800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKouzelná Arábie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy.

2. den

přílet do Dubaje, ubytování. Po snídani prohlídka města Dubaj, uvidíte největší mešitu Sumeirah, palác šejka, zavítáte do Bastaika – čtvrti s typickými větrnými věžemi a 150letou pevností, kde je dnes Dubajské muzeum „abrou“ – typickým Dubajským taxi přeplujete na druhou stranu zálivu, kde při procházce navštívíte zlatou uličku a trh s kořením. Odpoledne začíná pouštní safari terénními vozy přes nádherné písečné duny, zavítáte do typického beduínského kempu, kde je pro vás připraveno barbecue. Můžete se projet na velbloudu, zatančit s břišní tanečnicí, nechat se ozdobit henou a vychutnat večeři při západu sluníčka v poušti. Návrat a ubytování.

3. den

Sharjah–Masafi –Dibba–Khor Fakkan–Fujairah–Hatta. Po sní dani odjezd do emirátů Sharjah a Ajman, cestou uvidíte „nejstarší“ mešitu v Emirátech a další památky. V Sharjah navštívíte trh a renovované staré město, dále pokračujete směrem na emirát Fujairah, cestou se zastavíte v malé oáze Chajd a rybím trhu u Dibba, po obědě dále budeme pokračovat podél pobřeží do oázy Bitnah, ubytování v Hatta.

4. den

po snídani odjezd do Ománu, cca 90 min. následuje cesta podél pobřeží k městečku Rustaq – prohlídka pevnosti, cesta pokračuje k další pevnosti Al-Hazem z 18. stol., poté návštěva Nakhl, tradiční vesnice s horkými prameny. Odpoledne ubytování v Muscatu, večer návštěva trhu Mutrah s krámky plnými zlata a stříbra, rukodělné výroby.

5. den

po snídani návštěva Národního muzea, kde se můžete seznámit s detaily ománské kultury a historie, poté projedete historickou luxusní čtvrtí Aurám a zpět skrz moderní obchodní a bankovní centrum. Odpoledne volno.

6. den

Muscat–Nizwa, po snídani odjezd do Nizwa, prohlídka dřívější metropole a návštěva hradu, který shlíží na město, procházka po kouzelném tržišti. Po zbytek dne individuální procházka s průvodcem či individuální volno. Nocleh.

7. den

Nizwa–Al Hamra–Jabrin– Al Ain. Po snídani, odjezd a návštěva Al Hamra s jeho dobře udržovanými opěrnými stavbami. Návštěva fascinující pevnosti Jabrin ze 17. stol., příjezd do oázy Al Ain, ubytování.

8. den

Alain – Abu Dhabi. Po snídani návštěva muzea v Al Ainu a přejezd do Abu Dhabi, hlavního města emirátů, prohlídka města a odjezd do Dubaje. Večer transfer na letiště a následný odlet do Evropy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Abu Dhabi

35°C Jasno

Dubaj

35°C Jasno

Ras Al-Khaimah

38°C Jasno

Umm Al Quwain

35°C Jasno

×