800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Omán - SAE - Katar - Bahrajn

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy

2. den

Omán Odlet z Prahy nebo Vídně do Ománu. Transfer do hotelu, čas pro relaxaci a odpočinek. Od začátku Vás budou provádět vonná kadila, vysocí muži oblečení v bílém a božský klid. Omán je krajina milovaného sultána Qaboosa. Nocleh. Druhý den koupání a odpočinek.

3. den

Muscat
Snídaně. Půldenní prohlídka města Muscat. Při procházce si vzpomenete na pohádky tisíce a jedné noci. Město dýchá pokojem, barvami, má velmi příjemnou atmosféru. V Muscatu navštívíte: palác moudrosti, rybí trh a starý tajuplný trh Mutrah a také mešitu milovaného sultána s největším kobercem na světě. Oběd. Volný čas na Vaši prohlídku městem. Nocleh.

4. den

Relax na pláži (Wahíba)
Snídaně. Odpočinek a relaxace na Vaší písečné pláži u hotelu, koupání. Můžete se také vydat na výlet do pouště Wahíba. Nocleh.

5. den

Nizwa, Bahla, Jibrin
Snídaně. Transfer do Nizwy. Toto město imánů leží v nitrozemí Ománu, zde si prohlédnete palmovou oázu a pevnost ve stínu zelených hor Jabal al Achdar. Z Nizwy odjez do města Bahla. Toto město je magické svou minulostí, většina místních lidí se ho bojí kvůli jeho čarodějnické pověsti. Zde navštívíte pevnost Bahla Fort, která je zapsána na seznamu UNESCO. Z města Bahla transfer do města Jibrin, kde navštívíte pouštní pevnost, která je též zapsána na seznamu UNESCO. Na večer příjezd do Spojených arabských emirátů, emirát Abú Dhábí a oáza Al Ain. Nocleh.

6. den

Al Ain
Snídaně. Prohlídka města Al Ain, které je jediným zdrojem pitné vody, zároveň bývalé hlavní město pouštního emirátu. Toto město je také rodiště Najanovců, vládců Emirátů. Poté odjezd do nejznámějšího města, Dubaj. Nocleh.

7. den

Dubaj
Snídaně. Prohlídku začnete ulicí Sheikh Zayeed Rd, která je symbolem města a jeho prosperity, dále pak palác vládců Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která překračuje naši dobu. Poté plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, velbloudí závodiště Nad Al Sheba, luxusní čtvrt Jumeirah a symbol Dubaje sedmihvězdičkový hotel Al Arab, tyrkysová pláž a nakonec prohlídka nejvyšší budovy světa Burj Dubai. Nocleh.

8. den

Dubaj
Snídaně. Nákupy v luxusních centrech a lyžování v Emirates Mall. Návštěva zlatého bazaru. Nocleh.

9. den

Katar
Snídaně. Odlet do Kataru. Transfer do 4 hvězdičkového hotelu centru Dohy (zde žije 90% obyvatelů tohoto státu). Prohlídka velbloudího trhu (naučíte se rozeznávat súdánského velblouda od saúdskoarabského velblouda), poté je pro odvážlivce připravena ochutnávka velbloudího mléka. Nocleh.

10. den

Doha
Snídaně. Návštěva centra staré Dohy a také moderní čtvrti, která je plná mrakodrapů. Nocleh.

11. den

Bahrajn
Snídaně. Transfer do Bahrajnu (malý stát složený z 33 ostrůvků v Perském zálivu). Prohlídka hlavního města (které má pověst města spícího, s atmosférou tepla a mořského vzduchu). Zde navštívíte zlatý bazar (specializuje se na 21-karátové zlato), pevnost Bahrajn a chrám Barbar dokumentující historii sahající do období 3. tisíciletí př. n. l. Nocleh.

12. den

Bahrajn
Snídaně. Dnes Vás čeká nejvyšší vrchol Bahrajnu Jabal Dukhan vysoký 134 metrů, strom života a muzeum (kde pochopíte, že ropa není všechno). Dáte si kávu s kardamonem a plně si užijete Perský záliv. Nocleh.

13. den

odlet do Prahy
Odlet z Bahrajnu a přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Abu Dhabi

31°C Jasno

Dubaj

32°C Jasno

Ras Al-Khaimah

29°C Jasno

Umm Al Quwain

32°C Jasno

×