800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Spojených arabských emirátů

od 9 190 Kč za
Rady na cestu do Spojených arabských emirátů

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Abu Dhabi

3 100 400

6:0 h

arabština

emirátský dirham (AED)

83 600 km2

Doklady a víza

Pro vstup do Spojených arabských emirátů se vyžaduje cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země.

Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty byla zrušena vízová povinnost pro krátkodobé pobyty. Majitelé českých cestovních pasů mohou zůstat v zemi nejdéle 90 dnů. Tato doba se načítá za jakékoliv období během časového úseku 180 dní. Dohoda se nevztahuje na pracovní pobyty.

Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Pro dovoz alkoholu platí pro osoby nemuslimského vyznání limit 2 litry, ostatní mají dovoz alkoholu zakázaný.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace DROZD, Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotnická péče je v SAE na velmi dobré úrovni, avšak finančně náročná. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích.

Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE neexistují.

Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A a B, tyfu, tetanu a vzteklině. Pokud se chystáte na delší dobu do hor, doporučujeme pořídit si antimalarika.

Dovolená Spojené arabské emiráty nepřináší žádná zvýšená bezpečností rizika. Situace je stabilní, kriminalita nízká. V zemi je každý sebemenší přestupek bedlivě policií sledován a tvrdými postihy a nekompromisním postojem úřadů vůči jakémukoli porušování předpisů trestán.

Co vidět ve Spojených arabských Emirátech

Dubai

Dovolená Spojené arabské emiráty to je pro mnohé především Dubaj. Ohromující město, kde najdete kromě ropných nalezišť, fascinující prvky západní architektury mísící se s východními tradicemi. Dubaj je místem luxusních hotelů, v čele s nejznámějším sedmihvězdičkovým hotelem Burj al Arab ve tvaru plachetnice. Poutavými místy jsou pevnost Fahidi, Dubajské muzeum, mešita Jumeirah, Zlatý trh Gold Souk či zimní středisko v paláci Centrum Emirátů.

Město Abu Dhabi

Hlavní město Emirátů provází historie od roku 1761. V současnosti je sídlem významných firem a ropných společností. Nejen krásou místní architektury a moderních budov láká dovolená Spojené arabské emiráty. Za návštěvu stojí malebná oblast Corniche, kterou lemují zelené bujné zahrady. Nedaleko se nachází umělý ostrov Lulu s lagunou a plážemi s červeným pískem, několik mešit a tržiště zvané „Zlatý trh“.

Oáza Al-Ain

Původně zastávka putujících karavan nacházející se přibližně 100 km od města Abu Dhabi nabízí vykopávky osady staré 5 000 let, možnost poznat trh s velbloudy, zoo nebo muzeum starých a nových artefaktů. Nabízeny jsou výlety do pouště s vystoupením břišních tanečnic.

Světový unikát Burj Chalífa

Tipli byste si, kde dnes stojí nejvyšší stavba světa? Grandiózní mrakodrap zcela jistě nepřehlédnete, pokud Vás zláká dovolená Spojené arabské emiráty. Burj Chalífa byla otevřena v roce 2010 a pyšní se mnoha nej. Kromě titulu nejvyšší stavby světa měřící 828 metrů, je nejvyšší nekotvenou stavbou, nejvyšší obytnou stavbou, nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou nebo nejrychlejším výtahem světa. Zlatý hřeb Dubaje si zkrátka nenechte ujít.

Přímořské letovisko Fujairah

Oblastí krásných pláží láká návštěvníky přímořské letovisko Fujairah. Dovolená Spojené arabské emiráty nabízí právě zde unikátní spojení historie krásného starého města s pevností a moderního světa luxusních hotelů. Prohlídkou muzea s předměty ze starého města, 300 let starou pevnost či vesničky jménem Bithnah s archeologickým nalezištěm budete unešeni. Fujairah leží na úpatí pohoří „Hajar“. Jeho východní pobřeží s dlouhými plážemi přitahuje ideálními podmínkami k potápění a šnorchlování.

Spojené arabské emiráty - vybrané hotely

×