800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrí Lanka + Emiráty – kombinovaný zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba.

2. den

přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu a nocleh.

3. den

po snídani odjezd do Sigiriye. Skalní masív se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. stol. je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny – okolní hustou džungli i vodní nádrže, ze kterých pijí divocí sloni. Prohlédnete si také nádherné fresky tzv. „nebeských panen“. Cesta dále pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavního města Srí Lanky. To bylo založeno koncem 10. stol. jihoindickou dynastií Chola. Nachází se zde pozůstatky královského paláce, nádherných parků a obrovské nádrže. Po prohlídce návrat do hotelu v Giritale, večeře a nocleh.

4. den

po snídani odjezd k prohlídce dalšího královského města – Anuradhapury. Nejrozlehlejší a nejvýznamější starobylé město Srí Lanky bylo sídlem sinhálských králů a občasných dobyvatelů z jižní Indie po více než tisíc let. Mimo mnoha historicky významných budov, starobylých stúp a zbytků chrámů a rituálních lázní tu uvidíte i posvátnou smokvoň Sri Maha Bodhi, která je označována za nejstarší strom světa (2200 let stará). Odjezd zpět do hotelu, večeře a nocleh.

5. den

po snídani odjezd k prohlídce Dambully. Historie nádherných jeskynních chrámů se datuje do 1. stol. př. n. l. Za Nissanka Malla byly vnitřky celkem 5 jeskyní pozlaceny. Uvnitř najdete kolem 150 zpodobnění Buddhy a jedinečné nástěnné malby. Odjezd do Matale k návštěvě zahrady s kořením. Uvidíte zde pěstování a zpracování tradičních druhů koření, např. pepře, kardamonu, kari a vanilky. Odjezd do Peradeniya a návštěva Královské botanické zahrady. Ta je svou rozlohou 60 hektarů největší na Srí Lance a disponuje mimo obrovského množství rostlin i rozsáhou sbírkou orchideí. Přejezd do Kandy. Nyní nazýváno „hlavním městem vysočiny“, díky klimatu je místo i jeho okolí svěží a zelené. Při prohlídce uvidíte zdejší jezero s chrámem Dalada Maligawa, kde je uložena nejdůležitější buddhistická relikvie – posvátný Buddhův zub, dále městský bazar, zavítáte do centra umění a řemesel, muzea drahokamů a v podvečer se zúčastníte zajímavé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chůze po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

6. den

po snídani odjezd do Pinnawely, kde navštívíte útulek pro slony. Ten byl založen v r. 1975 na ochranu opuštěných nebo osiřelých divokých slonů. Dnes je domovem více než 40 slonů různého stáří. Přejezd na prohlídku Colomba, hlavního města ostrova. K vidění jsou zde budhistické a hinduistické chrámy, mnoho budov vystavěných v době kolonizace Brity, známý bazar Pettah, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry. Kontrastem jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy. Ubytování a nocleh v hotelu v Colombu.

7. den

snídaně, dle letového řádu transfer na letiště v Colombu a přelet do Abu Dhabi. Po příletu transfer do hotelu Al Diar Regency 4* nebo hotelu Sands 5*, ubytování a nocleh.

8. - 14. den

individuální pobyt v hotelu dle vlastního výběru v Abu Dhabi s možností fakultativních výletů a nákupů.

15. den

dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Abu Dhabi

41°C Jasno

Dubaj

36°C Jasno

Ras Al-Khaimah

38°C Jasno

Umm Al Quwain

38°C Jasno

×