Zobrazit všechny nabídky
Španělsko

Vysokohorská turistika v Pyrenejích, obohacená o vnímání všemi pěti smysly


   Poloha a popis

   1. den

   Přílet, transfer z letiště do hor
   Po příletu na letiště El Prat v Barceloně na Vás bude čekat průvodce, který zajistí dopravu (cca. 1,5 hodiny) do hotelu v Berga, v přírodním parku Cadí-Moixeró. Pobyt začíná večeří, po které si projdeme, během informativní schůzky, základní osnovu celého zájezdu, s jednotlivými výlety, jejich obtížnost a předpověď počasí.

   2. den

   Přesun z Pedret do Vilada
   Vzdálenost 11,34 km, Skutečná doba chůze 4h 06‘, Celkové převýšení 776 m

   První den vycházíme v osmu hodin ráno. Výlet zahájíme, z důvodů aklimatizace kratším úsekem.
   Navštívíme románský kostel Sand Quirze de Pedret, gotický kamenný most v Pedret a horské pohoří Picancell, s nespočtem nádherných údolí a hlubokých lesů. Můžeme se těšit na úžasné výhledy na horský hřeben Catllaràs z vrcholku Serrat del Migdia. Hlavní část dne zahrnuje přechod horského masivu Picancell, který dělí oblast Berguedà na jižní a severní část.

   3. den

   Přesun z Castell de L‘Areny do La Pobla de Lillet
   Vzdálenost 16,25 km, Skutečná doba chůze 5h 50‘, Celkové převýšení 915 m

   Tento den se můžeme těšit na časem zapomenuté údolí a horské hřebeny Catllaràs, na nezměrné panoramatické výhledy s dubovými a bukovými háji. Po cestě navštívíme románský kostel z 12. století Sant Roma de la Clusa a poté vyšplháme na vrchol Roc de la Lluna a opět si vychutnáme výhledy na horský hřeben Catllaràs. Po zdárném ukončení této etapy se zastavíme na návštěvě v la Pobla de Lillet, kde nám místní řemeslník, z malého obchůdku L’Aranyonet, představí domácí, lahodné marmelády, ochucené octy, olivy a houbové paštiky. Od založení tohoto podnikání uběhlo více jak čtvrtstoletí a majitelé se mohou, například, pyšnit cenou za nejlepší pomerančovou marmeládu na světě. Společně se podíváme, jak se některé jejich produkty vyrábí a dostane se i na ochutnání.
   Po zbytek večera budeme relaxovat v lázních hotelu hrad, kde si vychutnáme večeři se sklenkou místního vína.

   4. den

   Přesun z La Pobla de Lillet do Sant Julià de Cerdanyola
   Vzdálenost 16,16 km, Skutečná doba chůze 6h, Celkové převýšení 1002 m

   Dnes nás čeká obtížný horský hřeben. K jeho překonání budeme muset občas využít všech čtyř končetin. Scenérie jsou však nepopsatelné a stojí za vynaložené úsilí. Cesta nás zavede do hlubokých lesů a na rozkvetlé pastviny. Ke konci etapy se na nás vrchol zamračí strmým stoupáním, avšak je jen na nás, jestli tento úsek zkrátíme o 6 km.
   Rozhodnutí bude záležet na celé skupině. Pokud se rozhodneme stoupaní zkrátit, skutečná doba chůze bude činit 4h s celkovým počtem 630 nastoupaných výškových metrů.

   5. den

   Přesun podél Via Nicolau Sant Joan de L’Avellanet picnic area
   Vzdálenost 8 km. Skutečná doba chůze 2h. Celkové převýšení 250 m

   V Sant Joan de L’Avellanet se zastavíme na picnic, a poté si s průvodcem projdeme Katarské museum.
   Kolem jedné hodiny odpolední zavítáme do restaurace NiuNou, kde si vychutnáme jak nabídku místních vín, tak jejich odpolední menu, které se vyznačuje přídavkem Slow Food, neboli pokrmů připravených z místních, organických surovin. Po obědě nás taxi dopraví do hotelu, který svojí polohou, uprostřed hor a kilometrovou nadmořskou výškou, dříve sloužil jako útočiště pro mnichy.

   6. den

   Přesun z Bagà do Saldes
   Vzdálenost 16,05 km. Skutečná doba chůze 6h 30‘. Celkové převýšení 1256 m.

   Šestý den našeho putování se můžeme opět těšit na úchvatné rozhledy po přírodním parku Cadí-Moixeró. Navštívíme kapličku Sant Miguel de Turbians, pokocháme se horskými hřebeny Queralt a Verd a konečně se nám také představí, v plné kráse, Pedraforca. Tato etapa vskutku představuje nepřetržitou přehlídku úchvatných horských kreací.
   Bezpochyby se jedná o nejnáročnější etapu, která nadchne každého svojí rozmanitostí . Pedraforca se nám pozvolna představí, celou cestu nás povede, ale s určitým odstupem, jako bychom se k ní nikdy nemohli přiblížit. Budeme proto muset počkat na další den. V případě, že se skupina rozhodne zkrátit tuto etapu, skutečná doba chůze bude činit 5h 15‘ a celkově nastoupané převýšení bude 813 metrů. Po zdárném zakončení této etapy si zcela určitě zasloužíme navštívit místní pivovar, kde nám ochotná Isabel ukáže, jak se pivo vyrábí podle tradičního receptu. Dopřejeme si malé občerstvení s ochutnávkou tří druhů piv, které se v místním pivovaru vaří.

   7. den

   Přesun ze Saldes do Gósol
   Vzdálenost 8 km. Skutečná doba chůze 5h 12‘. Celkové převýšení 1015 m

   Pravděpodobně neexistuje lepší zakončení tohoto putovaní po přírodním parku Cadí-Moixeró s úchvatnými rozhledy po Pyrenejích. Je to nepopsatelné, každý si to musí zažít sám. Z vesnice Saldes se nám Pedraforca (2,506 metrů nad mořem) bude jevit jako obr, který nám nedaruje nic zadarmo, při pokusu o jeho zdolání. Pokud zvolíme správnou cestu, úspěch se dostaví. V poslední části, pod vrcholem, budeme opět využívat všech čtyř končetin, ale nejedná se o jakékoliv nebezpečné lezení. V případě, že bude vrchol stále pokrytý sněhem nebo ledem, se mu vyhneme a snížíme tím celkové nastoupané převýšení o 200 metrů a skutečnou dobu chůze o jednu hodinu. Po zakončení této poslední etapy, našeho společného putování, navštívíme Picassovo museum v Gósol.
   Zde strávil Pablo Picasso 81 dní na jaře a v létě, roce 1906, během kterých stačil vytvořit více než 300 děl.

   8. den

   Poslední den zájezdu - doprava na letiště El Prat v Barceloně
   Po snídani v hotelu se rozloučíme a připravené taxi zajistí dopravu na letiště.

   Pro zájemce je připraveno prodloužení pobytu o třídenní program v Barceloně.

   Pokud si chcete pobyt ve Španělsku zpříjemnit o putování na mořských kajacích kolem pobřeží Costa Brava, je pro Vás připraven třídenní program.

   Cena zahrnuje

   Plnou penzi a ubytování s příslušenstvím
   Místní víno podávané ke každé večeři
   Přeprava zavazadel mezi hotely
   Doprava z letiště do prvního hotel/ doprava z posledního hotelu zpět na letiště
   Úrazové pojištění po dobu pobytu v horách
   Certifikovaný UIMLA horský průvodce
   Plán B a náklady, v případě neočekávaného zhoršení počasí a rizika
   ohrožení zdraví
   Všechny aktivity uvedené v programu
   Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
   Zákonné pojištění CK proti úpadku

   Cena nezahrnuje

   Leteckou dopravu
   Jakékoliv náklady neuvedené výše
   Osobní výdaje a spropitné
   Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

   Poznámka

   Při putování po stopách Katarů budeme ubytováni v příjemných vysokohorských chatách a hotelech, s plnou penzí, která zahrnuje i podávání místního vína ke každé večeři. Po cestě navštívíme a ochutnáme výrobky z malého řemeslného obchůdku L’Aranyonet a vína z restaurace Niu Nou. Při návštěvě Katarského musea se dozvíme o dějinách a osudu tohoto středověkého hnutí. V Pedraforca pivovaru nám Isabel ukáže, jak probíhá ruční výroba místního piva a dopřejeme si degustaci tří vzorků. Ke konci naší cesty navštívíme Picassovo museum v Gósol, kde jedna z nejvýznamnějších osobností, umění 20. století, strávila 81 dní a vytvořila více něž 300 uměleckých děl.

   Tento zájezd nabízí aktivně strávenou dovolenou ve skupině přátel nebo budoucích přátel nadšených pro společné záliby zahrnující vysokohorskou turistiku, poznávání místních specialit, vín a historie regionu. Členové skupiny mohou pocházet z různých zemí, (České republiky, Španělska , Francie,...), což v malé skupině přispěje ke vzájemnému obohacení o kulturní zvyklosti. Ačkoliv se jedná o aktivní dovolenou, dozvíme se po cestě spoustu informací o dějinách Katarů a o životě Pabla Picassa.