800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKolekce super zážitků pro SINGLES na ostrově Srí Lanka

  • Super zážitky z cestování, poznávání exotických zemí, setkávání s neznámými kulturami a lidmi

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Cca dvě hodiny před stanoveným odletovým časem se sejdeme na Letišti V. Havla v Praze-Ruzyni. Odpoledne (letový řád bude upřesněn v Pokynech na cestu) odlétáme pravidelnou linkou do Dubaje, kam bychom měli dorazit po cca 6 hodinách letu.

2. den

Míříme do tzv. Kulturního trojúhelníku, začínáme jeskynním chrámem v Dambulle
Po půlnoci nastoupíme do další linky mířící z Dubaje do srílanského Colomba. Po dalších cca 4,5 hodinách letu, v ranních hodinách místního času, přistaneme na mezinárodním letišti Bandaranaike severně od srílanské metropole. Projdeme imigračními formalitami (povinné vízum, vyřizujeme za stanovený poplatek) a již nás bude čekat náš anglicky hovořící řidič/průvodce, který nás bude doprovázet poznávací část.
Před námi je zhruba čtyř- až pětihodinový přesun do centrální části ostrova, které se ne nadarmo říká "Kulturní trojúhelník": jsou tu téměř všechny zásadní památkové lokality spjaté s dlouhou srílanskou historií. Do místa našeho prvního pobytu bychom tedy měli dorazit v časném odpoledni (oběd si můžeme zařídit dle dohody cestou či na místě), ubytujeme se a dáme si krátký relax.
V podvečer se vypravíme za první z top památek - do jeskynního chrámu v Dambulle. Zhruba půl hodiny od našeho hotelu se na skalisku nachází komplex úžasným způsobem vyzdobených jeskyní, jejichž historie se začala psát již před naším letopočtem. Přístupných jich je pět a je v nich spousta nástěnných i nástropních maleb a desítky menších či větších soch - samozřejmě především Buddhy - z různých období srílanské historie. Náš příchod bude "šmírován" tlupou zde žijících makaků, odchod by pak měl být kolorován soumrakem dávajícím místu nenapodobitelnou atmosféru.
Do našeho hotelu dorazíme na večeři.

3. den

Monumentální Sigiriya, Polonnaruwa na bicyklech a na závěr jeep safari za slony
Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance... A protože my ji máme na dohled, vyrazíme hned po rozednění, čímž zabijeme dvě mouchy jednou ranou: výstup bude ještě za relativně chladného ovzduší a především se vyhneme nekonečným davům, které tam cca o hodinu později začnou proudit. Projdeme areálem někdejších zahrad, vystoupáme k famózním freskám polonahých dívek a kolem Zrcadlové zdi dojdeme na plošinu u Lví brány. Závěrečný výstup pak trvá jen pár minut a 90% návštěvníků jej zvládne.
Do hotelu se vrátíme na pozdní snídani a při šálku poctivého ceylonského čaje se budeme dívat na místa, kde jsme ještě před hodinou byli.
Dáme si trochu odpočinku (hotelový bazén je luxusní záležitost!!!) a před polednem nabereme směr Polonnaruwa.
Na několika desítkách čtverečních kilometrů ruin druhého nejstaršího královského města ostrova si prohlédneme Citadelu se zbytky královského paláce, audienční síň, lázně, pak řadu dalších důležitých chrámů i obří dagobu, abychom celou cestu zakončili u úžasných soch Buddhy vytesaných ve skále v místě zvaném Gal Vihara. A teď pozor: Polonnaruwa je na relativní rovině, tak bychom ji mohli projet na kolech, co říkáte..?
Protože tímto regionem odpradávna migrují divocí sloni, je na naší trase u stejnojmenné vodní nádrže nejmenší národní park ostrova Minneriya. V podvečerním čase máme možnost (fakultativní program) zhruba tříhodinového jeep safari a budeme-li mít na své straně přízeň osudu, můžeme vidět až několik desítek oněch úžasných zvířat. K tomu buvoly, jeleny, bandy opic makak či hulman a nespočet ptactva.
Do hotelu dorazíme na večeři.

4. den

Směr srdce ostrova Kandy, s vůní koření v zádech
Po snídani se rozloučíme s oblastí okolo Sigiriye a naše putování nás zavede do samého srdce ostrova - druhého největšího města Kandy. Cesta povede na jih a bude trvat sama o sobě cca tři hodiny. My ji dvakrát přerušíme v oblasti Matale.
Že Srí Lanka nejsou jen Sinhálci a buddhisté si připomeneme u nádherného tamilského (a tedy hinduistického) chrámu, jehož neuvěřitelně zdobená věž "gopuram" je nejvyšší na ostrově.
V tomto regionu se také pěstuje to, oč někdejším vládcům Srí Lanky, tedy Portugalcům, Holanďanům ale i Britům šlo především: koření. V jedné z typických zahrad uvidíme, jak roste skořice, hřebíček, vanilka a spousta dalších. Pak následuje odborná demonstrace co se z toho vyrábí a jak se používá v přírodní medicíně (ayurveda), kosmetice či kuchyni. Ve finále si můžeme tyto produkty pochopitelně koupit.
Do našeho hotelu vysoko ve stráni (cca 600m n.m.) nad univerzitním městečkem Peradenyia dorazíme odpoledne a ubytujeme se na další dvě noci.

5. den

Tuk-tukem za krásami přírody, odpoledne do města za kulturou
Po snídani (úžasný výhled do kraje!) nás populární motorové tříkolky tuk-tuk svezou dolů k hlavní silnici a my popojedeme do nedaleké Královské botanické zahrady. Člověk nemusí být právě botanik, aby si užil nádheru obřích bambusů, seychelských palem Coco de mer, alejí palem, spousty dalších květin, keřů i stromů z celého světa, pavilonu orchidejí... v areálu také hnízdí mnohatisícová hejna "batmanů", kaloňů.
Na možnost oběda a krátký relax se vrátíme do hotelu. Je tu výtečný bazén (byť s trochu chladnou vodou), ayurvedické centrum či hezké okolí pro krátké vycházky.
Odpoledne se vypravíme do města Kandy, onoho posledního nezávislého království, které do r. 1815 vzdorovalo Britům. Navštívíme zde dílnu na zpracování drahých kamenů (Srí Lanka je v tomto ohledu pověstná!) a folklorní show, kde se ubezpečíme, že nejlepší tanečníci a bubeníci jsou právě z Kandy.
Jen pár minut chůze a už za soumraku vstupujeme do nejposvátnějšího místa všech buddhistů nejen Srí Lanky: Dalida Maligawa známé jako Chrám Buddhova zubu uchovává údajnou posvátnou relikvii. Nezapomenutelnou večerní atmosféru doplní púdža, ceremonie, kvůli které sem přicházejí tisíce místních (aby se pomodlili a obětovali dary) i turistů.

6. den

Čaj, vláček, ještě jednou sloni... a pak směr moře
Ještě jedna snídaně s nádhernou vyhlídkou do kraje a pak sbohem Kandy, sbohem hory! Nicméně co by to bylo za návštěvu Srí Lanky bez návštěvy typické továrny (dědictví Britů) na zpracování čaje? A protože již okolo Kandy se takové vyskytují, čeká nás exkurze celého procesu, kdy se natrhané zelené lístky mění v onen úžasný cejlonský čaj. Uvidíme, ochutnáme, můžeme i nakoupit...
Protože se pohybujeme podél železniční trati spojující Colombo s Kandy, máme nachystán další zážitek: zhruba hodinovou jízdu místním vlakem, mezi všemi těmi ženami v tradičním sárí, studenty, staříky, úředníky a především dětmi, v jejichž očích je všechna radost i bolest světa...
Okolo poledne dojedeme do Pinnawaly, kde je populární sloní sirotčinec. Je to vyhledávané a vděčné místo, které může na řadu návštěvníků působit až příliš "turisticky". Ale má přece jen bohulibé poslání - zachraňuje opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k chodu tohoto chvályhodného zařízení. Apropos - víte, že právě odtud před nedávnem přicestovaly dvě sloní slečny do pražské ZOO? Nu a zastávka má i praktický význam: v některé z terasových restaurací nad řekou, kde se stádo koupe, spojíme příjemné s užitečným a čas při pozorování těch úžasných zvířat využijeme k možnosti občerstvení - oběda.
V podvečerních hodinách konečně dorazíme ke hřejivým vlnám Indického oceánu: přes řeku Bentotu nás dopraví hotelový člun a my se ubytujeme v hotelu, který už je pravda staršího data narození, ale má velmi specifickou relaxující atmosféru. Služby all inclusive začínají večeří.

7. den

Bentota
Celý tento den můžeme užívat odpočinku, koupat se, činit kilometry dlouhé procházky po pláži nebo se naopak přeplavit hotelovým člunem do rušných ulic souměstí Beruwala-Aluthgama-Bentota...
Mimochodem, na konci naší pláže, jen pár desítek metrů od našeho hotelu se nachází pro milovníky meditací místo tak úžasné, že jej musíme prostě doporučit: malý "přírodní" buddhistický chrám skrytý v bohaté vegetaci na malé skalnaté vyvýšenině...

8. den

Vracíme se zpět... anebo že bychom tu ještě pár dnů zůstali?
Tak v prvé řadě: na letiště pojedeme až večer, takže pokoje máme zařízeny ještě po celý den a proto platí to, co jsme psali o dnu předchozím.
Až se navečeříme, převeze nás opět hotelový člun přes řeku a tam odstartujeme závěrečnou (cca 2-2,5 hod.) jízdu na letiště.
PRODLOUŽENÍ POBYTU:
Chtěli byste se zdržet o nějaký den déle? Snadná pomoc, dejte nám před uzavřením cestovní smlouvy vědět, nabídka (prodloužení o libovolný počet dnů plus individuální transfer na letiště) je věcí okamžiku.

9. den

Colombo - Dubai - Praha
Po půlnoci odlétáme opět směr Dubai a Praha, kam bychom měli dorazit krátce po poledni.

Počasí

Bentota

30°C Dešťové přeháňky

Galle

29°C Polojasno

Induruwa

20°C Dešťové přeháňky

Koggala

29°C Bouřky

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Bouřky

×