800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZemě koruny aragonské - památky a přírodní krásy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd odpoledne. Noční přejezd.

2. den

Přejezd Pyrenejemi přes hraniční tunel Bielsa, jedinečné vyhlídky na okolní velehory. Příjezd do krásného pyrenejského městečka Ainsa, bývalého hlavní město království Sobrarbe, procházka městečkem, historické centrum je národní památkou. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do národního parku Ordesa y Monte Perdido, do městečka Torla. Autobusem národního parku přejezd na koncové parkoviště La Pardera. Celodenní pěší turistika (asi celkově 5–6 hod) kaňonem Ordesy okolo říčky Arazas do oblasti Circo de Soaso k vodopádům Cola de Caballo, cestou se míjí několik krásných kaskád. Asi nejkrásnější turistická trasa v aragonských Pyrenejích. Turistika je vhodná pro každého, náročnější turisté nemusí absolvovat cestu zpět po stejné trase, ale panoramatickou cestou Faja de Pelay s jedinečnými výhledy na kaňon. Návrat autobusem do Torly a na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva městečka Alquézar, atraktivní maurské vesnice, která se nachází v kaňonu Rio Vero v národním parku Sierra de Guara, hrad, kolegiátní kostel Santa María la Mayor. Městečko je považováno za jedno z nejkrásnějších měst celé Aragonie. Návštěva Zaragozy, hlavní město Aragonie, ležící na řece Ebro. Gotická katedrála La Seo, postavená na místě někdejší mešity, nese na sobě prvky arabského stylu Mudéjaru. Bazilika Nuestra Seňora del Pilar se stropními malbami Francisca Goy. Úžasnou ukázkou arabské architektury je palác Aljafería pocházející z 11. století. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva Albarracinu, jedné z nejkrásnějších vesnic ve Španělsku, bývalého hlavního města maurského království Taifa. Městečko se nachází na útesu nad Rio Guadalaviar a jeho středověké domy zůstaly po staletí prakticky beze změn. Okolí je obklopeno skalnatými kopci. Město bylo zařazeno mezi národní kulturní památky v roce 1961. Řada paláců, náměstí Plaza Mayor, středověké hradby. Prohlídka města Teruel, které je proslavené mudéjarským uměním – věž katedrály a věže San Martin, San Salvador a San Pedro jsou opravdové klenoty této architektury. Mauzoleum milenců z Teruel. Město je proslavené také výrobou zdejší šunky. Odjezd na ubytování k moři. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Prohlídka Peniscoly. Návštěva jedinečného symbolu tohoto oblíbeného střediska – templářského hradu, posazeného na velkém skalním hřebeni obklopeném mořem, krásné výhledy na okolí, kouzelné staré město s hradbami, uličkami s krámky a tavernami. Hrad byl v minulosti obývaný papežem Benediktem XIII, zvaným „Papa Luna“, který se sem uchýlil do ústraní. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Půldenní výlet do městečka Morella, které je mimořádným příkladem gotického města. Vrcholem je především hrad a středověké zdi z 14. století, bazilika Santa María la Mayor, staré uličky se schodišti a oblouky. Odpoledne volno u moře. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Návštěva kláštera Poblet, jednoho z největších klášterů ve Španělsku. Tento architektonický skvost je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Celý areál je obklopen krásnou lesnatou krajinou. V klášteře naleznete také pantheon aragonských a katalánských králů. Druhým významným klášterem oblasti je cisterciánský klášter Santes Creus, který je položen v údolí řeky Gaia. Opatství bylo významným politickým a kulturním centrem. Ubytování. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Katalánska Barcelony – gotická čtvrť, katedrála, oblast přístavu, Sagrada Familia, Parc Güell, volno s možností návštěv muzeí (FC Barcelona, Picassovo). Fakultativně večeře. Noční přejezd.

10. den

Příjezd odpoledne.

Příplatky u průvodce

Fakultativní večeře v Barceloně 20-25 EUR.

Minimální výměna na vstupy

80 EUR.

Počasí

Andalusie

32°C Skoro jasno

Barcelona a okolí

23°C Polojasno

Costa Brava

22°C Jasno

Formentera

25°C Polojasno

Ibiza

25°C Polojasno

Madrid a okolí

28°C Skoro jasno

Mallorca

26°C Polojasno

Menorca

24°C Skoro jasno

×