Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Rady na cestu do Spojených arabských emirátů

Doporučení před cestu

Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Pro dovoz alkoholu platí pro osoby nemuslimského vyznání limit 2 litry, ostatní mají dovoz alkoholu zakázaný.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace DROZD, Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotnická péče je v SAE na velmi dobré úrovni, avšak finančně náročná. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích.

Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE neexistují.

Pokud se chystáte na delší dobu do hor, doporučujeme pořídit si antimalarika.

Dovolená ve Spojených arabských emirátech nepřináší žádná zvýšená bezpečností rizika. Situace je stabilní, kriminalita nízká. V zemi je každý sebemenší přestupek bedlivě policií sledován a tvrdými postihy a nekompromisním postojem úřadů vůči jakémukoli porušování předpisů trestán.

Co vidět ve Spojených arabských Emirátech

Dubaj

Dovolená ve Spojených arabských emirátech to je pro mnohé především Dubaj. Ohromující město, kde najdete kromě ropných nalezišť fascinující prvky západní architektury mísící se s východními tradicemi. Dubaj je místem luxusních hotelů v čele s nejznámějším sedmihvězdičkovým hotelem Burj al Arab ve tvaru plachetnice. Poutavými místy jsou pevnost Fahidi, Dubajské muzeum, mešita Jumeirah, Zlatý trh Gold Souk či zimní středisko v paláci Centrum Emirátů.

Město Abu Dhabi

Hlavní město Emirátů provází historie od roku 1761. V současnosti je sídlem významných firem a ropných společností. Nejen krásou místní architektury a moderních budov láká dovolená v Abu Dhabi. Za návštěvu stojí malebná oblast Corniche, kterou lemují zelené bujné zahrady. Nedaleko se nachází umělý ostrov Lulu s lagunou a plážemi s červeným pískem, několik mešit a tržiště zvané „Zlatý trh“.

Oáza Al-Ain

Původně zastávka putujících karavan nacházející se přibližně 100 km od města Abu Dhabi nabízí vykopávky osady staré 5 000 let, možnost poznat trh s velbloudy, zoo nebo muzeum starých a nových artefaktů. Nabízeny jsou výlety do pouště s vystoupením břišních tanečnic.

Světový unikát Burj Chalífa

Tipli byste si, kde dnes stojí nejvyšší stavba světa? Grandiózní mrakodrap zcela jistě nepřehlédnete. Burj Chalífa byla otevřena v roce 2010 a pyšní se mnoha nej. Kromě titulu nejvyšší stavby světa měřící 828 metrů je nejvyšší nekotvenou stavbou, nejvyšší obytnou stavbou, nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou a má nejrychlejší výtah světa. Zlatý hřeb Dubaje si zkrátka nenechte ujít.

Přímořské letovisko Fujairah

Oblastí krásných pláží láká návštěvníky přímořské letovisko Fujairah, které nabízí unikátní spojení historie krásného starého města s pevností a moderního světa luxusních hotelů. Prohlídkou muzea s předměty ze starého města, 300 let starou pevností či vesničkami jménem Bithnah s archeologickým nalezištěm budete unešeni. Fujairah leží na úpatí pohoří „Hajar“. Jeho východní pobřeží s dlouhými plážemi přitahuje ideálními podmínkami k potápění a šnorchlování.

Přečtěte si rady a zkušenosti našich klientů z dovolené ve Spojených arabských emirátech.