800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování po arabském poloostrově

Dubai • Abu Dhabi • Al Ain • Nizwa • Brkat Al Mauz • Fajna • Muskat • Nakhl • Muskat • Beirut • Harissa • Byblos • Beirut • Beqaa • Baalbeck • Ksara • Anjar • Byblos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den:

odlet z Prahy do Dubaje.

2.den:

Přílet do Dubaje. Transfer do hotelu, osobní volno. Za příplatek možnost odpoledního půldenního výletu "Safari" terénními vozy do pouště. Výlet je spojený s návštěvou beduínského tábora, kde je možné projet se na velbloudech, ochutnat vodní dýmku a tradiční arabský čaj. V ceně tohoto výletu je rovněž večeře připravená formou barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh v Dubaji.

3. den:

Snídaně v hotelu. Celodenní výlet po Dubaji. Projížďka po známé plážové třídě Jumeirah Beach, zastávka na fotografování u nejznámější dubajské mešity Jumeirah Mosque a u proslulého sedmi hvězdičkového hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, projížďka po nejmodernější městské třídě Sheikh Zayed Road lemované nejvyššími dubajskými mrakodrapy. Prohlídka nejstarší čtvrti Bastakiya s tradiční architekturou a muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Přejezd lidovým lodním taxi „abra“ z jednoho břehu dubajského zálivu Creek na druhý břeh, kde následuje prohlídka proslulého trhu se zlatem a trhu s kořením. Možnost vyzkoušet smlouvání a výhodně nakoupit suvenýry. Za příplatek možnost návštěvy nejvyššího světového mrakodrapu Burj Khalifa, z jehož vyhlídkové terasy umístěné ve 124. patře je nádherný panoramatický pohled na celou Dubaj a široké okolí. V odpoledních hodinách návrat do hotelu, individuální volno, nocleh.

4.den:

snídaně v hotelu. Následuje odjezd do Abu Dhabi, největšího emirátu a hlavního města Spojených arabských emirátů. Okružní jízda městem, rovněž uvidíte známý ostrov Yas, kde se nachází závodní dráha Marina Yas, na které se organizují závody Formule 1. Prohlídka jedné z nejproslulejších a největších světových mešit Sheik Zayed mešity, návštěva muzea lidových tradic  Heritage Village, zastávka na nábřeží Corniche. V odpoledních hodinách návrat do Dubaje, individuální volno, nocleh v Dubaji.

5. den:

Snídaně v hotelu. Následuje odjezd na jih země do oázy a města Al Ain, známého také jako „Zahradní město“. Návštěva tzv. „velbloudího trhu“ a prohlídka  místní oázy s dokonalým zavlažovacím systémem, prohlídka Al Ain muzea a Sheik Zayed muzea. Po prohlídce odjezd do Ománu. Ubytování v hotelu v Nizwa, individuální volno, nocleh v hotelu.

6.den:

  snídaně v hotelu. Prohlídka města Nizwa. Ve středověku bývala Nizwa hlavním městem země. Toto město je známé svou středověkou pevností ze 17. století a oázou zavlažovanou četnými teplými prameny. Navštívíte rovněž lidové tržiště „Nizwa Souq“. Po prohlídce odjezd do oázy Birkat Al Mauz a Fanja. V osadě Fanja se nacházejí velmi dobře zachovalé ruiny středověké pevnosti. Odjezd do hlavního města Ománu, Muscat. Ubytování v Muscat, osobní volno, nocleh v hotelu.

7.den:

snídaně v hotelu. Prohlídka Muscat. Ve městě uvidíte nejznámější pamětihodnosti jako např. velkou mešitu „Grande Mosque“, ceremoniální vládní palác „Al Alam“, malé historické muzeum „Bait Al Zubair“ a známé tržiště „Muttrah Souq“, projdete se po pobřežní promenádě Corniche. Prohlídka oázy Nakhl a stejnojmenné pevnosti. Návrat do hotelu, osobní volno. Nocleh v hotelu v Muscat.

8.den:

snídaně v hotelu. Dle letového řádu odjezd na letiště a odlet z Muscat do Bejrutu. Po příletu do Beirutu následuje transfer do hotelu, osobní volno, nocleh v hotelu.

9.den:

snídaně v hotelu. Prohlídka Beirutu, hlavního města Libanonu, kterému se rovněž přezdívá "Paříž východu". Přejezd do Harissy, známého poutního místa Libanonu. Zde jízda lanovou dráhou k bazilice a soše Svaté panny z Harissy, odkud je krásný výhled na celé město a okolí. Odjezd do proslulého města Byblos s bohatou historií, kde následuje prohlídka citadely a rozlehlého archeologického parku. Návrat do hotelu do Beirutu, osobní volno, nocleh v hotelu.

10.den:

snídaně v hotelu. Odjezd do malebného údolí Beqaa a prohlídka Bealbeck, proslulého archeologického naleziště, kde se nacházejí zbytky římského města a velkých chrámů Jupitera a Venuše. Zastávka v tradičním vinařství v Ksara, možnost ochutnávky a nákupu místních velmi dobrých vín. Odjezd na prohlídku antického města Anjar. Toto město bývalo tradičním sídlem mnoha umajjovských khalifů. Návrat do hotelu do Beirutu, osobní volno, nocleh v hotelu.

11. den:

Snídaně v hotelu. Dle letového řádu transfer na letiště v Beirutu, odlet do Prahy.

Povinné příplatky

• vstupní vízum do SAE (1990 Kč při vyřízení v CK) • vstupní vízum do Omanu (cca 50 USD, toto vízum je placeno v hotovosti přímo na hraničním přechodu do Ománu)

Počasí

Abu Dhabi

37°C Létající prach

Dubaj

37°C Jasno

Ras Al-Khaimah

41°C Jasno

Umm Al Quwain

39°C Jasno

×