800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKlasická Srí Lanka - Poznávání plus moře na východě

10-ti denní poznávací zájezd po Srí Lance - To nej - pro individuální cestovatele, ve vysokém standardu včetně kvalitního ubytování.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Dubai - Colombo
15:20 Plánovaný odlet Emirates z Prahy – Ruzyně (Terminál 1). Předpokl. doba letu do Dubaje cca 6 hod.
V Dubaji přestup v rámci Terminálu 3 na další linku Emirates, odlet do Colomba cca 02:45 místního času.
Předpokládaná doba letu do Colomba je 4,5 hod.
Během obou leteckých úseků Vám bude v ceně letenky poskytnuta bohatá nabídka stravovacích služeb i nápojů (včetně alkoholických).

2. den

Sloní sirotčinec, Peradenyia
08:30 Přílet na Bandaranaike International Airport v Katunayake u Colomba. Po vyřízení vstupních formalit a vyzvednutí zavazadel budete očekáváni místním řidičem/průvodcem. Vydáte se na cca dvouhodinovou cestu směrem do „Kulturního trojúhelníku“ (jsou v něm téměř všechny zásadní památkové lokality ostrova).
První zastávkou bude velmi populární sloní sirotčinec v Pinnawale – marná sláva, slon a čaj, to jsou synonyma pro Srí Lanku! Ale nečekejte zde klasickou zoologickou zahradu, i když sloni jsou chováni v zajetí, je to velmi specifické zařízení. Funguje již několik desetiletí a jeho smyslem byla a je péče o divoká slůňata, která z jakýchkoliv důvodů přišla o matku, dále o slony handicapované (je zde například slon, který kdysi šlápl na minu nebo velký slon-samec oslepený kdysi pytláky atd.) a v neposlední řadě je tu generace slůňat, která se již narodila zde. Současné stádo čítá cca 60 kusů a uvidíte je na dvou místech: V klasickém velkém výběhu, jehož součástí je přístřešek, pod ketrým jsou nejmenší slůňata krmena mlékem a potom v řece, kam je stádo opakovaně voděno vždy na cca hodinovou koupel.
Váš průvodce zná jak harmonogram krmení tak i koupelí, a proto operativně rozhodne o pořadí prohlídek.
Z Pinnawaly vystoupáte cca během půldruhé hodiny do výšky cca 500-600m n. V první části Vaší cesty Vás čeká nejvýznamější město centrální Srí Lanky – Kandy. Toho Kandy, kde věrní posledního kandyjského krále (jinak krutého a nepopulárního) kladli r. 1815 coby poslední nezávislé království odpor Britům. V Peradenyii, městečku známém velkou univerzitou a slavnou botanickou zahradou, odbočíte z hlavní silnice. Zdánlivě nekonečná, křivolaká a povětšinou rozbitá silnička vystoupá až k „paláci v oblacích“, jak se zdejšímu hotelu říká. Má krásný kandyjský styl a úchvatný výhled Vám bude satisfakcí za to trmácení! Ubytování v hotelu Amaya Hills.
Zbytek odpoledne a podvečer konečně trocha relaxu po cestě a umíme si představit, že si jej užijete u bazénu či na terase při šálku čaje či případně něčeho ostřejšího. Pod Vámi se rozsvítí stovky světel, ozvou se muezzini z několika mešit v okolí a do toho tisíce ptačích hlasů... kouzelná chvíle!
Večeře s nabídkou tak bohatou, že ani nestačíte vše okusit, a pak nocleh.

3. den

Botanická zahrada, Kandy
Po snídani opustíte Váš hotel, do kterého se vrátíte až večer. Myslete na to, že celý den můžete být relativně „nalehko“, ale na konci dne budete pro návštěvu chrámu potřebovat tentokráte dlouhé kalhoty či dostatečně dlouhou sukni a zakrytá ramena – záleží na Vás, jestli se tak obléknete na celý den či si vezmete převlečení do autobusu. Do areálu se zouvá a jestli Vám není moc příjemné tak chodit v místech, kde předtím „ťapkaly“ desetitisíce jiných bosonohů, stačí maličkost – vzít si s sebou nějaké starší ponožky.
Po cca půlhodině jízdy dorazíte k bráně Královské botanické zahrady v Peradenyi. Na prohlídku jejího areálu počítejte cca 3 hodiny – je velká a je v ní opravdu co vidět: pavilon orchidejí, obří bambusy, aleje palem či unikátních obřích seychellských kokosů, stromy na kterých hnízdí tisícihlavá hejna velkých netopýrů... Nemusíte být právě botaniky a přesto věříme, že to pro Vás bude příjemné dopoledne.
Po příjezdu do Kandy (cca 30 minut) se můžete dle dohody s průvodcem podívat do dílen na zpracování dalšího přírodního bohatství ostrova – drahých kamenů (včetně filmové projekce, v jak neuvěřitelně primitivních podmínkách se kameny těží), obchodů s hedvábím (sárí apod.) či populárními tričky atd. Anebo si můžete zvolit samostatné toulání ulicemi, abyste „nasáli“ tu pravou nefalšovanou pouliční atmosféru Kandy. Ještě předtím Vám průvodce určitě najde příjemné místo, kde lze dobře a za slušnou cenu poobědvat. Navečer pak začíná v místním krytém amfiteátru pásmo folklorního programu – typických kandyjských tanců doprovázených místními hudebníky a zejména vynikajícími bubeníky. Možná si někdo řekne, že na nějaký folklór pro turisty není moc zvědavý, ale my věříme, že i shlédnutí této show bude patřit k celkovému pozitivnímu dojmu, který ve Vás Srí Lanka zanechá!
Jen pár kroků od amfiteátru, již po setmění, čeká jedno z nejposvátnějších míst celého buddhistického světa: Dalida Maligawa, chrám uchovávající údajný Buddhův zub. Relikvii rozhodně neuvidíte, nicméně areál chrámu – zejména ve večerním osvětlení – na Vás jistě zapůsobí magickým dojmem.
Po prohlídce návrat do Vašeho „paláce v oblacích“ na večeři.

4. den

Čaj, koření, batika
Snídaní končí Váš pobyt v Kandy a jeho okolí, ovšem ještě před odjezdem směr sever se zastavíte v nedaleké původní, ale stále fungující továrně na čaj. Uvidíte cestu, kterou zelené lístky čaje urazí od prvotního sušení až po balení do pytlů – cestu provoněnou úžasným aroma. Protože možnosti nákupu čaje jsou přímo v továrně omezené, Váš průvodce Vám doporučí, kde se budete moci v tomto smyslu dostatečně zásobit a samozřejmě nakoupit čaj coby suvenýr.
Tento den Vás žádní Buddhové nečekají a můžete tedy vyrazit v co nejpohodlnějším oděvu.
Zhruba hodinu jízdy severně od Kandy se nachází městečko Matale, jehož okolí je již po staletí známé pěstováním koření. Ne nadarmo toto byl hlavní předmět zájmu prvních kolonistů – Portugalců a zejména Holanďanů. Během krátké exkurze uvidíte, jak roste vanilka, muškátový oříšek, aloe, kakao atd. atd. V další fázi Vás čeká přednáška a demonstrace co se z čeho vyrábí a na co je to dobré a věřte nám, že řada těch věcí opravdu funguje... No a pochopitelně v místním obchůdku si tyto produkty můžete na závěr zakoupit.
Jen pár minut odsud se ještě podíváte do místní batikové dílny. Někteří z Vás to asi sami někdy zkoušeli, například ve škole. Ale tady uvidíte, jak to dělají opravdoví mistři. Je to práce delikátní a v určitých fázích i hodně fyzicky náročná. A opět možnost nákupu na závěr.
Nedaleko je příjemná rodinná restaurace, kde se turisté obvykle zastaví na oběd (za úhradu).
Do cíle Vašeho dalšího pobytu na břehu vodní nádrže Kandalama v centru ostrova přijedete v průběhu odpoledne. I tuto nádrž nechali zbudovat moudří králové již v prvních stoletích našeho letopočtu, aby byl dostatek vláhy v obdobích sucha. Ubytujete se v hotelu Amaya Lake a den završí večeře v hotelové restauraci.

5. den

Sigiriya, Dambulla
Snídaně, po které se vydáte úzkými silničkami mezi rýžovými poli a místními vesničkami na místo, které považujeme za nejstěžejnější památku Srí Lanky – skalní komplex Sigiriya. Cesta z hotelu trvá cca 50 minut a doporučujeme vyrazit co nejdříve (nejlépe do 08:00), abyste výstup na vrchol absolvovali alespoň částečně ve stínu, který sama skála poskytuje. Ideální je velmi lehké oblečení – tričko, kraťasy, sandály, čepice proti úpalu, samozřejmě voda. A také další tričko do rezervy, do kerého se po sestupu jistě rádi převléknete.
Skalní blok Sigiriya ční cca 200 metrů nad okolní terén. Zbytky staveb a obklopujícího zahradního areálu stejně jako úchvatné fresky polonahých dívek coby poslední doklady neuvěřitelné výzdoby nás zavedou do 5. století našeho letopočtu, kdy se zde psaly dějiny. Několik desítek kilometrů severněji leží Annuradhapura, kdysi nejstarší, největší a nejdéle fungující království Srí Lanky. Jeden z jeho mocných králů měl dvě ženy. Krásnou z prostého rodu, kterou velmi miloval, a nehezkou však vznešenou, kterou spíše trpěl. Obě ho obdařily synem – první spanilým ale velmi zkaženým Kasjapou, druhá pak moudrým ale po matce nevzhledným Mogalanem. Král měl také z jiného svazku dceru, která byla jeho miláčkem. Velmi těžce nesl, když si vzala velitele vojska, jehož matka se snachou zle nakládala. Králova číše trpělivosti přetekla, když tato tchyně jeho dceru zbičovala do krve – strašlivě se rozněval a nechal ji upálit. Onen vojevůdce se kvůli pomstě spojil s Kasjapou a připravil proti králi spiknutí. Kasjapa ucítil šanci zmocnit se otcova trůnu, neváhal jej zradit a nechat zazdít zaživa do pevnostního valu. Chtěl odstranit z cesty i Mogalana, ale jeho nevlastní bratr včas uprchl do Indie.
Ze strachu z návratu bratra a nevůle poddaných stal se pro nového krále Kasjapu život v Annuradhapuře nesnesitelným. Rozhodl se vybudovat si nové sídlo na skále obklopené neprostupnými lesy. Z výšin Sigiriye pak vládl zemi celých 18 let (478-496 n.l.) a vedl bouřlivý a nezřízený život despotického a poživačného vládce.
Mogalan v exilu nejdříve velmi strádal, ale časem se mu podařilo dát dohromady skupinu spojenců a za jejich pomoci se vypravit s početnou armádou zpět. Pod Sigiriyí se obě vojska střetla v kruté a nemilosrdné bitvě. Dlouho byl výsledek na vážkách, až podle legendy zasáhla v Mogalanův prospěch neuvěřitelná náhoda – ve spalujícím vedru silně dehydrovaný královský slon nesoucí Kasjapu se dostal do blízkosti vodní nádrže. Žízeň zvítězila nad poslušností, rozběhl se k vodě. Kasjapovo vojsko posedla panika, že král z jemu neznámých příčin prchá z boje a dalo se hromadně na útěk. Kasjapa, vida, že boj je ztracen, si na útěku sám prořízl hrdlo.
Od smrti Kasjapy Sigiriya po staletí chátrala, až byla objevena britskými archeology v 19. století. Z původního dechberoucího sídla zůstaly jen zlomky, nicméně jsou dostatečné pro představu velkoleposti areálu. Po přechodu vodního příkopu vstoupíte do zahrad, na úpatí skály jsou stopy po příbytcích mnichů ukrývajících se pod skalními převisy. Vpravo bývala audienční síň, kde král přijímal návštěvy. Po kovových točitých schodech vystoupáte ke zlatému hřebu Sigiriye – skalnímu převisu, kde se dochovalo několik nádherných fresek polonahých dívek. Při pohledu na jejich nezpochybnitelnou krásu a velmi umělecké provedení mějme stále na paměti, že jsou tu již více jak 15 století! Od fresek stoupá mírný chodník mezi skálou a tzv. Zrcadlovou zdí, popsanou verši a vzkazy dávných básníků i poutníků. Po dalších kamenných schodech vystoupáte na prostornou plošinu, kde si pohodlně odpočinete před závěrečným výstupem na vrchol.
Další monumentální památkou jsou kamenné lví tlapy tvořící zbytky Lví brány. Jejich velikost dává tušit, jak obrovská musela brána být. A pak již prudké, ale krátké stoupání po kovovém schodišti na vrchol. Na vrcholu najdete obrysy bývalých paláců, nádrží sloužících jako zásobárna vody i pro královu koupel a také velký kamenný trůn.
Samotný výstup na vrchol není až tak náročný, nicméně pokud si na něj netroufnete, je možné na ostatní účastníky počkat na velké plošině u Lví brány těsně před závěrečným výstupem.
Návrat dolů stihnete ještě dopoledne a pro oběd budete moci tentokrát využít hotelovou restauraci (za úhradu).
Odpoledne je volno a konečně budete mít čas užít si překrásný hotelový areál – někdo se naloží do bazénu, jiný se projde k vodní nádrži, k příjemnému posezení zve hotelový bar. A také je možnost využít služeb hotelového ayurvedického centra, které patří k srílanské špičce: opravdová a funkčí ayurveda vyžaduje minimálně týdenní pobyt a je spojena s lékařským dozorem a se speciální dietou, ale je příjemné si dopřát alespoň některou z balneoterapií, aromaterapií, masáží atd. Ceník byste měli najít ve svém pokoji a je dobré si udělat rezervaci předchozí den.
Dalším stěžejním bodem Vašeho programu bude podvečerní návštěva jeskynního chrámu v Dambulle. Z hotelu vyrazíte cca okolo čtvrté, tedy tak, abyste na místo dorazili cca hodinu před západem. Tou dobou totiž bývá – díky světlu – Dambulla nejfotogeničtější. Je třeba si obléci kalhoty, které nebudou „příliš sexy“ (optimum aspoň přes kolena) a tričko se zakrytými rameny. Ženy toto obvykle elegantně vyřeší šátkem. Do areálu se zouvá a jestli Vám není moc příjemné chodit v místech, kde předtím „ťapkaly“ desetitisíce jiných bosonohů, stačí maličkost – vzít si s sebou nějaké starší ponožky. Ještě je užijete minimálně v Kandy při návštěvě Chrámu Buddhova zubu.
Cesta do Dambully trvá necelou půlhodinku. Nejdříve si vyfotíte obří sochu zlatého Buddhy a pak Vás vyvezou k boční brance, čímž si ušetříte cca polovinu pěšího výstupu. Cesta ke vstupu do samotného areálu trvá cca 15 minut a je třeba se mít trochu na pozoru: pohybuje se zde poměrně velká tlupa opic. Samy o sobě nejsou agresívní, ale nějaké větší lesklé předměty (opravdu velké naušnice, přívěsky, spony do vlasů,...) by mohly vyvolat jejich zvědavost. Rozhodně nekrmit!
V areálu je celkem 5 jeskyní – od nejstarší z prvního století před naším letopočtem až po relativně nejnovější – nádherně zdobených malbami, sochami především Buddhy, ale i bohů, králů a dalších bájných bytostí, zmenšených dagob atd. Na rozdíl od minulosti se zde může bezproblémově fotografovat.
Do hotelu se tedy vrátíte po setmění, tak abyste se v pohodě připravili na večeři.

6. den

Habarana, Polonnaruwa, moře
Dnešního dne opustíte – centrální část zvanou „Kulturní trojúhelník“, ale ještě předtím Vás čeká jedna z jeho nejdůležitějších součástí: Polonnaruwa. Váš průvodce Vás s předstihem bude informovat o podmínkách oblečení do areálu. Po snídani uvolníte své pokoje v Amaya Lake a bude před Vámi cca dvaapůlhodinová cesta do Polonnaruwy – s výjimkou prvních cca 30 minut je to po velmi kvalitní nové silnici.
A právě v místech, kde se na onu hlavní silnici napojíte – tedy na periferii správního střediska Habarana – už po léta fungují projížďky na slonech. Půl- až hodinová vyjížďka povede okolní buší a nezřídka i do nějaké té vodní plochy. Tento program je fakultativní dle dohody s průvodcem, který Vás bude informovat o aktuální ceně (obvykle 5-10 EUR / os.). Tedy nic povinného, ale říká se, že nejhezčí pohled na zemi je ze hřbetu koně. No a kam se „hrabe“ kůň na slona, že...
Do Polonnaruwy dorazíte dopoledne. Čeká Vás tu kompaktní areál ruin druhého nejvýznamějšího královského města v historii ostrova. Po pádu nejstaršího království v Annuradhapuře v 10. století bylo toto místo vybráno za nové královské sídlo. Ačkoliv historie Polonnaruwy není tak dlouhá (jen několik století), je zde celá řada úžasných památek v mnohem zachovalejším stavu než u Annuradhapury – pokud nejste opravdoví historičtí či archeologičtí fajnšmekři, kteří musí vidět Annuradhapuru stůj co stůj, naleznete zde reprezentativní obrázek o starých časech: ruiny velkého královského paláce (údajně měl 7 podlaží!), audienční síně, řady chrámů, obrovskou stúpu... Nedaleko se v areálu Gal Vihara nachází další monumentální památka té doby – obří sochy Buddhy vytesané do skály. Počítejte s tím, že na některých místech (i zde u soch) se musíte zout a sundat pokrývku hlavy.
V areálu bude i dobrá příležitost ke koupi typických suvenýrů – jsou zde dílny na zpracování dřeva s širokou nabídkou rukodělných výrobků.
V oblasti Polonnaruwy je také poslední kvalitní příležitost se naobědvat (za úhradu) a průvodce Vám jistě dobře vybere.
SMĚR TRINCOMALEE (HOTEL CHAAYA BLU):
Čekají Vás cca tři hodiny jízdy: Od Habarany až do vzdálenosti cca 40km do Trincomalee je silnice dobrá, ale poslední úsek bohužel rychlejší jízdu nedovolí.
Město Trincomalee, nejdůležitější a největší z celého východního pobřeží od ukončení občanské války výrazně oživlo, pokud jej projíždíte, žádný podstatnější rozdíl od jiných srílanských městeček nezaznamenáte. Nic výjimečného v něm ovšem nečekejte, snad s výjimkou chrámu, který má pro srílanské Tamily výrazný náboženský význam – Konesvaram Kovil na Swami Rock. Chrám jako takový až tak hezký není (i v rámci Srí Lanky je řada hezčích), ale je odtud hezký výhled.
Před tsunami se hotel Chaaya Blu jmenoval Club Oceanic a je cca 3 km od centra Trinca (po pláži na dohled). Pláž sice není až tak výjimečná jako v Nilaveli či Passikudah, ale je příjemná. A kdo je trochu neposednější povahy jistě uvítá, že v okolí již funguje řada menších hotelů, gusethouses a příjemných (a levných) plážových restaurací.
SMĚR PASSIKUDAH (HOTEL MAALU MAALU):
Zbývá něco okolo 2 hodin – po rovněž nové silnici – až na východní pobřeží. Již po pár desítkách kilometrů se dostanete do velmi řídce osídlených oblastí. Ale již tu opět vznikají sídla nových usídlenců a snad už konečně čekají tento region lepší časy. A také je to oblast dnes už zcela bezpečná. Jen musíte prostě počítat s tím, že možnosti něco si koupit nebo se zastavit na jídlo jsou až do příjezdu na východ opravdu minimální. Krátce za Polonnaruwou také překonáte nejdelší a největší řeku Mahaweli Ganga, pomalu spějící k ústí do moře. Řeku pak – kromě cesty zpět – potkáte ještě jednou, neboť obkružuje areál botanické zahrady v Peradenyi u města Kandy.
V pozdním odpoledni projedete městečkem Valaichchenai a to už je vstupní branou k zátokám Kalkudah a Passikudah. Ubytujete se ve velmi zajímavém hotelu v centru (Chaaya Blu) druhé z nich a nemáme sebemenší pochybnosti, co bude následovat: Hurá na pláž a do moře!
Ubytováním ve vybraném plážovém hotelu CHAAYA BLU, Uppuveli či MAALU MAALU, Passikudah končí poznávací část a služby Vašeho průvodce. Pobytová část začíná večeří v hotelu.

7. - 8. den

Moře
Snídaně, večeře. Relax. Pobyt Chaaya Blu, Uppuveli nebo Maalu Maalu, Passikudah.

9. den

Moře, Colombo
Snídaně, relax. Za příplatek si můžete předem rezervovat prodloužení pobytu o libovolný počet dnů/nocí.
Pokoj je třeba uvolnit okolo poledne (dle podmínek konkrétního hotelu).
Protože cesta zpět může dle dopravní situace trvat 6-8 hodin (a určitě budete chtít i nějakou pauzu) a navíc je třeba mít určitou časovou rezervu pro nenadálé situace, počítejte s odjezdem z hotelu na letiště – kde musíte být okolo půlnoci – cca mezi 1500-1600 hod.

10. den

Colombo - Dubai - Praha
02:55 Plánovaný odlet linkou Emirates do Dubaje, přílet cca 06:00.
10:20 Plánovaný odlet linkou Emirates do Prahy, přílet cca 13:50

Hotel AMAYA LAKE 4*

Lokalita - Vnitrozemí
Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 15x (naposledy JUL´11)
Naše mínění - Pokud si můžeme dovolit subjektivní názor, má tento hotel nejkrásnější a nejpůsobivější „genius loci“ z celé Srí Lanky. Vynikající výchozí bod pro poznávání (Annuradhapura celý den, Sigiriya nebo Polonnaruwa půl dne, Dambulla „za humny“). Klid, pohoda, pozorování ptáků a další fauny, projížďky po jezeře, a špičková Ayurveda – to je Amaya Lake! TENTO HOTEL SE NAŠÍ CK VELMI OSVĚDČIL PŘI POBYTU STOČLENNÉ INCENTIVNÍ SKUPINY V BŘEZNU 2010.
Poloha - Cca 160 km severovýchodně od Colomba – zhruba napůl cesty do Trincomalee na východním pobřeží – v srdci tzv. Kulturního trojúhelníku, blízko Dambully, v rozlehlém areálu lesoparku přímo na břehu vodní nádrže Kandalama (pozor – v jezeře se nekoupe!).
Spojení - Cca 3-4 hodiny jízdy z mezinárodního letiště.
Hotel - Tradiční (bývalý název Culture Club Resort) a velmi přírodně koncipovaný hotel nabízí velkou vzdušnou recepci/lobby s přístupem na internet, otevřený bar, otevřený restaurant s výhledem směrem k jezeru, velkým bazénem (rekonstruován 2008) s pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně) a několika obchůdky. Pro hromadné akce je určena menší klimatizovaná konferenční místnost.
Pokoje - 92 téměř výhradně v jednotlivých bungalovech (vyjímečně 2 spojené) je rovnoměrně roztroušeno pod stromy. Všechny jsou velmi citlivě zařízeny obývací částí a několika schůdky oddělenou ložnicí, klima, koupelnou se separátní vanou a sprchou, WC, telefonem, sejfem, Sat-TV, minibarem, varnou konvicí a krytou terasou.
Aktivity - Badminton, stolní tenis, volejbal. Platí se tenis a jóga. Některé večery lokální hudební produkce. Pravým klenotem je vyhlášené ayurvedické centrum – můžete si na místě zaplatit jednotlivé procedury, nebo si předem objednat kompletní léčebný pobyt (doporučujeme aspoň 2 týdny).
Stravování - Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu). Pro ayurvedické pobyty plná penze se specielní nabídkou jídel.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko historických památek
Vybavení - 24-hod.servis
Sport v místě - volejbal, tenis, rybaření

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, rozhlas, terasa, koupelna, telefon, WC

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - klimatizace, rozhlas, terasa, koupelna, telefon, WC.

Hotel AMAYA HILLS 4*

Lokalita - Vnitrozemí
Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 10x (naposledy FEB´11)
Naše mínění - Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!
Poloha - V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.
Spojení - Cca 3 hodiny z letiště, dvě a půl z Colomba, 10-15 minut do města Kandy. K hotelu stoupá úzká křivolaká silnička znemožňující příjezd velkých autobusů (v takovém případě klienti přestoupí do minivanů).
Hotel - Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.
Pokoje - Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.
Aktivity - Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.
Stravování - Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).

Typ ubytování - hotel
Poloha - Na horské samotě
Vybavení - 24-hod.servis
Sport v místě - tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén.

Hotel MAALU MAALU PASSIKUDAH

Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO: PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ: OCT´11
S velkou hrdostí Vás chceme informovat, že říjnové vydání prestižního britského magazínu The Sunday Times Travel Magazine zařadilo hotel MAALU MAALU na Srí Lance mezi stovku nejlepších hotelů světa! Tento hotel jsme přinesli na český a slovenský trh bezprostředně po jeho otevření začátkem léta 2011 a následně jej osobně prověřili týdenním pobytem.
Naše mínění - Tento hotel i lokalitu považujeme za velmi specifické, a proto jsme se jej rozhodli osobně vyzkoušet několika dny dovolené začátkem července. Jedná se o opravdu unikátní resort, kterým někteří mohou být nadšeni, ale jiné nemusí uspokojit. Jednoznačně bez diskuse je ale nádherná zátoka a pláž Passikudah Bay. Všem případným zájemcům rádi poreferujeme.
Poloha - Cca 30 km severně od městečka Batticaloa se nachází malé městečko Valaichchennai, u kterého se silnice z Habarany a Polonnaruwy napojuje na pobřežní komunikaci. Cca 5 km od něj se nachází zátoka Passikudah a hotel je přímo v jejím centru.
Spojení - Z mezinárodního letiště u Colomba cca 7-8 hodin via Dambulla či Kandy. Silnice via Dambulla je poměrně kvalitní, ale je zde celou cestu limit 70 km / hod.
Hotel - Velmi netradičně koncipovaný hotel má relativně jednoduché vybavení: resepce se základním servisem, restauraci, bar, bazén s dětskými částmi, karaoke/bar. Připojení na internet prostřednictvím placené karty.
Pokoje - Po obvodu areálu se táhnou 2 řady nakoso (vždy alespoň částečný výhled na moře) postavených patrových vilek - vždy 1 pokoj v přízemí a 1 v patře, se samostatným vchodem. Obsahují celkem 36 pokojů Deluxe (cca 46m2), z nichž většina těch horních má navíc v podkroví Attic Room se 2 lůžky pro děti (lze zde tedy ubytovat i čtyřčlennou rodinu).
V každém pokoji je LCD TV se satelitním příjmem, klimatizace (attic room má samostatnou), ventilátor, lednice, telefon, sejf, varná konvice (káva/čaj), velká koupelna s vanou, otevřenou sprchou, 2 umyvadly, fénem a WC. Krytý balkon/terasa. V čele jsou směrem k moři obrácena 2 dvojčata vilek se Suites (horní mají opět Attic Room). Kromě nejlepšího výhledu mají navíc uprostřed terasu s malým bazénkem (vždy pro celou čtveřici suites) a v koupelně vířivku. Aktivity - Za úhradu komfortní Ayur Vie Spa.
Stravování - Polopenze - snídaně a večeře formou buffetu (vyjímečně v případě nízké obsazenosti výběr z menu). V poledne možnost a la carte (ve vl. režii).

Typ ubytování - hotel
Poloha - Přímo na pláži

Hotel CHAAYA BLU 3*+

Lokalita - Sampativu Uppuveli
Popis - OSOBNĚ PROVĚŘENO: JUL´11
Naše mínění - Před příchodem tsunami patřil hotel pod původním názvem BLUE OCEANIC k tomu lepšímu, co se na východě Srí Lanky nacházelo. V roce 2010 byl kompletně zrenovován (výstavba nového bazénu a dalších Beach Chalets s pokoji vyšší kategorie) a začleněn do srílansko-maledivského řetězce Chaaya. Hotel uspokojí středně náročnou klientelu a je vhodný ke strávení několika dnů dovolené na východě ostrova, kde ideální sezónou je léto (cca od konce března do září). V okolí hotelu již funguje řada menších guest houses, malých obchůdků, jednoduchých plážových restaurací. Zkrátka a dobře - už to tady opět žije!
Poloha - Na východním pobřeží cca 4 kilometry severně od centra východu Trincomalee, přímo u písčité pláže s pozvolným vstupem do vody.
Spojení - Z letiště u Colomba na západě cca 8 hodin jízdy (doporučujeme alespoň jednu cestu proložit noclehem ve vnitrozemí nebo na západním pobřeží). Silnice je poměrně kvalitní s výjimkou závěrečných cca 40 km před Trincomalee.
Hotel - Dvě dvoupatrová křídla ve tvaru L mají v přízemí recepci, obchůdek, internetový koutek v lobby (za úhradu), TV klubovnu. V zahradě je pak nový bazén s dětským brouzdalištěm (lehátka a osušky v ceně). Wifi ve společných prostorách. Stravovací služby zajišťují 2 restauranty a 2 bary.
Pokoje - 43 pokojů Superior v hlavní budově (první a druhé patro) s výhledem na oceán, každý cca 26m2, vybavených klimatizací, ventilátorem, minibarem, varnou konvicí (káva/čaj), TV, telefonem, přípojkou na internet, minibarem, sejfem, sprchou/WC a balkonem. Blíže k pláži je několik pavilonů s 36 pokoji Beach Chalets Rooms jsou větší (cca 44m2), mají navíc předrávač DVD, župany a nabídku kosmetiky.
Aktivity - V ceně beachvolejbal, badminton, boccia, šipky. Za úhradu windsurfing, plachtění, kajaky, lodě se skleněným dnem. Potápěčská báze PADI.
Stravování - Polopenze - buffet v hlavním restaurantu Captain´s Deck (při malé obsazenosti hotelu vyjímečně výběr z menu). Přes den a la carte (za úhradu) plážový restaurant The Crab.

Typ ubytování- hotel
Poloha - Přímo u pláže

Upozornění

Jednotlivé body programu mohou být uskutečněny v jiném pořadí.
Změny z důvodů klimatických podmínek, organizačních (změny v návštěvních řádech, podmínkách opravňujících ke vstupu atd.) či jiných, které nebyly v době plánování zájezdu známy a neumožní realizovat program v úplném rozsahu jsou vyhrazeny. Průvodce vždy nabídne alternativní možné řešení.
Dispozice ohledně oblečení či používání foto- a videokamer se mohou měnit, průběžná konzultace s Vaším průvodcem je nezbytná.
Ubytování je zajištěno ve jmenovaných hotelích – změna může nastat jen ve vyjímečných případech, při poskytnutí adekvátní alternativy.

Počasí

Bentota

28°C Polojasno

Galle

26°C Bouřky

Induruwa

19°C Dešťové přeháňky

Koggala

25°C Převážně oblačno

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

26°C Bouřky

×