800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa Orientu - Spojené arabské emiráty a Omán

Dubai • Abu Dhabi • Fujairah • Sohar • Mascat • Nizwa • Bahla • Jabrin

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy. Přílet do Dubaje, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2.den

snídaně v hotelu. Individuální volno. Možnost půldenního fakultativního výletu:“Moderní Dubaj – Burj Khalifa“. V rámci výletu projedete známou městskou třídu s mnoha mrakodrapy Sheikh Zayed Road, uvidíte největší uměle vybudovaný ostrov „Palm Island“. Následuje návštěva vyhlídkové terasy nejvyššího mrakodrapu světa „Burj Khalifa“, odkud je nádherný panoramatický pohled na celou Dubaj. Nocleh v hotelu v Dubaji.

3.den

snídaně v hotelu. Cesta do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Abu Dhabi je ultramoderní metropole s množstvím mrakodrapů a architektonicky zajímavých staveb. Uvidíte Sheik Zayed mešitu, projedete centrum města a zastavíte se na nábřeží „Corniche“. Návrat do hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.

4.den

po snídani půldenní okruh Dubají. Zastavíte na fotografování u skvostu islámské architektury Jumeirah mešity, projedete oblastí Zabeel s nejznámějšími dubajskými mrakodrapy a navštívíte nejstarší dubajskou čtvrť Bastakiya. Prohlídka muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Dubajský záliv Creek přejedete lodním taxi „abra“ a navštívíte známý Zlatý trh a trh s kořením. V odpoledních hodinách cesta do emirátu Fujairah, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5.den

po snídani odjezd do Ománu. V Ománu vede cesta přes město Sohar, údajné rodiště námořníka Sindibáda. Zastávka ve městečku Nakhl se starobylou pevností „Nakhl Fort“ a rozlehlou oázou zavlažovanou teplými prameny. Ubytování v hotelu v Muscat, osobní volno, nocleh.

6.den

po snídani prohlídka Muscat, uvidíte Velkou mešitu „Grand Mosque“, muzeum „Bait Al Zubair“ a ceremoniální palác „Al Alam“. Navštívíte nejstarší ománské tržiště „Muttrahsouq“, rybí trh a pobřežní promenádu „Corniche“. V odpoledních hodinách možnost fakultativní plavby dřevěnou lodí „dhow“. Osobní volno, nocleh v hotelu v Muscat.

7.den

po snídani odjezd do města Nizwa, bývalého hlavního města země. Prohlídka pevnosti Nizwa ze 17. století a orientálního tržiště „Nizwasouq“. Cesta pokračuje do osady Jabrin se zachovalým hradem „Jabreen Castle“ a vesničky Bahla se středověkou pevností. Návrat do hotelu v Muscat, osobní volno, nocleh.

8.den

v časných ranních hodinách transfer na letiště v Muscat, odlet přes Dubaj (mezipřistání) do Prahy.

Povinné příplatky

vstupní vízum do Spojených arabských emirátů (cca 1990 Kč při vyřízení v CK FIRO-tour) • Vstupní vízum do Ománu (cca 1990 Kč při vyřízení v CK FIRO-tour)

Počasí

Abu Dhabi

33°C Jasno

Dubaj

36°C Jasno

Ras Al-Khaimah

28°C Jasno

Umm Al Quwain

31°C Jasno

×