800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní středomoří a Korsika

"

Janov-Portofino – Ajaccio-Korsika – Civitavecchia-Řím – Salerno – La Goulette – Palma de Mallorca – Marseille – Janov

Plavba lodí po západním Středomoří zahrnuje okouzlující ostrov Korsika, velkolepou historii Říma, chrámy města Palma de Mallorca nebo největší přístav Francie, Marseille.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

JANOV – PORTOFINO (ITÁLIE)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla po 10.00) lze začít čerpat plnou penzi. Vyplutí v 16.00. Kdysi zapadlá rybářská vesnička Portofino se stala koncem 19. století vyhledávaným letoviskem britských a severoevropských aristokratů, jejichž honosná sídla můžeme dnes obdivovat.

2. den

AJACCIO - KORSIKA (FRANCIE)
Korsika, stejně jako mnoho dalších ostrovů, má ve svých ulicích a zdech pohnutou a pestrou historii. Do světových dějin se ostrov i jeho hlavní město zapsaly jako rodiště jednoho z nejctižádostivějších vojevůdců všech dob – Napoleona Bonaparte.

3. den

CIVITAVECCHIA – ŘÍM (ITÁLIE)
Věčné město je synonymem historie evropské civilizace a nabízí nekonečně mnoho možností poznání. Jedinečné dojmy ve Vás zanechá nejen Koloseum, Panteon či Sixtinská kaple, ale i procházka uličkami mimo davy turistů.

4. den

SALERNO (ITÁLIE)
V Salernu vznikla za vlády Normanů (11. st.) první lékařská škola středověku. Po její návštěvě doporučujeme shlédnout také románskou katedrálu s byzantskou výzdobou (obojí fakultativně).

5. den

LA GOULETTE – TUNIS (TUNISKO)
I v tomto městě se během staletí vystřídalo několik světů a kultur: Berbeři, Arabové, Turci a španělští Muslimové, ti všichni tu zanechali své stopy. Možnost prohlídky části starého Kartága a Antoniových lázní (fakultativně).

6. den

PALMA DE MALLORCA (ŠPANĚLSKO)
Malebné uličky starého města, katedrály a pláž Playa de Palma, nabízejí něco pro každého. Výlet do Dračí jeskyně Vám ukáže přírodní krásu Mallorcy. (fakultativně).

7. den

MARSEILLE (FRANCIE)
Marseille je největší přístav ve Francii. Atmosféru města nejlépe poznáte při procházce starým přístavem. Můžete se však také vydat po stopách hraběte Monte Christo na ostrov Ile d’If (fakultativně).

8. den

JANOV (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Technická data lodě MSC Lirica

Délka: 251 m, šířka: 29 m, palub: 9, posádka: 720, hosté: 1.560 (2.069 s přistýlkami, rychlost:21 uzlů, výtlak: 58.700 t.
Vybavení lodě : několik různě tematicky zaměřených barů, diskotéka, promenáda s obchody duty free, casino, galerie umění, divadelní a koncertní sál, knihovna, internetová kavárna, zábavní program a prostory pro děti a mládež, mini-golf, kosmetický salon, solárium, lázně, sportovní hřiště, okruh na běhání, fitness centrum, bazény, vířivky, čistírna.
Vybavení kajut : WC/sprcha, šatník, TV/satelit, telefon, zásuvky 110/220 V.
Stravování : několik restaurací s různým kulinářským zaměřením

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Andalusie

16°C Jasno

Barcelona a okolí

14°C Jasno

Costa Brava

15°C Jasno

Formentera

15°C Jasno

Ibiza

15°C Jasno

Madrid a okolí

8°C Jasno

Mallorca

11°C Skoro jasno

Menorca

14°C Převážně oblačno

×