Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Srí Lanka | Galle

AMANGALLA BOUTIQUE

  Poloha a popis

  Poloha

  Tento unikátní luxusní hotel fungující již od roku 1865 se nalézá v historickém městě Galle a to přímo v komplexu někdejší holandské pevnosti, který byl v roce 1988 prohlášen za součást světového kulturního dědictví UNESCO. Hotel poté, co se roku 2002 stal součástí sítě hotelů Aman, prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která skončila roku 2005 a jejímž cílem bylo oživit tradiční koloniální atmosféru. Hotel se nachází na samém jihu ostrova, které je od hlavního města Colomba vzdáleno asi 2,5 hodiny cesty.

  Ubytování

  Pro nejnáročnější hosty je připraveno 20 pokojů a 11 apartmá, jejichž plocha sahá od 36 po neuvěřitelných 140 m2. Všechny jsou zařízeny stylovým, starobylým nábytkem a najdeme v nich postel s nebesy, psací a jídelní stůl a samostatnou koupelnu s vanou a dešťovou sprchou.

  Vybavení

  Hosty kromě personálu uvítá také monumentální vstupní hala, která představuje báječnou příležitost k posezení u odpoledního čaje. Je k ní připojena veranda, na které je možné uniknout před odpoledním horkem a restaurace, ve které je možné ochutnat přepychové jak tradiční, tak moderní recepty srílanské kuchyně. Dále je k dispozici bar, moderní bazén vprostřed dvousetleté tropické zahrady, terasa se slunečníky, lehátky a obsluhou, pavilón pro jógu a meditaci, mramorem vykládané ájurvédské lázně, knihovna, vysokorychlostní přístup k internetu, salón krásy a kadeřník, čistírna a nezbytná 24hodinová pokojová služba. Pro děti je k dispozici služba hlídání dětí a různé hry či hračky.

  Stravování

  Snídaně.

  Pláž

  Zájemcům o odpočinek na pláži a vodní sporty je doporučeno zkombinovat pobyt v tomto hotelu s pobytem v sesterském zařízení – hotelu Amanwella – který je vzdálen dvě hodiny cesty. V oblasti Galle se také nachází řada krásných pláží.

  Sport a zábava

  Když hosty omrzí nasávání jedinečné atmosféry zašlých časů, odpočívání u bazénu či masáže a jiné procedury v ájurvédských lázních, mohou vyrazit na prohlídku přehršle historických památek, které skrývá pevnost a město Galle, nebo se vydat prozkoumávat okolí, ve kterém kromě jiného najdou světoznámé čajové plantáže.

  Náš názor

  Jedná se jedinečné místo, kde můžete se vším všudy zažít dnes již dávno zaniklý Cejlon koloniální doby. Jedinečnou atmosféru hotelu doplňuje výtečná kuchyni a bezchybný servis.