800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Ománem a Emiráty

Dubaj | Al Ain | Jabrin | Bahla | Al Hamra | Nizwa | Muscat | Nakhal

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Prahy se společností Emirates. Přílet do Dubaje, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
2. den:  Snídaně. Dopoledne individuální volno v Dubaji, které doporučujeme vyplnit odpočinkem na pláži Mamzar Beach Park, kam Vás z hotelu pohodlně dopraví hotelový minibus zdarma (vstup na pláž za mírný poplatek cca 5 DHS) nebo možnost návštěvy městského centra staré Dubaje - Deira, kde se nachází mj. tržnice se zlatem a kořením. Odpoledne odjezd od hotelu džípem k pouštnímu safari, při kterém bude následovat sjíždění písečných dun s krátkými zastávkami, při kterých budete mít možnost fotografovat západ slunce v poušti. Po setmění návštěva beduínského kempu pod otevřeným nebem, kde lze ochutnat vodní dýmku, svézt se na velbloudovi, nechat se malovat henou či shlédnout vystoupení břišní tanečnice. To vše doplněné o večeři formou bufetu v tradičním arabském prostředí. Návrat do hotelu, nocleh.
3. den:  Po snídani individuální volno s možností koupání nebo účast na fakultativním výletu Dubai City Tour. Okružní jízda začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje město na dvě části a kde z jednoho břehu zálivu na břeh druhý návštěvníky převeze vodní taxi Abra. Dále se projíždí turistickou oblastí Jumeirah Beach se zastávkou u mešity Jumeirah a jednoho ze symbolů Dubaje hotelu Burj al Arab. Následuje ukázka stavitelských megaprojektů v podobě Palmového ostrova či ulice Shaikh Zayed Road. Okružní jízda bude zakončena zastávkou u překrásné zpívající a tančící fontány pod nejvyšším mrakodrapem světa Burj Khalifa. Následuje volno a program zájezdu pokračuje v podvečerních hodinách projížďkou tradiční dřevěnou lodí Dhow po vodách Arabského zálivu. Asi dvouhodinová plavba doplněná o bufetovou večeři poskytne odlišný pohled na město s nasvícenou prominentní rezidenční částí, promenádou maríny a jachtového klubu, nákupního centra a mnoha luxusních hotelů. Plavba dále pokračuje na otevřené moře, kde lze vidět palmový ostrov či v dálce proslulý hotel Atlantis. Návrat do hotelu, nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd k návštěvě pouštní oázy Al Ain, která leží v emirátu Abú Dhabí. Oáza bývala kdysi důležitou obchodní křižovatkou na hranicích s Ománem a také rodištěm vládnoucího rodu Najánovců. První zastávkou bude archeologické naleziště, osada Hili, která je stará přibližně 4 tisíce let.  Poté následuje návštěva muzea v Al Ain a pevnosti Al Jahili. V podvečer procházka oázou během níž  lze spatřit třeba starý zavlažovací systém, datlové háje či si počkat na krásný západ slunce nad západní pouští. Nocleh v hotelu.
5. den: Po snídani překročení hranic s Ománem a návštěva Jabrinu, bývalého letního sídla ománských sultánů, prohlídka opevněného paláce ze 17. st. s krásnými ukázkami islámského umění v podobě dřevěných interiérů a s pěkným výhledem do okolí. Poté pokračování do města Bahla, zastávka u nejstarší pevnosti v Ománu ze 13.-14.st., která je zapsaná na seznamu UNESCO. Pevnost se svými 12 km dlouhými hliněnými hradbami představuje vynikající ukázku středověkého fortifikačního umění. Vyhlášená je také zdejší keramika. Následuje 400 let stará horská vesnice Al Hamra, která je známá svými datlovými a ovocnými háji a tradičním způsobem života. Návštěva typického středověkého domu s ukázkou ománských tradic Bait Al Safah. Odjezd do oázy Nizwa. Ubytování a nocleh.
6. den: Snídaně. Prohlídka oázy Nizwa - dřívějšího hlavního města a centra islámského vzdělání a umění. Ve městě se nachází pevnost ze 17.st., řada středověkých mešit a tradiční orientální tržiště, kde se prodávají tradiční dýky či stříbrné šperky. Pokračování do oázy Birkat Al Mauz, kde je pěkná pouštní pevnost a ukázka zavlažovacích systémů. Odjezd do hlavního města Ománu Muscatu. Následuje seznámení se s historií sultanátu v muzeu Bait Al Zubair a zastávka u paláce Al Alam, sídla nynějšího panovníka sultána Qábúse. Palác je lemován dvěma pevnostmi Mirani a Jalali, vystavěnými v 16.st. Portugalci. Nakonec návštěva tradičního tržiště Muttrah Souq. Ubytování v hotelu a volno. Nocleh.
7. den: Po snídani pokračuje prohlídka hlavního města Muscatu. Na programu dne je Velká mešita, která může pojmout až dvacet tisíc věřících. Zajímavostí je ručně tkaný perský koberec s 1,7 miliony uzlů a vážící 27 tun pokrývající podlahu modlitebny. Poté návštěva proslulého rybího trhu Barka. Pokračování ke středověké pevnosti Nakhal, která byla počátkem 90. let 20.st. kompletně zrestaurována, zastávka v oázou s termálními prameny. Při cestě zpět do Muscatu návštěva výrobny jednoho z nejluxusnějších parfémů světa Amouage. Návrat do hotelu, nocleh.
8. den: Brzká snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet z Muscatu do Prahy s přestupem v Dubaji. Přílet do Prahy.

Počasí

Abu Dhabi

35°C Jasno

Dubaj

35°C Jasno

Ras Al-Khaimah

38°C Jasno

Umm Al Quwain

35°C Jasno

×