800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBuddhistická Srí Lanka

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Zajímáte se o buddhismu a chcete se o něm dozvědět něco přímo v zemi, kde se nachází i jedna z nejvýznamnějších buddhistických relikvií? Projeďte s námi okruh Srí Lankou a pročistěte svou mysl.

Poloha

Den 1: Polonnaruwa (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Polonnaruwy, hlavního města sinhálského království v 11.-13. st., kde se mj. nacházejí v posvátném okrsku tzv. Quadrangle některé nejúžasnější buddhistické stavby na Srí Lance. Po prohlídce ruin odjezd k Sigiriya na ubytování, večeře a nocleh.

Den 2: Ritigala, Aukana, Mihintale, Anuradhapura (snídaně, večeře)
Po snídani brzy ráno transfer Ritigaly, kde si budete moci připadat jako Indiana Jones, co objevuje staré památky zarostlé uprostřed vegetace. Zdejší buddhistický klášter byl opuštěn už na přelomu 10.-11. století, ruiny jsou dnes součástí přírodní rezervace. Přejezd do Anuradhapury, po cestě zastávka v Aukana u nejdokonalejší 12metrové sochy Buddhy na Srí Lance, pocházející již z 5. st. Též návštěva Mihintale, kde sinhálský král r. 247 př. Kr. po setkání se synem indického buddhistického císaře, přijal buddhismus. Dnes je elegantním místem s bílými stavbami dagob apod. a úchvatným výhledem do kraje, přičemž dohlédnete až do Anuradhapury, kam se následně vydáte. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky, založeným ve 4. st. př. Kr., jedná se o jedno nejposvátnějších míst ostrova díky stavbám dagob, klášterů a především stromu, který vyrostl z výhonku stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení. Zpět do hotelu, večeře a nocleh.

Den 3: Dambulla, Matale, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do Dambully, kde návštívíte jeskynní chrámy se zpodobněními Buddhy formou fresek i soch. Historie této památky UNESCO se váže už k 1. st. př. Kr. Odpoledne transfer do města Kandy, posledního hlavního města nezávislého sinhálského království. Po cestě návštěva zahrady koření v Matale. V Kandy zhlédnutí prohlídka chrámu, který stráží posvátnou relikvii Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani Kandy citytour (výhled z okolních kopců na centrální jezero a Chrám Buddhova zubu, Market Square, Centrum umění a řemesel s mimořádným výběrem zaručeně kvalitních tradičních suvenýrů). Poté návštěva buddhistického meditačního centra Nillambe, kde bývá zpravidla bývá pobyt cca 6 hodin, ale záleží na zákazníkovi. Zpět do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do horského letoviska Nuwara Eliya. Po cestě fotostop u vodopádu Ramboda, zastávka na čajových plantážích, kterými jsou zdejší kopce z větší části pokryté, a návštěva továrny na zpracování čaje. Projížďka městečkem Nuwara Eliya, které bývalo oblíbeným rekreačním centrem Britů v koloniálních dobách, jejichž atmosféru si díky tradičním viktoriánským stavbám zachovalo dodnes. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 6: Adamova hora / Kataragama (snídaně, večeře)
Po půlnoci transfer k úpatí posvátné Adamovy hory, na jejíž vrchol putují místní věřící jednak za otiskem Buddhovy nohy a jednak spolu s turisty za magickým východem slunce, na který se nezapomíná. Výstup z větší části po schodech trvá max. cca 4 hodiny do východu slunce, který nastává po 6 h. Poté návrat k vozu, jízda zpět do hotelu na snídani. Následuje odpočinek a individuální program v Nuwara Eliya. Večeře a nocleh v hotelu.
Upozornění: výstup na Adamovu horu je možný od prosince do dubna. Mimo toto období tedy po snídani a check-out z hotelu pojedete na jih ostrova do Kataragama, které je právě vedle Adamovy hory nejdůležitějším poutním místem Srí Lanky. Prohlídka svatyní. Poté transfer k moři do Kirindy a volný program. Večeře a nocleh.

Den 7: Colombo (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do hlavního města Colombo, při jehož prohlídce zhlédnete mj. významné buddhistické chrámy Kelaniya a Gangarama. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Colombo.

Den 8: Colombo (snídaně)
Po snídani volno, check out, transfer na letiště či do plážového letoviska k prodloužení pobytu u moře.

Stravování

polopenze

Ubytování

Sigiriya - Camellia Resort & Spa ***
60 pokojů v ekoresortu, k relaxaci slouží venkovní bazén či ayurvedické lázeňské centrum.
Oficiální web: http://www.camelliaresortspa.com/

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Nuwara Eliya - Heaven Seven ***
Nový hotel s výhledem na město.
Oficiální web: http://heavenseven.lk/

Colombo - Grand Oriental ***
Tento koloniální hotel byl otevřen již v roce 1875, jeho hosty bývali i členové britské královské rodiny. Pyšní se pěknou polohou s výhledem na přístav.
Oficiální web: http://www.grandoriental.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

29°C Převážně oblačno

Galle

29°C Převážně oblačno

Induruwa

21°C Bouřky

Koggala

28°C Skoro jasno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Převážně oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

Grand tour Cejlonem
6

Grand tour Cejlonem

Srí Lanka

Cena od: 35 191 Kč

Pro skupinu:

Jak se žilo králům na Srí Lance

Jak se žilo králům na Srí Lance

Srí Lanka

Cena od: 36 400 Kč

Pro skupinu:

Přírodní bohatství Srí Lanky

Přírodní bohatství Srí Lanky

Srí Lanka

Cena od: 36 400 Kč

Pro skupinu:

×