800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDubaj - Východní pobřeží

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

Abú Dhabi – mešita šejka Zayeda – hotel Emirates Palace – Heritage Village – ostrovy Saadiyat a Yas - pohoří Hajar - Fujairah – Dibba – mešita Badiyah – Khor Fakkan – mešita krále Faisala – palmový ostrov Jumeirah – Dubai Mall – Burj Khalifa – Dubai museum

Program zájezdu

1. den: Praha – Dubaj
Odlet z Prahy do SAE pravidelnou linkou, přivítání na letišti v Dubaji, transfer do hotelu, ubytování a nocleh. Fakultativně možnost večeře v hotelu.

2. den: Moderní Dubaj
Snídaně, volné dopoledne v hotelu. Zájemci mohou odjet na půldenní nákupní výlet do největšího nákupního centra světa Dubai Mall, které leží vedle Burj Khalifa, nejvyšší budovy světa. Fakultativně možnost zajištění vstupenek na vyhlídkovou terasu ve 124. patře. Odpoledne odjezd na prohlídku moderní části Dubaje. Výlet začíná zastávkou na fotografování ikonického hotelu Burj Al Arab, následuje přejezd podél pláže Jumeirah Beach na palmový ostrov Jumeirah až k hotelu Atlantis The Palm. Prohlídka akvárií Lost Chamber a přejezd nadzemním vláčkem (monorailem) po struktuře palmy zpět k autobusu. Projížďka oblastí Dubai Marina a odjezd na představení fontány u Burj Khalifa. Prohlídka moderní Dubaje bude zakončena společnou večeří na tradiční dřevěné lodi dhow. Během pomalé plavby po zálivu Dubai Creek můžete obdivovat krásy noční Dubaje. Návrat do hotelu v Dubaji, nocleh.

3. den: Abú Dhabi
Po snídani odjezd přes známou průmyslovou oblast Jebel Ali na celodenní prohlídku Abú Dhabi, hlavního města SAE. Prohlídka začíná návštěvou mešity šejka Zayeda, nejkrásnější mešity v SAE a jedné z největších na světě. Dále uvidíte luxusní hotel Emirates Palace, vlajkovou loď hotelového řetězce Kempinski, který patří mezi nejdražší hotely světa. Ve skanzenu Heritage Village poznáte tradiční způsob života v SAE. Nové projekty a moderní tvář hlavního města uvidíte během projížďky přes ostrov Saadiyat. Návštěva Abú Dhabi bude zakončena na ostrově Yas, kde se nachází největší krytý zábavní park na světě Ferrari World i dráha pro F1 Yas Marina Circuit. Návrat do hotelu v Dubaji, nocleh. Fakultativně možnost večeře v hotelu.

4. den: Tradiční Dubaj
Po snídani odjezd na půldenní prohlídku tradiční části Dubaje. První zastávka je u mešity Jumeirah, jedné z nejfotografovanějších památek Dubaje. Následuje prohlídka čtvrti Bastakyia a muzea ve středověké pevnosti Al-Fahidi. Poté přejedete lodičkou abra na druhý břeh zálivu Creek do části Deira a navštívíte světoznámé trhy s kořením a zlatem. Návrat do hotelu, volné odpoledne. Nocleh v hotelu v Dubaji. Fakultativně možnost večeře v hotelu. Zájemci mohou využít nabídku fakultativního výletu Safari. Odjezd terénními vozy do pouštní oblasti, kde si užijete dobrodružnou jízdu po písečných dunách. Po západu slunce si v pouštním kempu vychutnáte tradiční arabskou večeři barbecue a nebude chybět malování hennou či jízda na velbloudovi.

5. den: Sharjah - Východní pobřeží
Po snídani odhlášení z hotelu a odjezd do emirátu Sharjah, kulturního centra SAE. V Sharjah prohlídka centra města – pevnosti Al Hisn a domů postavených v tradičním stylu se zdmi z korálů, návštěva nejstaršího trhu SAE Al Arsah a Blue Souk, největšího trhu v Sharjah. Prohlídka bude zakončena zastávkou u mešity krále Faisala, největší mešity v Sharjah, která byla postavena na počest krále Saúdské Arábie. Cesta pokračuje na Východní pobřeží, do emirátu Fujairah. Transfer do hotelu u pláže, ubytování, večeře a nocleh. Během dne oběd v místní restauraci.

6. den: Východní pobřeží
Snídaně, volný den v hotelu, večeře a nocleh. Fakultativně oběd v hotelu. Zájemci o poznání mohou využít nabídku fakultativního lodního výletu Musandam, celodenního výletu na arabské plachetnici.

7. den: Východní pobřeží - Dubaj
Snídaně, dopoledne odhlášení z hotelu a odjezd na prohlídku Východního pobřeží. Návštěva města Dibba, které se skládá ze tří částí patřících k emirátům Fujairah a Sharjah a k Ománu. Další zastávkou je mešita Badiyah, nejstarší mešita v SAE, a Khor Fakkan, druhé největší město na Východním pobřeží, které patří k emirátu Sharjah. Prohlídka Fujairah, hlavního města stejnojmenného emirátu. Přejezd zpět na západní pobřeží, cestou zastávka na tradičním „pátečním trhu“ u Masafi, kde lze nakoupit ovoce, zeleninu, keramiku, suvenýry či koberce. Transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh. Fakultativně možnost oběda v hotelu na Východním pobřeží (před odjezdem), fakultativně možnost večeře v hotelu v Dubaji.

8. den: Dubaj – Praha
Snídaně a ukončení pobytu. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
Cena Burj Khalifa zahrnuje pouze vstupenku, bez českého průvodce, po rezervaci nelze vstupenku zrušit. Safari je půldenní výlet, večeře a nealkoholické nápoje jsou v ceně výletu, anglicky mluvící řidič. Musandam je celodenní výlet s možností koupání a šnorchlování, oběd na lodi je v ceně výletu, bez českého průvodce. Fakultativní služby je doporučeno rezervovat předem v CK Exim Tours, rezervace Burj Khalifa v místě již není možná.
Při vstupu do mešity šejka Zayeda v Abú Dhabi je nutné dodržet předepsaný oděv, je vyžadováno volné, plně zakrývající a neprůsvitné oblečení (muži – dlouhé kalhoty, zakrytá hruď a ramena, ženy – dlouhý rukáv a dlouhá sukně/kalhoty, šátek na hlavu, nevhodná je bílá barva oblečení). V případě nedostatečného oblečení může být vstup do mešity bez náhrady odepřen.
Průvodce je k dispozici pouze během poznávací části zájezdu, není-li uvedeno jinak.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Dubaj – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování dle programu (5 nocí v hotelu 4* v Dubaji, 2 noci v hotelu 3* na Východním pobřeží), stravování dle programu (7x snídaně, 1x oběd, 3x večeře), vstupné dle programu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu a transfery dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), nápoje, spropitné, pobytová taxa dle kategorie hotelu platná pro emirát Dubaj (taxa je splatná v hotovosti v recepci, 4* hotel 15 AED/ pokoj/ noc, výše pobytové taxy se může během sezóny změnit, aktuální informaci o její výši vám sdělí na požádání prodejce, popřípadě ji naleznete na www.eximtours.cz) a fakultativní služby: večeře v hotelu v Dubaji 660 Kč/1 večeře/osoba (možno objednat na 1., 3., 4. a 7. den), oběd v Abu Dhabi 660 Kč/1 oběd/osoba (možno objednat na 3. den), oběd v hotelu na Východním pobřeží 550 Kč/1 oběd/osoba (možno objednat na 6. a 7. den), Burj Khalifa 1 100 Kč/osoba, Safari 1 520 Kč/osoba, Musandam 2 340 Kč/osoba.Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), nápoje, spropitné, pobytová taxa dle kategorie hotelu platná pro emirát Dubaj (taxa je splatná v hotovosti v recepci, 4* hotel 15 AED/ pokoj/ noc, výše pobytové taxy se může během sezóny změnit, aktuální informaci o její výši vám sdělí na požádání prodejce, popřípadě ji naleznete na www.eximtours.cz) a fakultativní služby: večeře v hotelu v Dubaji 660 Kč/1 večeře/osoba (možno objednat na 1., 3., 4. a 7. den), oběd v Abu Dhabi 660 Kč/1 oběd/osoba (možno objednat na 3. den), oběd v hotelu na Východním pobřeží 550 Kč/1 oběd/osoba (možno objednat na 6. a 7. den), Burj Khalifa 1 100 Kč/osoba, Safari 1 520 Kč/osoba, Musandam 2 340 Kč/osoba.

Počasí

Dubaj

30°C Jasno

×