800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa vínem a kulturou severního Španělska - autobusem

10-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Noční přejezd Francií.

2. den

Příjezd do Španělska. Ubytování na pobřeží Costa Brava. Volno u moře. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do světově proslulé vinařské oblasti La Rioja se zastávkou v druhém největším městě autonomní oblasti Navarra, v Tudela, patřící mezi jedno z nejdůležitějších měst islámského původu nejen ve Španělsku, ale také v Evropě. Jeho historické jádro je směsí křesťanské, arabské a židovské kultury. Mezi nejzajímavější patří náměstí s arkádami Plaza de los Fueros a portál katedrály z 13. století. Přejezd na ubytování do hotelu v Logroňo. Večer zažijeme na vlastní kůži atmosféru rušné ulice calle Laurel, plné typických „tapas“ barů. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dopoledne návštěva vinařské oblasti Rioja Alavesa, spadající do sousedního Baskicka, s více než 12.000 hektary a 200 vinnými sklepy. Ve středověkém, hradbami obklopeném městečku Laguardia v jehož pozadí se týčí pohoří Sierra Cantábrica chránící místní vinice před studenými a vlhkými větry z Biskajského zálivu navštívíme starobylé podzemní sklepy a budeme obdivovat unikátní gotický portál kostela Santa María de los Reyes. V blízkém Elciego budeme fascinováni futuristickou stavbou vinných sklepů a luxusního hotelu Marques de Riscal, dílo světoznámého architekta Franka O´Ghery, autora avantgardní budovy Muzea Guggenheim v Bilbao. Odpoledne přejezd do oblasti Castilla Leon. Prastaré poutní městečko Santo Domingo de la Calzada je hluboce spjaté se Svatojakubskou cestou. Propleteme se středověkými uličkami a poznáme věhlasnou katedrálu s poutním špitálem, dnes luxusním hotelem. Poslední dnešní cíl je slavné poutní město Burgos, spjaté z legendou El Cid a úchvatnou gotickou katedrálou, prohlášenou UNESCO za světové dědictví. Přejezd na ubytování v okolí Miranda de Ebro. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně a přejezd do více než milionové metropole autonomní oblasti Baskicka, Bilbao, dnes moderního města Biskajského zálivu. Puente Colgante, most prohlášený Unesco za světové dědictví a jedinečná avantgardní budova slavného Guggenheimova muzea patří k zajímavějším památkám. Přes starobylý a dodnes důležitý rybářský přístav Bermeo přejedeme do světově proslulého městečka Gernika, symbolu národní identity hrdých basků, v roce 1937 kompletně zničeného německým nacistickým letectvem. Tato skutečnost inspirovala slavného španělského malíře Picassa ke stejnojmennému obrazu. Návštěva baskického parlamentu „Casa de Juntas del Seňorío de Vizcaya. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd přes zelené baskické pobřeží s nádhernými plážemi městečka Zarautz do elegantního letoviska původní španělské aristokracie San Sebastian se známou promenádou a pláží La Concha. Dnes je San Sebastian mimo jiné místem významného světového filmového festivalu. Během volného programu je možnost ochutnat baskické tapas „pinxos“ či mladé bílé aromatické víno „txacoli. Odpoledne odjezd do Pamplony, hlavního města autonomní oblasti a další významné vinařské oblasti Navarra, proslulé býčími slavnosti „San Fermines“, kterých se pravidelně účastnil spisovatel Ernst Hemingway. Jeho oblíbená restaurace „Café Iruňa“ z roku 1888 je dodnes populárním místem. Ubytování. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Prohlídka okouzlujícího historického jádra Pamplony s procházkou po trase býčích slavností San Fermines. Středověké městečko Olite je proslulé tisíciletou tradicí pěstování vína sahající až do období římské nadvlády. Městu vévodí stejnojmenný impozantní královský hrad Palacio Real de Olite, sídlo navarských králů z 13. století. Přejezd do Zaragozy, hlavního města autonomní oblasti Aragon. Zaragoza je proslulá především díky své impozantní Bazilice svaté Pilar, patronky Španělska, katedrále La Seo a maurském paláci Aljafería. Ubytování v okolí Zaragozy. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Přejezd na katalánské pobřeží Costa Brava. Cestou zastávka ve slavném klášteře Montserrat. Ubytování u v hotelu u more. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Odpočinek u moře. Odpoledne odjezd. Noční přejezd.

10. den

Příjezd odpoledne.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR

Počasí

Andalusie

23°C Jasno

Barcelona a okolí

21°C Skoro jasno

Costa Brava

17°C Převážně oblačno

Formentera

19°C Jasno

Ibiza

19°C Jasno

Madrid a okolí

17°C Polojasno

Mallorca

21°C Skoro jasno

Menorca

19°C Skoro jasno

×