800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyEsence Srí Lanky - osvědčené, kvalitní a pohodové poznávání

9-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Dubai - Colombo
Cca 14:00 sraz na letišti Praha Ruzyně. Cca 16:00 plánovaný odlet linky společnosti Emirates do Dubaje (pro zájemce z jižní Moravy či Slovenska můžeme nabídnout alternativu z Vídně). Délka letu cca 6 hodin - přílet o půlnoci místního času.

2. den

Dubai - Colombo. Moře.
02:45 Plánovaný odlet linky Emirates do Colomba - délka letu cca 4,5 hod. Předpokládaný přílet na letiště Katunayake severně od Colomba v 08:45 místního času.
I když věříme, že se na krásy Srí Lanky opravdu těšíte, odpočinek po dlouhé cestě - a především ještě delších povinnostech běžných dnů - jistě přijde vhod. Proto Vás nejprve zavezeme do malého střediska Waikkal severně od letiště. Cesta trvá cca 45 minut. Ubytování, relax na pláži i u jednoho z největších bazénových areálů na ostrově. Bude to dobrá příležitost na rozkoukání, seznámení s místními reáliemi či ostatními účastníky. Využití hotelových restaurací i zařízení v okolí hotelu je ve Vaší režii, případná polopenze začíná večeří v hotelu.

3. den

Sloní sirotčinec, Kandalama
Snídaně, po které se pomalu začne rozebíhat naše putování. Zamíříme do vnitrozemí, blasti tzv. Kulturního trojúhelníku, ve kterém se nacházejí všechny stěžejní památky. Zhruba dvě hodiny jízdy a zastavíme se v populárním sloním sirotčinci v Pinnawale: Marná sláva, slon a čaj, toť synonyma pro Srí Lanku! Charitativní projekt zachraňuje slůňata i některé odrostlé jedince, kteří by ve volné přírodě nepřežili. Uvidíte krmení těch nejmenších mlékem, mohutného samce oslepeného pytláky a další zajímavé exempláře. Nejzajímavějším bodem je pak koupel stáda v řece.
Po poledni (možnost oběda v místě) cesta pokračuje cca další dvě hodiny severovýchodním směrem, až v průběhu odpoledne dorazíme k vodní nádrži Kandalama nedaleko Dambully. I tuto nádrž nechali zbudovat v dávných dobách moudří vládci, aby byla voda i v suchých obdobích.
Ubytujeme se v hotelu s jednou z nejkouzelnějších atmosfér Srí Lanky, přímo na břehu jezera. Po zbytek odpoledne relax u bazénu, při vycházce k jezeru či v hotelovém baru - každý dle svého gusta. Den zakončí možnost večeře v hotelové restauraci (v případě polopenze v ceně).

4. den

Sigiriya, Habarana, Polonnaruwa
Snídaně, po které vyrazíme na celodenní program. Dopoledne bude ve znamení - dle nejen našeho názoru - srílanské zajímavosti č. 1: Sigiriye. Žulový masív ční cca 200m nad okolní terén a pojí se k němu příběh hodný hollywoodského thrilleru. Unikátní zbytky paláců, zahrad či světově proslulé fresky nádherných dívek nás dovedou do pátého století našeho letopočtu. Samotný výstup až na vrchol není nijak náročný (schody), ale osoby, které nesnáší výšky, mohou mít problém se závěrečným výstupem na vrchol. V tom případě není problém počkat na ostatní na platformě u zbytků Lví brány.
Po návratu na parkoviště následuje cca dvouhodinový přesun do Polonnaruwy, který si však můžeme přerušit v Habaraně fakultativní projížďkou na slonech. A protože je čas polední, najdeme vhodné místo pro oběd.
Chronologicky jsou v dějinách ostrova nejdůležitější tři království: Annuradhapura, Polonnaruwa a Kandy. První lokalita je určena spíše archeologickým a historickým fajnšmekrům, zatímco Polonnaruwa a její ruiny nám svou kompaktností a zachovalostí napoví o starých časech mnohem více. Uvidíme zbytky královského paláce i dalších budov a na konci pak obří sochy Buddhy v Gal Vihara.
Cestou zpět lze fakultativně zařadit jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do NP Minneriya, nicméně doporučujeme zařadit jen za příznivých klimatických podmínek (po deštivých dnech obvykle sloni k napajedlům nevycházejí).
Den zakončí možnost večeře v hotelu (v případě polopenze v ceně).

5. den

Dambulla, koření a batika, Peradenyia
Snídaní končí náž pobyt u Kandalamy a vypravíme se jižním směrem do oblasti Kandy. Ovšem první zastávka přijde již po cca 20 minutách jízdy: jeskynní chrám v Dambulle, který vznikl již v prvním století před n.l. je další místo, které prostě nemůžeme vynechat! Pět jeskyní vyzdobených nádhernými malbami, sochami především Buddhy, malými dagobami... a venku všudypřítomné opice, jak typická atmosféra!
Po cca 2 hodinách další jízdy se ocitneme v oblasti městečka Matale, odedávna pověstné pěstováním koření. V jedné ze zahrad - jakýchsi výkladních skříní zdejších farem - uvidíme růst vanilku, hřebíček, kakao, skořici a další, načež se dozvíme co a jak se používá v kosmetice, vaření či přírodní medicíně. Nakonec samozřejmě nechybí možnost si tuto produkci nakoupit a věřte našim osobním zkušenostem - ledascos opravdu funguje.
Další zajímavostí bude návštěva nedaleké batikové dílny a poslední krátká zastávka přímo v městečku nám umožní si alespoň zvenku prohlédnout a vyfotit jeden z nejmonumentálnějších tamilských (hinduistických) chrámů na Srí Lance.
V pozdním odpoledni vystoupáme v Peradenyi nedaleko Kandy k místu našeho dalšího pobytu, skutečnému "paláci v oblacích" s nádherným výhledem do kraje. Ubytování. V případě polopenze večeře v hotelové restauraci.

6. den

Peradenyia, Kandy
Dnes půjdeme na snídani trochu dříve, abychom brzy vyrazili do nedaleké Královské botanické zahrady. Zahrada má v časném dopoledni velmi příjemnou atmosféru a pohybuje se zde jen minimum návštěvníků z řad turistů či místních. Najdeme zde seychelské obří kokosy, nádherné orchideje, bohatou škálu dřevin ale i mnohatisícová hejna kaloňů (netopýrů). Zahrada v Peradenyi jistě patří k těm nejzajímavějším na světě a nemusí člověk být právě botanik aby si její návštěvu vychutnal.
Před polednem se vrátíme do hotelu, kde je možné si dát oběd či relaxovat u bazénu.
V časném odpoledni pak čeká druhé největší srílanské město Kandy. Seznámíme se s jeho rušnými ulicemi, navštívíme šperkařskou dílnu s projekcí těžby drahokamů na Srí Lance, bude možnost nákupu suvenýrů. V podvečer si vychutnáme taneční umění místních lidí a není nahodou, že se tak stane právě zde: Kandyjští tanečníci a bubeníci jsou na ostrově nejlepší.
Závěrečným bonbónkem bude chůze (pouze účinkujících) po žhavém popelu. Ale den ještě nekončí. Dalida Maligawa, nejvýznamější buddhistická památka nazývaná Chrámem Buddhova zubu v magickém večerním osvětlení čeká na nás! Návrat do hotelu a v případě polopenze večeře v hotelové restauraci.

7. den

Ramboda falls, čajová továrna, Nuwara Eliya
Tak zatímco v oblasti Kandy jsme se pohybovali v nadmořské výšce okolo 600-700 metrů, nyní vyrazíme mnohem výš! Křivolaká, ale nová a kvalitní silnice nás po snídani dovede až do dvou tisícovek. Cestou uvidíme krásné výhledy do kraje, pověstné vodopády Ramboda Falls, palmy a tropické ovoce vystřídají záhony zeleniny a především čaj, čaj a zase čaj! Ano, toto je místo, kde se produkuje ten nejkvalitnější ceylonský čaj a tak nemůže chybět exkurze do některé z továren na jeho zpracování.
Odpoledne přijedeme do "Little England" - městečka, které si pro chladnější klima oblíbili Britové a dodnes si zachovalo svůj koloniální styl. V jednom z takovýchto koloniálních skvostů budeme ubytováni a navečer si dopřejeme vycházku do centra. Máte-li v ceně polopenzi bude večeře ve stylové hotelové restauraci a pak snad posezení v typickém pubu... Jen nezapomeňte, vstáváme brzo!

8. den

Hortonovy pláně, odjez na letiště nebo do vybraného hotelu u moře
Ještě za tmy vyrazíme - s balíčkem místo snídaně - do další zajímavé lokality: Hortonovy pláně nás svým klimatem a charakterem krajiny upomenou na skotskou vysočinu nebo třeba na šumavské pláně. Trek není opět příliš fyzicky náročný a uvidíme místo, kde se planina prudce svažuje (Konec světa) či vodopády. K polednímu se vrátíme na okraj Nuwara Elia, kde je možno se v místní restauraci kvalitně naobědvat.
A pak se již naše cesty rozdělí: Kdo se spokojil pouze s tímto poznávacím programem, toho čeká cesta zpět směr Colombo a Katunayake. V malém příjemném hotýlku nedaleko letiště bude možné se osprchovat, převléknout a navečeřet. No a ti, kteří si připlatili prodloužení o pobyt u moře, se vydají do vybraného hotelu.

9. den

Colombo - Dubai - Praha
03:15 plánovaný odlet linkami Emirates směr Dubai a Praha (alt. Vídeň), přílet v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

- Letenku Emirates Praha - Dubai - Colombo a zpět v economy class
- Letištní a palivové taxy
- Dopravu klimatizovaným minivanem či busem (Den 02-08)
- Služby místního anglicky hovořícího řidiče / průvodce (Den 02-08)
- Služby kvalifikovaného pracovníka CK (Den 01-09) - viz min. účast
- Ubytování v uvedených hotelích ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), 6x snídani
- Asistenci místní agentury, základní pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku
- Příplatek Comfort package zahrnuje poplatek za elektronické vízum, 6x polopenzi (večeře v uvedených hotelích) a vstupné do všech objektů v rámci programu.
- Minimální účast: garantujeme uskutečnění s pracovníkem naší CK při min. 6 účastnících. Nebude-li tento počet dosažen bude zájezd uskutečněn s místním anglicky (dle dohody možnost němčiny, francouzštiny, italštiny či ruštiny) hovořícím řidičem/průvodcem.
Prodloužení u moře:
- Cena za osobu zahrnuje ubytování 4 noci ve jmenovaném zařízení ve dvoulůžkovém pokoji (s možností přistýlky) s polopenzí, včetně závěrečného transferu na letiště.

Cena nezahrnuje:

Cena zájezdu nezahrnuje vyřízení povinného elektronického víza ETA (možno za příplatek), obědy, večeře (možno za příplatek) nápoje (kromě snídaní), vstupné do objektů a areálů v rámci programu (možno za příplatek), fakultativní programy (za úhradu), poplatky za použití foto- či videokamery, spropitné a další nespecifikované platby osobního rázu.
Při prodloužení o pobyt u moře nezahrnuje využití pokoje až do večerního odjezdu (tzv. Late check-out) včetně večeře. Tuto službu lze předem přiobjednat – příplatek dle zvoleného hotelu.

Poznámka:

UPOZORNĚNÍ:
Jednotlivé body programu mohou být uskutečněny v jiném pořadí. Změny z důvodů klimatických podmínek, organizačních (změny v návštěvních řádech, podmínkách opravňujících ke vstupu atd.) či jiných, které nebyly v době plánování zájezdu známy a neumožní realizovat program v úplném rozsahu jsou vyhrazeny. Průvodce vždy nabídne alternativní možné řešení. Dispozice ohledně oblečení či používání foto- a videokamer se mohou měnit, průběžná konzultace s Vaším průvodcem je nezbytná. Ubytování je zajištěno ve jmenovaných hotelích – změna může nastat jen ve vyjímečných případech, při poskytnutí adekvátní alternativy.

Chcete vidět přírodní i kulturní skvosty zelené perly Indického oceánu - ne všechny, ale ty opravdu zásadní? Chcete bydlet v příjemných kvalitních konkrétních hotelích, které atmosféru země dokreslí? Chcete pestrou škálu zážitků v pohodovém tempu zaručujícím příjemnou dovolenou? Chcete být součástí malé skupinky max. 12 osob doprovázené zkušeným pracovníkem naší CK, který bude maximálně pečovat o Váš komfort a bezstarostný průběh cesty?
Pak je tento zájezd ESENCE SRÍ LANKY určen právě pro Vás!
Poznávací program lze doplnit o pobyt u moře dle doplňkové nabídky. Nabízené hotely u moře (popisy, foto) naleznete na www.marco-polo.cz při zadání destinace Srí Lanka do vyhledávání hotelů (zcela dole). Hotely také známe osobně a můžeme referovat.

DOPORUČUJEME si připlatit Comfort Package zahrnující vízum + polopenzi + vstupy dle programu za zvýhodněnou cenu!

Počasí

Bentota

28°C Dešťové přeháňky

Galle

27°C Bouřky

Induruwa

20°C Dešťové přeháňky

Koggala

27°C Bouřky

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

27°C Bouřky

×