800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta kolem světa za 101 dní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - SAVON
Odlet z Prahy do Janova, transfer do přístavu, nalodění na luxusní zaoceánskou loď COSTA DELIZIOSA 4*+ a vyplutí.

2. den

MARSEILLE
Marseille je největší přístav ve Francii a třetí největší v Evropě. Atmosféru města nejlépe poznáte při procházce starým přístavem. Můžete se však také vydat do Avignonu nebo po stopách hraběte Monte Christo na ostrov Ile d’If (fakultativně).

3. den

BARCELONA
V katalánské metropoli lze doporučit především výlet po stopách Antonia Gaudího. Není to však zdaleka jediná možnost, jak zde strávit den plný objevů a poznání. Můžete se také vydat k nevelkému horskému hřebenu Montserrat nebo shlédnout představení Flamenga (fakultativně).

6. den

FUNCHAL
Přístav Funchal a okolní příměstí tvoří největší portugalskou aglomeraci mimo pevninské Portugalsko. Doporučujeme navštívit některou z vinoték a ochutnat místní produkty vyráběné tradičními metodami nebo se vydat na výlet po ostrově a jeho hornatém vnitrozemí.

12. den

CASTRIES
Dnes nezávislý ostrovní stát sice patřil od roku 1803 britskému impériu, ale hluboké kořeny zapustil také francouzský element. Mimo odpočinku na pláži doporučujeme výlet k vodopádům Piton Falls, jejichž vodu ohřívá vulkán Sulfur Springs, nebo rybolov ve vodách kolem ostrova (fakultativně).

13. den

ST. GEORGE'S
Příjezd na ostrov kokosů a koření. Volno k lenošní na pláži, výlet k místním fulkánům, na farmy koření nebo do destilerií mezi mořskými vlky proslulého rumu.

14. den

WILLEMSTAD
Přesto že do Willemstadu ve 20. st. přišli díky rozvoji olejářského průmyslu pracovat zástupci nejrůznějších etnik, uchoval si svou původní atmosféru. Stará koloniální část s typickou holandskou architekturou je dnes na seznamu UNESCO.

15. den

ORANJESTAD
Hlavní město Aruby, založené roku 1796 pod názvem Koňská zátoka získalo své dnešní jméno od krále Willem VI. van Oranje-Nassau , prvního vládce Spojeného holandského království. Na Arubě doporučujeme plavbu ponorkou kolem vraků dávných ztroskotanců 50 m pod hladinou moře.

16. den

CARTAGENA
Město založené kolonisty roku 1533, se postupem času stalo vyhledávaným útočištěm pirátů a jiných zbloudilých existencí. Sami poznáte, že duch dobrodruhů si uchovalo dodnes. Navštivte pevnost San Felipe de Barajas a její hrady táhnoucí se kilometry nad pobřežím okolo města.

17. den

PUERTO LIMON
Bujná a plodná krajina inspirovala Kolumba ke jménu Costa Rica, tedy bohaté pobřeží. Výlet do tropického pralesa vám ukáže část tohoto bohatství (fakultativně).

18. den

PANAMSKÝ PRŮPLAV

23. den

ACAPULCO
Dříve hlavní španělský přístav na březích Tichého oceánu. Mexická válka za nezávislost však utnula veškerý rozvoj a než letovisko objevili zámožní Mexičané a hýřivé hollywoodské hvězdy, byla to jen malá rybářská vesnice. Kilometry pláží čekají. Fakultativně se lze také přímo účastnit vypouštění mladých želv do oceánu.

25. den

MAZATLAN
Využijte zastávku k procházce starým městem nebo po lanových mostech v okolní přírodě.

26. den

CABO SAN LUCAS
Jižní cíp poloostrova Baja California je znám především díky úchvatnému skalnímu útvaru El Arco (oblouk), jehož návštěvu doporučujeme. Působivé je ovšem i místo samo o sobě, neboť vyhledávaným místem dovolené slavných a bohatých.

28. – 32. den

LOS ANGELES
Centrum světového filmového a zábavního průmyslu nenechá nikoho chladným. Doporučujeme procházku po Chodníku slávy, nákupy v luxusní ulici Rodeo drive, kde kdykoli můžete narazit na jednu z hvězd stříbrného plátna a samozřejmě návštěvu filmových studií Universal. Odvážní si mohou pronajmout vůz a vyjet do některého z blízkých národních parků nebo se projet po nádherné Pacifické pobřežní cestě.

37. a 38. den

HONOLULU – OAHU, HAWAII
Král Kamehameha v dnešním Honolulu bude nejvhodnějším založil sídlo vladařů. V Honolulu najdeme historii jak původních obyvatel, tak modernější především vojenskou, jejímž nejvýraznějším zástupcem je Pearl Harbour. Let helikoptérou (fakultativně) představí ostrov z jiné perspektivy.

43. den

PAGO PAGO
Před miliony let se zhroutila stěna sopky a vody oceánu vytvořili z kráteru zátoku obklopenou dramatickými vrcholky hor. Místní klima vytváří ideální podmínky pro bujnou tropickou vegetaci.

46. den

SUVA
Fiji je křižovatkou jižního Pacifiku a najdeme tu potomky všech relevantních etnik, která tu kdy něco znamenala. Krása místních pláží a ostrovů bere dech a zanechává nesmazatelné vzpomínky.

49. den

AUCKLAND
Největší město a bývalá metropole Nového Zélandu vyrostlo na desítkách vyhaslých sopek, jejichž nejvýraznější zástupce, Rangitoto, stojí na stráži přímo na pobřeží. Kosmopolitní a velkoměstský ruch i zajímavá historie dají nahlédnout do duše celé země.

51. den

WELLINGTON
V hlavním městě Nového Zélandu si nenechte ujít návštěvu národního muzea Te Papa a vyhlídku s vrcholku Mt. Victoria.

54. – 56. den

SYDNEY
Pohled na obrysy Sydney vynořující se z oparu na obzoru řadí mořští vlci k nejimpozantnějším na světě. Pláže v čele s Bondi Beach lákají ke klidnému odpočinku. Město se světoznámou operní budovou je však zážitkem samo o sobě a australská příroda v NP Blue Mountains je takéž na dosah.

58. den

MELBOURNE
Hlavní město státu Victoria ležící na březích řeky Yarra, je místem konání jednoho ze čtyř nejprestižnějších tenisových turnajů a Grand Prix Formule 1. Spory o sídlo vlády mezi Sydney a Melbourne museli Australané vyřešit přestěhováním úřadů do Canberry. Město má rozhodně co nabídnout, cestovatele však lákají i výpravy do okolí – na ovčí farmu, do vinařského kraje údolí Yarra či do přírody NP Dandenong Range, kde žije mnoho vzácných papoušků.

62. den

PERTH – FREMANTLE
Místo u ústí Swan River (Labutí řeka) je ztělesněním klidného stylu života v Západní Austrálii. Z údolí kolem řeky Swan pochází některá z australských vín, Národní park Yanchep představí surovou tvář buše.

68. - 70. den

SINGAPUR
Singapur, novodobý Babylon jihovýchodní Asie. Toto "město tisíce tváří" nejlépe poznáte, vydáte-li se do přímo do jeho vibrujících ulic. Najdete tu moderní mrakodrapy, okázalé viktoriánské budovy, buddhistické chrámy i arabské bazary.

71. den

PORT KELANG / KUALA LUMPUR
Malajsijská metropole je symbol rychlého rozvoje regionu. Moderní budovy však nezastíní krásu mešit či královského paláce a jiných historických budov.

72. den

LANGKAWI
Ačkoli jsou pohádkově krásné pláže v tomto regionu standardem, ty, jimiž oplývá toto malé souostroví nedaleko thajských hranic, jsou i na zdejší poměry výjimečné. Za den jich můžete navštívit několik a nemusíte se přitom bát davů. Mimo to se dá na Langkawi velmi výhodně nakupovat, protože souostroví je bezcelní zónou.

73. a 74. den

PHUKET
Něžná náruč bílého písku i zde nechá spočinout poutníkům. Pokud jste při četných příležitostech během plavby ještě nedostali na některou z nádherných pláží, zde je ten správný čas vše napravit.

77. den

COLOMBO
Protínání evropského, hinduistického, buddhistického ale i muslimského světa dává metropoli státu, který je menší než ČR poněkud nesourodý, ale přitažlivý ráz. V ulicích Colomba budete mít pocit, že jste se ocitli uprostřed kulturního střetu orientu.

78. a 79. den

COCHIN
Přístav na pobřeží Kerala byl již od pradávných dob místem obchodu tří světadílů. Proto zde jsou synagogy, křesťanské kostely – v kostele sv. Františka byly až do roku 1539 uloženy ostatky Vasco Da Gamy – a samozřejmě svatostánky hinduismu. Prohlídka města s rikšou či plavba přístavem a přilehlými ostrůvky dají nahlédnout pod pokličku prvních dojmů.

80. den

GOA
Nejmenší a nejbohatší stát země barev a vůní byl až do roku 1961 v portugalských rukou a stal se průsečíkem též kultur. V mírumilovném společenství tu žijí křesťané, hinduisté i muslimové a portugalské kořeny jsou i zde vidět na každém kroku. Příjemným zpestřením je také místní kuchyně, která je poněkud odlišná od specialit v ostatních částech Indie.

81. a 82. den

BOMBAJ
V ulicích komerčního centra indického subkontinentu se setkáte s kontrastem supermoderních mrakodrapů a chudiny, jejíž životní prostor je chodník u těchto budov. Možnost absolvování výletu k Taj Mahalu (4 dny, opětovný nástup na loď v Dubaji.).

85. den

ABÚ DHÁBÍ
Na pobřeží přezdívaném v 18. st. "Pobřeží pirátů" vládl až do objevení ropy starý kmenový pořádek. Černé zlato přineslo bohatství a pokrok. Obchodní centra a malé obchůdky nabízejí své zboží často za nevídané ceny, protože Abú Dhábí je přístav bez cel.

86. a 87. den

DUBAJ
Město pyšnící se okázalými skvosty moderní architektury v sobě skrývá také historii čtvrtě al-Bastakia. Dubaj je město mnoha tváří. K výletům láká také okolní poušť či arabskou kulturou prodchnutý Šarjah.

88. den

MUSCAT
Počátky hlavního města Ománu sahá až do 2. století. V antických časech byl Muscat (jméno pochází od Řeků) uzlem pro obchod mezi Arabským poloostrovem a Řeckem a později Římem. Návštěva hradu Jabrin a města Nizva představí bohatou historii regionu.

90. den

SALALAH
Druhé největší ománské město je jedinečné, neboť jako jediné místo na Arabském poloostrově profituje z každoročních monzunů. Místo je známé výrobou kadidla již z dob starověkého Egypta.

95. den

SHARM-EL-SHEIKH
Letovisko v cípu Sinajského poloostrova a zejména blízký NP Ras Mohamed láká návštěvníky k odpočinku a objevování podmořského života. I na pevnině však je co objevovat – čarokrásný Barevný kaňon.

96. den

SUEZSKÝ PRŮPLAV

97. den

ALEXANDRIA
Město vladařů, které založil Alexandr Veliký a v němž sídlila poslední panovnice dynastie Ptolemaiovců Kleopatra. Široká nabídka výletů po Alexandrii, k pyramidám v Gíze, do pouště nebo do Káhiry, kde můžete shlédnout také sarkofág a rozsáhlou posmrtnou "výbavu" z Tutanchamonovy hrobky (vše fakultativně) slibuje jedinečné zážitky.

100. den

CIVITAVECCHIA - ŘÍM
Pouť dějinami lidské civilizace pokračuje – také ve věčném městě k vám historie promlouvá na každém kroku. Záleží jen na vás, zda se vydáte ke Koloseu, do Panteonu či Sixtinské kaple, nebo na průzkum tajemství ležících pod úrovní ulic. Jedinečné dojmy ve Vás i procházka uličkami mimo davy turistů.

101. den

SAVONA (ITÁLIE) – PRAHA

Restaurace a bary na palubě:

- bufetová restaurace Albatross - Samara Restaurant: exkluzivně pro hosty v kajutách Samsara - Pizzeria Aqua Regina - Muscadins: bufetová restaurace nabízející pizzu, těstoviny a orientální speciality - restaurant Club Deliziosa - Grand Bar Mirabilis: živá hudba, tanec - Cigar Lounge: pro milovníky doutníků - Alcazar Bar and Lounge - Atrium Bar and Lounge - Excite Piano Bar: živá hudba - Caffetteria Sugar - Vanillla Bar and Lounge - pokojový servis

Zábava na lodi:

- internetové centrum - Gaius Casino - divadelní a koncertní sál Duse - diskotéka Sharazad - 4D kino a centrum virtuální reality - simulátor F1 - karetní salonek - knihovna - dětský a mládežnický klub - obchody duty free

Sportovní aktivity na lodi:

- běžecká a bruslařská dráha - golfový simulátor - jamkoviště / minigolf - spinning a jízda na rotopedech - fitness centrum a hodiny s trenérem - multifunkční sportovní hřiště

Odpočinek:

- kadeřnický salón, kosmetický salón, manikúra a pedikúra - Samsara Spa wellness centrum - 3 bazén, 4 vířivky - masáže a další služby wellness

Technické údaje:

Délka: 294m Šířka: 32m Hmotnost: 92.600t Kapacita: 2.260 osob Posádka: 921 osob Rychlost: 22 uzlů Palub: 12

Počasí

Abu Dhabi

30°C Jasno

Dubaj

32°C Jasno

Ras Al-Khaimah

23°C Jasno

Umm Al Quwain

25°C Jasno

×