800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa Emirátů

Dubaj • Fujairah • Dibba • Al Ain • Abu Dhabi • Dubai • Sharjah • Ajman • Dubai

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den:

odlet z Prahy do Dubaje. Po příletu transfer z letiště do hotelu v Dubaji, nocleh.

2.den:

snídaně v hotelu. Následuje celodenní výlet po Dubaji. Projížďka po známé plážové třídě Jumeirah Beach, zastávka na fotografování u nejznámější dubajské mešity Jumeirah Mosque a u proslulého sedmi hvězdičkového hotelu Burj Al Arab, cesta pokračuje po nejmodernější městské třídě Sheikh Zayed Road lemované nejznámějšími dubajskými mrakodrapy. Následuje prohlídka nejstarší čtvrti Bastakiya s tradiční architekturou. Prohlídka muzea ve středověké pevnosti Al Fahidi Fort a přejezd lodním taxi „abra“ z jednoho na druhý břeh dubajského zálivu Creek, kde následuje prohlídka proslulého trhu se zlatem a s kořením. Fakultativně možnost návštěvy nejvyššího dubajského mrakodrapu Burj Khalifa z jehož vyhlídkové terasy je nádherný panoramatický pohled na celou Dubaj. V odpoledních hodinách návrat do hotelu, individuální volno. Nocleh v hotelu v Dubaji.

3.den:

po snídani odjezd do emirátu Fujairah do oblasti zvané „Východní pobřeží“ ležící v malebných Hajarských horách u Ománského zálivu. Zastávka u nejstarší mešity země v Badiyah a prohlídka tzv. „pátečního trhu“ s lidovou keramikou a koberci. Dále následuje prohlídka muzea lidových tradic v pevnosti Bitnah. Ubytování v emirátu Fujairah, individuální volno. Nocleh v hotelu.

4. den:

Snídaně v hotelu. Osobní volno. Možnost fakultativního lodního výletu „Dibba – Oman“. Tento výlet zahrnuje projížďku lodí podél hornatého poloostrova Musandam  spojenou s koupáním a s možností šnorchlování v křišťálově průzračné vodě Ománského zálivu. Oběd podávaný na lodi je zahrnut v ceně zájezdu. V odpoledních hodinách návrat do hotelu. Nocleh v hotelu ve Fujairah.

5.den: 

po snídani odjezd do oázy a města Al Ain, známého také jako „Zahradní město“. Návštěva tzv. „velbloudího trhu“ a prohlídka  místní oázy s dokonalým zavlažovacím systémem, prohlídka Al Ain muzea a Sheik Zayed muzea. Ubytování, individuální volno, nocleh v hotelu v Al Ain.

6.den:

po snídani odjezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Okružní jízda městem,  projížďka po známém ostrově Yas, kde se nachází proslulá závodní dráha Marina Yas, na které se organizují závody Formule 1 a zábavný park Ferrari (návštěva není zahrnuta v programu). Zastávka na nábřeží „Corniche“, prohlídka jedné z největších a nejproslulejších světových mešit Sheik Zayed mešity, návštěva malého muzea lidových tradic  Heritage Village. Po prohlídce odjezd do Dubaje, zde ubytování, individuální volno. Fakultativní možnost večerní cca dvouhodinnové projížďky dřevěnou arabskou lodí "Dhow" po dubajském zálivu Creek. Projížďka je spojená s bohatou večeří a lidovou arabskou hudbou. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách. Nocleh v hotelu v Dubaji.

7.den:

po snídani půldenní výlet do emirátů Sharjah a Ajman. Prohlídka muzea lidových tradic v emirátu Ajman. V emirátu Sharjah následuje zastávka na fotografování na tzv. „Kulturním náměstí“ a u známé mešity King Faisaz, návštěva moderního obchodního centra „Blue Souk“ s možností nákupu suvenýrů. Návrat do Dubaje v časných odpoledních hodinách, individuální volno. Fakultativní odpolední výlet terénními džípy do pouště spojený s návštěvou tradičního beduínského tábora. Zde projížďka na velbloudech, vystoupení břišní tanečnice a tradiční večeře barbeque. Návrat do hotelu v pozdních  večerních hodinách, nocleh v hotelu v Dubaji.

8.den:

snídaně. Dle letového řádu transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy.

Povinné příplatky

vstupní vízum (1990 Kč při vyřízení v CK FIRO-tour)

Počasí

Abu Dhabi

27°C Jasno

Dubaj

30°C Jasno

Ras Al-Khaimah

24°C Jasno

Umm Al Quwain

26°C Jasno

×