800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlasická Srí Lanka - Poznávání plus moře na jihu

10-ti denní poznávací zájezd po Srí Lance - To nej - pro individuální cestovatele, ve vysokém standardu včetně kvalitního ubytování.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Dubai - Colombo
15:20 Plánovaný odlet Emirates z Prahy – Ruzyně (Terminál 1). Předpokl. doba letu do Dubaje cca 6 hod.
V Dubaji přestup v rámci Terminálu 3 na další linku Emirates, odlet do Colomba cca 02:45 místního času.
Předpokládaná doba letu do Colomba je 4,5 hod.
Během obou leteckých úseků Vám bude v ceně letenky poskytnuta bohatá nabídka stravovacích služeb i nápojů (včetně alkoholických).

2. den

Sloní sirotčinec, Kandalama
08:30 Přílet na Bandaranaike International Airport v Katunayake u Colomba. Po vyřízení vstupních formalit a vyzvednutí zavazadel budete očekáváni místním řidičem/průvodcem. Vydáte se na cca dvouhodinovou cestu směrem do „Kulturního trojúhelníku“ (jsou v něm téměř všechny zásadní památkové lokality ostrova).
První zastávkou bude velmi populární sloní sirotčinec v Pinnawale – marná sláva, slon a čaj, to jsou synonyma pro Srí Lanku! Ale nečekejte zde klasickou zoologickou zahradu, i když sloni jsou chováni v zajetí, je to velmi specifické zařízení. Funguje již několik desetiletí a jeho smyslem byla a je péče o divoká slůňata, která z jakýchkoliv důvodů přišla o matku, dále o slony handicapované (je zde například slon, který kdysi šlápl na minu nebo velký slon-samec oslepený kdysi pytláky atd.) a v neposlední řadě je tu generace slůňat, která se již narodila zde. Současné stádo čítá cca 60 kusů a uvidíte je na dvou místech: V klasickém velkém výběhu, jehož součástí je přístřešek, pod ketrým jsou nejmenší slůňata krmena mlékem a potom v řece, kam je stádo opakovaně voděno vždy na cca hodinovou koupel.
Váš průvodce zná jak harmonogram krmení tak i koupelí, a proto operativně rozhodne o pořadí prohlídek.
Do cíle Vašeho dalšího pobytu na břehu vodní nádrže Kandalama v centru ostrova přijedete po dalších 2 hodinách v průběhu odpoledne. I tuto nádrž nechali zbudovat moudří králové již v prvních stoletích našeho letopočtu, aby byl dostatek vláhy v obdobích sucha. Ubytujete se v hotelu Amaya Lake a jistě si rádi dopřejete pár hodin relaxu v hotelovém bazénu, vycházku k vodě či v útulném hotelovém baru. Den završí večeře v hotelové restauraci.

3. den

Sigiriya, Habarana, Polonnaruwa
Tento den prožijete celý mimo hotel. Zatímco dopoledne to bude opravdu nalehko, na odpoledne si sebou vezměte dlouhé kalhoty a trička se zakrytými rameny.
Snídaně, po které se vydáte úzkými silničkami mezi rýžovými poli a místními vesničkami na místo, které považujeme za nejstěžejnější památku Srí Lanky – skalní komplex Sigiriya. Z těchto důvodů ji věnujeme samostatnou přílohu. Cesta z hotelu trvá cca 50 minut a doporučujeme vyrazit co nejdříve (nejlépe do 08:00), abyste výstup na vrchol absolvovali alespoň částečně ve stínu, který sama skála poskytuje. Ideální je velmi lehké oblečení – tričko, kraťasy, sandály, čepice proti úpalu, samozřejmě voda. A také další tričko do rezervy, do kerého se po sestupu jistě rádi převléknete.
Samotný výstup na vrchol není až tak náročný, nicméně pokud si na něj netroufnete, je možné na ostatní účastníky počkat na velké plošině u Lví brány těsně před závěrečným výstupem.
Po sestupu ze Sigiriye se vydáte do Polonnaruwy – s výjimkou prvních cca 30 minut je to po velmi kvalitní nové silnici.
A právě v místech, kde se na onu hlavní silnici napojíte – tedy na periferii správního střediska Habarana – už po léta fungují projížďky na slonech. Půl- až hodinová vyjížďka povede okolní buší a nezřídka i do nějaké té vodní plochy. Tento program je fakultativní dle dohody s průvodcem, který Vás bude informovat o aktuální ceně (obvykle 5-10 EUR / os.). Tedy nic povinného, ale říká se, že nejhezčí pohled na zemi je ze hřbetu koně. No a kam se „hrabe“ kůň na slona, že...
Ještě před příjezdem do Polonnaruwy budete mít příležitost se naobědvat v příjemné turistické restauraci (ve vl. režii).
Po obědě Vás čeká kompaktní areál ruin druhého nejvýznamějšího královského města v historii ostrova. Po pádu nejstaršího království v Annuradhapuře v 10. století bylo toto místo vybráno za nové královské sídlo. Ačkoliv historie Polonnaruwy není tak dlouhá (jen několik století), je zde celá řada úžasných památek v mnohem zachovalejším stavu než u Annuradhapury – pokud nejste opravdoví historičtí či archeologičtí fajnšmekři, kteří musí vidět Annuradhapuru stůj co stůj, naleznete zde reprezentativní obrázek o starých časech: ruiny velkého královského paláce (údajně měl 7 podlaží!), audienční síně, řady chrámů, obrovskou stúpu... Nedaleko se v areálu Gal Vihara nachází další monumentální památka té doby – obří sochy Buddhy vytesané do skály. Počítejte s tím, že na některých místech (i zde u soch) se musíte zout a sundat pokrývku hlavy.
V areálu bude i dobrá příležitost ke koupi typických suvenýrů – jsou zde dílny na zpracování dřeva s širokou nabídkou rukodělných výrobků.
Do hotelu se tedy vrátíte po setmění, tak abyste se v pohodě připravili na večeři.

4. den

Dambulla, koření, batika
Snídaní končí Váš pobyt u jezera Kandalama. Dalším stěžejním bodem Vašeho programu bude dopolední návštěva jeskynního chrámu v Dambulle. Je třeba si obléci kalhoty, které nebudou „příliš sexy“ (optimum aspoň přes kolena) a tričko se zakrytými rameny. Ženy toto obvykle elegantně vyřeší šátkem. Do areálu se zouvá a jestli Vám není moc příjemné tak chodit v místech, kde předtím „ťapkaly“ desetitisíce jiných bosonohů, stačí maličkost – vzít si s sebou nějaké starší ponožky.
Cesta do Dambully trvá necelou půlhodinku. Nejdříve si vyfotíte obří sochu zlatého Buddhy a pak Vás vyvezou k boční brance, čímž si ušetříte cca polovinu pěšího výstupu. Cesta ke vstupu do samotného areálu trvá cca 15 minut a je třeba se mít trochu na pozoru: pohybuje se zde poměrně velká tlupa opic. Samy o sobě nejsou agresívní, ale nějaké větší lesklé předměty (opravdu velké naušnice, přívěsky, spony do vlasů,...) by mohly vyvolat jejich zvědavost. Rozhodně nekrmit!
V areálu je celkem 5 jeskyní – od nejstarší z prvního století před naším letopočtem až po relativně nejnovější – nádherně zdobených malbami, sochami především Buddhy, ale i bohů, králů a dalších bájných bytostí, zmenšených dagob atd. Na rozdíl od minulosti se zde může bezproblémově fotografovat.
Po prohlídce – ještě během dopoledne – bude Vaše cesta pokračovat cca 2 hodiny směrem na jih, kde se nachází městečko Matale, jehož okolí je již po staletí známé pěstováním koření. Ne nadarmo toto byl hlavní předmět zájmu prvních kolonistů – Portugalců a zejména Holanďanů. Během krátké exkurze uvidíte, jak roste vanilka, muškátový oříšek, aloe, kakao atd. atd. V další fázi Vás čeká přednáška a demonstrace co se z čeho vyrábí a na co je to dobré a věřte nám, že řada těch věcí opravdu funguje... No a pochopitelně v místním obchůdku si tyto produkty můžete na závěr zakoupit.
Jen pár minut odsud se ještě podíváte do místní batikové dílny. Někteří z Vás to asi sami někdy zkoušeli, například ve škole. Ale tady uvidíte, jak to dělají opravdoví mistři. Je to práce delikátní a v určitých fázích i hodně fyzicky náročná. A opět možnost nákupu na závěr.
Nedaleko je příjemná rodinná restaurace, kde se turisté obvykle zastaví na oběd (za úhradu).
Z Matale vystoupáte cca během hodiny do výšky cca 500-600m n.m., kde Vás čeká nejvýznamější město centrální Srí Lanky – Kandy. Toho Kandy, kde věrní posledního kandyjského krále (jinak krutého a nepopulárního) kladli r. 1815 coby poslední nezávislé království odpor Britům. V Peradenyii, městečku známém velkou univerzitou a slavnou botanickou zahradou, odbočíte z hlavní silnice. Zdánlivě nekonečná, křivolaká a povětšinou rozbitá silnička vystoupá až k „paláci v oblacích“, jak se zdejšímu hotelu říká. Má krásný kandyjský styl a úchvatný výhled Vám bude satisfakcí za to trmácení! Ubytování v hotelu Amaya Hills.
Podvečer trocha relaxu po cestě a umíme si představit, že si jej užijete u bazénu či na terase při šálku čaje či případně něčeho ostřejšího. Pod Vámi se rozsvítí stovky světel, ozvou se muezzini z několika mešit v okolí a do toho tisíce ptačích hlasů... kouzelná chvíle!
Večeře s nabídkou tak bohatou, že ani nestačíte vše okusit, a pak nocleh.

5. den

Botanická zahrada, Kandy
Po snídani opustíte Váš hotel, do kterého se vrátíte až večer. Myslete na to, že celý den můžete být relativně „nalehko“, ale na konci dne budete pro návštěvu chrámu potřebovat tentokráte dlouhé kalhoty či dostatečně dlouhou sukni a zakrytá ramena – záleží na Vás, jestli se tak obléknete na celý den či si vezmete převlečení do autobusu. Do areálu se zouvá a jestli Vám není moc příjemné tak chodit v místech, kde předtím „ťapkaly“ desetitisíce jiných bosonohů, stačí maličkost – vzít si s sebou nějaké starší ponožky.
Po cca půlhodině jízdy dorazíte k bráně Královské botanické zahrady v Peradenyi. Na prohlídku jejího areálu počítejte cca 3 hodiny – je velká a je v ní opravdu co vidět: pavilon orchidejí, obří bambusy, aleje palem či unikátních obřích seychellských kokosů, stromy na kterých hnízdí tisícihlavá hejna velkých netopýrů... Nemusíte být právě botaniky a přesto věříme, že to pro Vás bude příjemné dopoledne.
Po příjezdu do Kandy (cca 30 minut) se můžete dle dohody s průvodcem podívat do dílen na zpracování dalšího přírodního bohatství ostrova – drahých kamenů (včetně filmové projekce, v jak neuvěřitelně primitivních podmínkách se kameny těží), obchodů s hedvábím (sárí apod.) či populárními tričky atd. Anebo si můžete zvolit samostatné toulání ulicemi, abyste „nasáli“ tu pravou nefalšovanou pouliční atmosféru Kandy. Ještě předtím budete moci dobře a za slušnou cenu poobědvat.
Navečer pak začíná v místním krytém amfiteátru pásmo folklorního programu – typických kandyjských tanců doprovázených místními hudebníky a zejména vynikajícími bubeníky. Možná si někdo řekne, že na nějaký folklór pro turisty není moc zvědavý, ale my věříme, že i shlédnutí této show bude patřit k celkovému pozitivnímu dojmu, který ve Vás Srí Lanka zanechá! Jen pár kroků od amfiteátru, již po setmění, čeká jedno z nejposvátnějších míst celého buddhistického světa: Dalida Maligawa, chrám uchovávající údajný Buddhův zub. Relikvii rozhodně neuvidíte, nicméně areál chrámu – zejména ve večerním osvětlení – na Vás jistě zapůsobí magickým dojmem.
Po prohlídce návrat do Vašeho „paláce v oblacích“ na večeři.

6. den

Čaj, moře
Snídaní končí poznávací část Vašeho programu, ovšem ještě před odjezdem směr jih se zastavíte v nedaleké původní, ale stále fungující továrně na čaj. Uvidíte cestu, kterou zelené lístky čaje urazí od prvotního sušení až po balení do pytlů – cestu provoněnou úžasným aroma. Protože možnosti nákupu čaje jsou přímo v továrně omezené, Váš průvodce Vám doporučí, kde se budete moci v tomto smyslu dostatečně zásobit a samozřejmě nakoupit čaj coby suvenýr.
Na cestě k moři se musíte obrnit trpělivostí, ale na druhou stranu platí úměra čím více na jih tím hezčí moře. A nabízený hotel je téměř až na samém jihu Srí Lanky.
Ubytováním v plážovém hotelu končí poznávací část a služby Vašeho průvodce.
Pobytová část začíná večeří v hotelu Weligama Bay Resort.

7. - 8. den

Moře
Snídaně, večeře. Relax.

9. den

Moře, Colombo
Snídaně, relax. Za příplatek si můžete předem rezervovat prodloužení pobytu o libovolný počet dnů/nocí.
Pokoj je třeba uvolnit okolo poledne (dle podmínek konkrétního hotelu).
Protože cesta zpět může dle dopravní situace trvat 3-4 hodiny (a určitě budete chtít i nějakou pauzu) a navíc je třeba mít určitou časovou rezervu pro nenadálé situace, počítejte s odjezdem z hotelu na letiště – kde musíte být okolo půlnoci – cca mezi 2000-2100 hod.

10. den

Colombo - Dubai - Praha
02:55 Plánovaný odlet linkou Emirates do Dubaje, přílet cca 06:00.
10:20 Plánovaný odlet linkou Emirates do Prahy, přílet cca 13:50

Hotel AMAYA LAKE 4*

Lokalita - Vnitrozemí
Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 15x (naposledy JUL´11)
Naše mínění - Pokud si můžeme dovolit subjektivní názor, má tento hotel nejkrásnější a nejpůsobivější „genius loci“ z celé Srí Lanky. Vynikající výchozí bod pro poznávání (Annuradhapura celý den, Sigiriya nebo Polonnaruwa půl dne, Dambulla „za humny“). Klid, pohoda, pozorování ptáků a další fauny, projížďky po jezeře, a špičková Ayurveda – to je Amaya Lake! TENTO HOTEL SE NAŠÍ CK VELMI OSVĚDČIL PŘI POBYTU STOČLENNÉ INCENTIVNÍ SKUPINY V BŘEZNU 2010.
Poloha - Cca 160 km severovýchodně od Colomba – zhruba napůl cesty do Trincomalee na východním pobřeží – v srdci tzv. Kulturního trojúhelníku, blízko Dambully, v rozlehlém areálu lesoparku přímo na břehu vodní nádrže Kandalama (pozor – v jezeře se nekoupe!).
Spojení - Cca 3-4 hodiny jízdy z mezinárodního letiště.
Hotel - Tradiční (bývalý název Culture Club Resort) a velmi přírodně koncipovaný hotel nabízí velkou vzdušnou recepci/lobby s přístupem na internet, otevřený bar, otevřený restaurant s výhledem směrem k jezeru, velkým bazénem (rekonstruován 2008) s pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně) a několika obchůdky. Pro hromadné akce je určena menší klimatizovaná konferenční místnost.
Pokoje - 92 téměř výhradně v jednotlivých bungalovech (vyjímečně 2 spojené) je rovnoměrně roztroušeno pod stromy. Všechny jsou velmi citlivě zařízeny obývací částí a několika schůdky oddělenou ložnicí, klima, koupelnou se separátní vanou a sprchou, WC, telefonem, sejfem, Sat-TV, minibarem, varnou konvicí a krytou terasou.
Aktivity - Badminton, stolní tenis, volejbal. Platí se tenis a jóga. Některé večery lokální hudební produkce. Pravým klenotem je vyhlášené ayurvedické centrum – můžete si na místě zaplatit jednotlivé procedury, nebo si předem objednat kompletní léčebný pobyt (doporučujeme aspoň 2 týdny).
Stravování - Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu). Pro ayurvedické pobyty plná penze se specielní nabídkou jídel.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko historických památek
Vybavení - 24-hod.servis
Sport v místě - volejbal, tenis, rybaření

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, rozhlas, terasa, koupelna, telefon, WC

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, rozhlas, terasa, koupelna, telefon, WC

Hotel AMAYA HILLS 4*

Lokalita - Vnitrozemí
Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 10x (naposledy FEB´11)
Naše mínění - Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!
Poloha - V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.
Spojení - Cca 3 hodiny z letiště, dvě a půl z Colomba, 10-15 minut do města Kandy. K hotelu stoupá úzká křivolaká silnička znemožňující příjezd velkých autobusů (v takovém případě klienti přestoupí do minivanů).
Hotel - Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.
Pokoje - Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.
Aktivity - Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.
Stravování - Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).

Typ ubytování - hotel
Poloha - Na horské samotě
Vybavení - 24-hod.servis
Sport v místě - tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, radio, WC, balkon, koupelna, telefon

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, radio, WC, balkon, koupelna, telefon

Hotel WELIGAMA BAY RESORT

Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO: APR´12
POLOHA - Téměř na nejjižnějším cípu ostrova zhruba napůl cesty mezi městy Galle a Matara, uprostřed malebné zátoky s krásnou písčitou pláží na úzkém odděleném pozemku. V pěším dosahu městečko Weligama s místními obchůdky, restauracemi, populárními rybími trhy. Dobré výchozí místo pro výlety do bližšího (holandská pevnost Galle) či vzdálenějšího (národní park Uda Walawa s cca 350 slony, deštný prales Sinharaja) okolí.
Upozornění: Koncem roku 2011 byla zahájena výstavba dalšího hotelu v bezprostředním sousedství. Jak jsme se sami při pobytu v dubnu 2012 osobně přesvědčili, tato skutečnost - alespoň prozatím - nijak zásadně pobyt nenarušuje.
SPOJENÍ - Transfer z mezinárodního letiště bývá ovlivněn dopravní situací v Colombu (průjezd) a může trvat 2,5 (většinou večer) až 3,5 (většinou ráno) hodiny.
HOTEL - Komorní zařízení otevřené na podzim 2008 vděčí za svůj vznik české firmě a je spravováno českým managementem. Dvoupatrová hlavní budova (výtah k dispozici) má v přízemí stylové lobby s recepcí, spa centrem a obchůdkem (připravuje se k otevření). Zahradní areál s vilkami po stranách a nádherným výhledem na moře je nejblíže k pláži ukončen menším bazénem a barem s resaturací (možno volit mezi uzavřenou klimatizovanou částí či posezením venku). Lehátka, osušky a slunečníky k dispozici u bazénu.
POKOJE - Pouhých 24 pokojů – všechny orientovány k moři – je větším dílem rozděleno do hlavní budovy: V prvním patře základní kategorie - pokoje Superior, ve druhém patře exkluzívní Junior Suites a Family Suites s nejlepším výhledem na oceán. Od hlavní budovy vedou k moři 2 řady začínající vždy jedním Family Bungalow (má 2 regulérní pokoje, každý s příslušenstvím, spojené terasou) a následované vždy 3 Garden Villas. Všechny pokoje jsou řešeny stylově a velkolepě, s rozlehlou koupelnou, klimatizací, LCD+DVD, přípojkou na internet, sejfem a terasou či balkonem (pokoje v hlavní budově mají průběžný balkon po celém patře s jednoduchým přepažením). Ideální volbou pro čtyřčlenné rodiny jsou zmíněné Family Bungalows či family Suites.
AKTIVITY - Bawana Spa, knihovna s půjčovnou DVD, směnárna. Personál může zprostředkovat výlety, vybavení a školu surfu (velmi populární místo!) či další lokální vyžití. Občas příležitost k pozorování velryb!
STRAVOVÁNÍ - Snídaně buffet nebo výběr z menu. Je možné doplatit polopenzi (večeře) či plnou penzi (obědy+večeře), ale právě tak lze večer i v poledne využít hotelový restaurant a la carte či menu.
NAŠE MÍNĚNÍ - Krásný koncept boutique hotelu, hezká pláž, příjemný servis. Top ubytování a stravování na úrovni 5*. Pokoje v hlavní budově jsou výtečné, ale pro opravdový zážitek doporučujeme připlatit si za vilku anebo suite v nejvyšším patře. České vedení hotelu má se Srí Lankou bohaté zkušenosti a bude maximálně nápomocno udělat Vám pobyt co nejhezčí. Skvělé pro honeymooners, rodinky, ale zdaleka nejen pro ně!

Typ ubytování - hotel
Poloha - Přímo u pláže

Upozornění

Jednotlivé body programu mohou být uskutečněny v jiném pořadí.
Změny z důvodů klimatických podmínek, organizačních (změny v návštěvních řádech, podmínkách opravňujících ke vstupu atd.) či jiných, které nebyly v době plánování zájezdu známy a neumožní realizovat program v úplném rozsahu jsou vyhrazeny. Průvodce vždy nabídne alternativní možné řešení.
Dispozice ohledně oblečení či používání foto- a videokamer se mohou měnit, průběžná konzultace s Vaším průvodcem je nezbytná.
Ubytování je zajištěno ve jmenovaných hotelích – změna může nastat jen ve vyjímečných případech, při poskytnutí adekvátní alternativy.

Počasí

Bentota

29°C Převážně oblačno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

20°C Déšť

Koggala

29°C Polojasno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×