800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJak se žilo králům na Srí Lance

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Na Srí Lance vzniklo první království už ve 4. století př. Kr. a poslední zaniklo r. 1815 předáním moci Britům. Procestujte města, kde pobývali králové, a na závěr si odpočiňte.

Poloha

Na Srí Lance vzniklo první království už ve 4. století př. Kr. a poslední zaniklo r. 1815 předáním moci Britům. Procestujte některá z měst, kde pobývali králové, a na závěr si odpočiňte.

Den 1: Yapahuwa (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem. Transfer do Yapahuwa, kam přesídlil ve 13. st. král z Polonnaruwy, která se potýkala s invazí z jižní Indie. Prohlídka skalní pevnosti, která sice stojí ve stínu pozornosti turistů za obdobnou Sigiriyou, ovšem její nádherné ozdobné schodiště světlé barvy v kontrastu s okolní zelení je opravdu skvostné. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh u Sigiriya.

Den 2: Anuradhapura, Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Anuradhapury na prohlídku nejrozlehlejšího a nejvýznamnějšího ze starobylých měst Srí Lanky, odkud vládli sinhálští králové více než 1000 let (od 4. st. př.Kr.). Odpoledne přejezd do Polonnaruwy, která byla založena v 10. st. indickou dynastií Chola a díky lepší strategické poloze ji posléze i sinhálští králové vyměnili za Anuradhapuru. V Polonnaruwě se zachovaly památky v lepším stavu a zdejší kamenické práce vás jistě uchvátí. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 3: Sigiriya, Kandy (snídaně, večeře)
Brzy ráno ještě před snídaní transfer do Sigiriya - výstup na Lví skálu s pozůstatky královského paláce z 5. st., jedinečný výhled ve spojení s atmosférou a historií místa bývá pro většinu turistů nejsilnějším zážitkem na Srí Lance. Návrat do hotelu na snídani, check out z hotelu a transfer do Kandy, které bylo do r. 1815 posledním sídelním královským městem na Srí Lance. Prohlídka města včetně návštěvy Národního muzea v budově, která byla součástí královského paláce, a na závěr návštěva Chrámu Buddhova zubu, který se vždy těšil královské ochraně a procestoval s krály všechna hlavní města v průběhu staletí. Večeře a nocleh v Kandy.

Den 4: pobyt u moře (snídaně, večeře)
Snídaně, check out z hotelu, odjezd do sloního útulku v Pinnewala, kde uvidíte krmení a koupání těchto uctívaných zvířat, které byli v dávných dobách majetkem krále a jejich zabití bylo tvrdě postihováno. Dále transfer na pobytovou část, při které vám srílanská pohostinnost jistě umožní cítit se jako králové. Dle svých preferencí si můžete vybrat mezi letoviskem Hikkaduwa na jihozápadním pobřeží nebo letoviskem Negombo v severněji položené části pobřeží v blízkosti letiště.

Den 5-7: pobyt u moře (snídaně, večeře)
Individuální program.

Den 8: (snídaně)
Transfer na letiště nebo možnost delšího prodloužení pobytu u moře.

Stravování

polopenze (snídaně, večeře)

Ubytování

Habarana - Joe´s Habarana Village ***
Příjemné ubytování v bungalovech, k dispozici venkovní bazén, transfer k Sigiriya Rock trvá cca 20 min.
Oficiální web: http://www.joeshabaranavillage.com/index.html

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Hikkaduwa - Lanka Supercorals **
Oficiální web: http://www.hotellankasupercorals.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

31°C Polojasno

Galle

29°C Polojasno

Induruwa

26°C Polojasno

Koggala

30°C Polojasno

Negombo

30°C Polojasno

Weligama

29°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Královská cesta

Královská cesta

Srí Lanka

Cena od: 35 990 Kč

Pro skupinu:

Best of Sri Lanka

Best of Sri Lanka

Srí Lanka

Cena od: 36 400 Kč

Pro skupinu:

Buddhistická Srí Lanka

Buddhistická Srí Lanka

Srí Lanka

Cena od: 35 500 Kč

Pro skupinu:

Přírodní bohatství Srí Lanky

Přírodní bohatství Srí Lanky

Srí Lanka

Cena od: 36 400 Kč

Pro skupinu:

×