800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDubaj, Katar a Bahrajn

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Dubaje.

2. den:

 přílet do Dubaje, transfer na hotel na odpočinek. Po snídani prohlídka Dubaje - město, které se stává žijící legendou. Ropné bohatství se snaží přetavit do turistického ruchu a daří se mu to. Začneme ulicí Sheikh Zayeed Rd., která je symbolem města a jeho prosperity, palác vládce Dubaje Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která zdaleka překračuje současnou dobu. Stará Dubaj, plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, luxusní čtvrť Jumeirah - uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy a symbol Dubaje 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Večeře a nocleh.

3. den:

snídaně. Celodenní výlet do Abu Dhabi, což v doslovném překladu znamená „otec gazely". Místo gazel ale zdejší několikaproudové silnice křižují vozy Rolls-Royce, Ferrari či Lamborghini. Město Abu Dhabi působí jako opravdová moderní metropole a nebýt velkého množství mešit (je jich kolem 400) nebudilo by na první pohled vůbec dojem arabského světa. Svým vzhledem může připomínat americká velkoměsta – mrakodrapy, několikakilometrové široké bulváry, zelené parky v centru a koneckonců i pravoúhlá síť ulic. Uvidíte paláce současné vládnoucí rodiny a ostrovy Saadiyat a Yas, kde za posledních 10 let vyrostlo spoustu mrakodrapů a také závodní okruh F1. Návrat na hotel v Dubaji. Večeře a nocleh.

4. den:

 snídaně. Dopoledne individuální volno. Transfer na letiště a odlet do Kataru. Transfer do hotelu v Doha, kde žije více než 90% všech obyvatel státu. Prohlídka toho nejzajímavějšího. Centrum staré Doha, ale i hypermoderní čtvrť plná mrakodrapů. Možná éra Dubaje končí a začíná éra Dohá. Večeře a nocleh.

5. den:

po snídani výlet v jeepech do katarské pouště. Přijedete do krásné pouštní oázy s výhledem na vnitrozemní moře s křišťálově čistou vodou. Můžete se projít po písečných dunách nebo relaxovat na pláži. Návrat do Doha, kde navštívíte místní trh tradičních řemesel Souq Waqif a projdete labyrintem uliček lemovaných malými obchůdky, kde se prodává koření, cukrovinky, sušené ovoce, místní med, esenciální oleje, oblečení a oděvy. Vše oplývá opojnou směsicí vůní a barev. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

6. den:

 snídaně. Dopoledne individuální volno. Transfer na letiště a odlet do Bahrajnu. Tento maličký státeček se skládá ze 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Hlavní město Bahrajnu nesoucí přívlastek „Město spících" s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu. Po příletu transfer do hotelu. Večeře a nocleh.

7. den: 

snídaně. Prohlídka hlavního města Bahrajnu, kde uvidíte např. dům šejka Isa Bin Ali, který je považován za zakladatele národa. Dále zastavíte u jedné z největších mešit světa Al Fateh, do které se vejde sedm tisíc věřících. Pevnost Bahrajn dokumentuje historii sahající do 16. století, kdy jí postavili Portugalci. Při návštěvě Národního muzea pochopíte, že ropa není všechno. Nakonec zastavíte u „Stromu Života", což je akát, který roste více než 400 let uprostřed bahrajnské pouště bez jakéhokoliv přísunu vody. Návrat na hotel. Večeře a nocleh.

8. den:

 transfer na letiště, samostatně odlet z Bahrajnu do Prahy (odlet zpravidla velmi časně ráno).

Povinné příplatky

vízum Katar (2 000 Kč) • vízum Bahrajn (2 000 Kč)  

Počasí

Abu Dhabi

32°C Jasno

Dubaj

32°C Jasno

Ras Al-Khaimah

28°C Jasno

Umm Al Quwain

30°C Jasno

×