800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrí lanka + Emiráty

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně 2 hodiny před odletem. Odlet do Colomba.

2. den

COLOMBO
Snídaně v letadle. Přílet do Colomba v ranních hodinách místního času. Transfer do hotelu v Negombu, ubytování. Odpoledne prohlídka města Colomba.

3. den

NEGOMBO - ANURADHAPURA
Po snídani odjezd do Anuradhapury - prvního královského města (založeno 380 let př. Kr.). Okružní jízda po nejzajímavějších archeologických památkách města a okolí. Večeře a nocleh v Habaraně.

4. den

SIGIRIYA - POLONNARUWA
Síndaně. Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholku - Sigiriya, také nazývané „Pevnost v oblacích", nebo „Lví skála" . Pevnost pochází z 5. století n.l., na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních děl. Odpoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců Polonnaruwy (z 11. století). Nacházejí se zde světoznámé sochy Buddhy, vytesané přímo do skal. Večeře a nocleh v Habaraně

5. den

DAMBULLA - KANDY
Po snídani odjezd do Dambully s prohlídkou jeskynního kláštera. Cestou do Kandy zastávka u zahrady s exotickým kořením a prohlídka továrny na výrobu batiku. Večeře a nocleh v Kandy.

6. den

KANDY - PINAWELA
Ráno návštěva sloní farmy Pinnawela. Následuje prohlídka jedné z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě - královské botanické zahrady Peradeniya. Odpoledne prohlídka Kandy, posledního hlavního města sinhálských králů, zahrnující návštěvu Chrámu Buddhova zubu. Večer návštěva kulturního centra. Večeře a nocleh v Kandy.

7. den

NUWARA ELIYA
Přejezd do horského městečka Nuwara Eliya, oblíbeného letoviska Britů v 19. století. Navštívíte zde nejlepší čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

8. den

NUWARA ELIYA - INDICKÝ OCEÁN
Po ranní prohlídce městečka odjezd do Negomba na pobřeží Indického oceánu. Cestou scénické zastávky v této malebné krajině. Ubytování v plážovém hotelu, volno. Nocleh v Negombu.

9. den

COLOMBO - SHARJAH
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Spojených arabských emirátů. Přílet do Dubaje, transfer do plážového hotelu v emirátu Sharjah, jež je od Dubaje vzdálen 20 minut jízdy. Odpoledne volno.

10. den

DUBAJ
Snídaně. Individuální volno na koupání a opalování. Odpoledne prohlídka centra Dubaje a všech jeho zajímavostí. Návrat do hotelu v emirátu Sharjah.

11 - 12. den

SHARJAH
Snídaně. Individuální volno na koupání a opalování. Fakultativně možnost odpoledního výletu do pouště - jízda terénními automobily po písečných dunách s tradiční arabskou večeří a jízdou na velbloudu (orientační cena 60,- USD). Rovněž obchodní centra v Dubaji nabízí ideální podmínky k nakupování do pozdních večerních hodin (transfer z hotelu do Dubaje zdarma).

13. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Abu Dhabi

32°C Jasno

Dubaj

33°C Jasno

Ras Al-Khaimah

32°C Skoro jasno

Umm Al Quwain

32°C Jasno

×