800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Omán - Emiráty - Katar

Seznámíme Vás s historií, místními zvyklostmi, vyjedeme do pouště, navštívíme nejslavnější bazary a uvidíme největší koberec světa.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Ománu.

2. den OMÁN

Přílet do Ománu , transfer do hotelu, odpočinek. Následuje půldenní prohlídka města Muscat. Při procházce si vzpomenete na pohádky tisíce a jedné noci. Město má velmi příjemnou atmosféru. V Muscatu navštívíte: Palác moudrosti, rybí trh a starý tajuplný trh Mutrah a také mešitu Milovaného sultána s největším kobercem na světě. Nocleh.

3. den WAHÍBA SANDS

Snídaně. Odpočinek na pláži, výlet do Wahiba Sands a do Wadi Bani Kalid. Jedná se o nádherný výlet. Dvě hodiny cesty jeepy po poušti, kdy uvidíme nekonečné písečné duny i palmové oázy a beduinskou vesnici, kde nás čeká oběd formou bufetu z místní gastronomie. Nocleh.

4. den NIZWA, BAHLA, JIBRIN

Snídaně. Transfer do Nizwy. Toto město imámů leží ve vnitrozemí Ománu, zde si prohlédnete palmovou oázu a pevnost ve stínu zelených hor Jabal al Achdar. Z Nizwy odjezd do města Bahla. Toto město je magické svou minulostí, většina místních lidí se ho bojí kvůli jeho čarodějnické pověsti. Zde navštívíte pevnost Bahla Fort, která je zapsána na seznamu UNESCO. Z města Bahla transfer do města Jibrin, kde navštívíte pouštní pevnost, která je též zapsána na seznamu UNESCO. Na večer příjezd do Spojených arabských emirátů, emirátu Abú Dhábí a oázy Al Ain. Nocleh.

5. den Al AIN

Snídaně. Prohlídka města Al Ain, které je jediným zdrojem pitné vody, zároveň bývalé hlavní město pouštního emirátu. Toto město je také rodiště Najanovců, vládců Emirátů. Poté odjezd do nejznámějšího města, Dubaje. Nocleh.

6. den DUBAJ

Snídaně. Prohlídku začnete ulicí Sheikh Zayed, která je symbolem města a jeho prosperity, dále pak palác vládců Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která překračuje naši dobu. Poté plavba přes Dubai Creek, prohlídka zlatého bazaru, velbloudího závodiště Nad Al Sheba, luxusní čtvrti Jumeirah a symbolu Dubaje sedmihvězdičkového hotelu Burj Al Arab, tyrkysových pláží a nakonec prohlídka nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Nocleh.

7. den DUBAJ

Snídaně. Individuální volno k nákupům v luxusních centrech či lyžování v Emirates Mall. Návštěva zlatého bazaru. Nocleh.

8. den KATAR

Snídaně. Odlet do Kataru. Transfer do 4 hvězdičkového hotelu centru Dohy (zde žije 90% obyvatelů tohoto státu). Prohlídka velbloudího trhu (naučíte se rozeznávat súdánského velblouda od saúdskoarabského velblouda), poté je pro odvážlivce připravena ochutnávka velbloudího mléka. Nocleh.

9. den DOHA

Snídaně. Návštěva centra staré Dohy a také moderní čtvrti, která je plná mrakodrapů. Volno. Transfer na letiště. V pozdních nočních hodinách odlet do Prahy. Možnost prodloužení pobytu v Kataru v hotelech u moře.

10. den ODLET Z KATARU, PŘÍLET DO PRAHY

Možnosti ubytování

Počasí

Abu Dhabi

33°C Klidno

Dubaj

34°C Jasno

Ras Al-Khaimah

30°C Jasno

Umm Al Quwain

33°C Jasno

×