800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKoloniální Cejlon

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Na Srí Lance se vystřídali 3 koloniální mocnosti - Portugalsko, Holandsko a Británie. Koloniální atmosféru na mnoha místech lze zažít i nyní, můžete si ji dokonale vychutnat i díky stylovému ubytování v historických hotelech a vilách.

Poloha

Den 1: Colombo (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Colomba, které prohlásili hlavním městem až Britové v r. 1815. Ubytování, odpočinek/individuální program (doporučujeme toulky po bazarové oblasti Pettah). Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

Den 2: Colombo (snídaně, večeře)
Po snídani prohlídka města spojená s návštěvou Národního muzea, které je nejen umístěno v krásné koloniální budově, ale shromažďuje i nejvýznamnější artefakty srílanské historie od prehistorických dob po koloniální časy. V oblasti Fortu/pevnosti k vidění mj. na historické York Street viktoriánský obchodní dům Cargills s cihlově červenou fasádou, kam chodili nakupovat britští plantážníci a koloniální správci luxusní zboží, dále Stará holandská nemocnice ze 17. st. (dnes obchodní a zábavní centrum s restauracemi a kavárnami v úpravě respektující historickou hodnotu místa) či neobarokní budova Starého parlamentu (dnes zde sídlí sekretariát prezidenta). Příjemná je promenáda Galle Face Green podél Indického oceánu u koloniálního hotelu Galle Face Hotel. V nejluxusnější colombské čtvrti Cinnamon Gardens k vidění nejen Národní muzeum, ale i Památník nezávislosti na Náměstí nezávislosti (dříve Torrington Square) či další velkolepá koloniální stavba Radnice zvaná "bílý dům" u parku Viharamahadevi (dříve Victoria Park). Večeře a nocleh v Colombu.

Den 3: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Kandy, kde místní náčelníci svrhli vládu krále, předali ji v r. 1815 Britům a ti tak získali poslední dosud nepodrobenou část ostrova. Po cestě zastávka některé ze zahrad koření, kterému se zde velmi daří a lákalo sem právě první objevitelské výpravy z Evropy. Odpoledne prohlídka Kandy spojená s návštěvou posvátného Chrámu Buddhova zubu. Na hlavní ulici Dalada Vidiya Rd. vedoucí k chrámu si všimněte pěkných koloniálních staveb, např. Queens Hotel (bývalá rezidence guvernéra). Za chrámem a Národním muzeem, umístěném v bývalém královském paláci, se nachází starý britský hřbitov (pohřbíváno 1822-pol. 70. let 19. st.), který poskytuje zklidnění od ruchu města. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani cesta plná fascinujících scenérií do horského letoviska Nuwara Eliya, které si vybrali Britové pro počasí blízké jejich domovině (v nadmořské výšce téměř 1900 m je mnohem chladněji a deštivěji, než jinde na ostrově) jako své rekreační středisko. Velká část vysočiny je dnes pokrytá čajovými plantážemi, které zde vysadili Britové poprvé v r. 1867. Fotozastávka se sběračkami čaje, návštěva továrny na zpracování sklizených čajových lístků. Prohlídka města Nuwara Eliya - budova pošty, Hill Club, golfové hřiště, Hotel Grand atd. vás přenesou architektonicky i atmosférou do Evropy na přelomu 19. a 20. st. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 5: Yala (snídaně, večeře)
Po snídaní dlouhý transfer na jih ostrova do oblasti Yala. Po cestě fotozastávka u vodopádů. Ubytování, odpočinek, večeře a nocleh v hotelu v Tissamaharama.

Den 6: Yala (snídaně, večeře)
Odjezd velmi brzy ráno se zabalenou snídaní na jeep safari do národního parku Yala (sloni, levharti, jeleni, buvoli, ptactvo atd.), který byl vyhlášen přírodní rezervací již v koloniálních časech r. 1900 a spolu s Wilpattu prvními národními parky (dnes je jich na Srí Lance více než 20). Návrat do hotelu, odpočinek a odpoledne transfer do města Galle, které bývalo až do konce 19. st. hlavním přístavem Srí Lanky. Ubytování a odpočinek, doporučujeme individuálně navštívit pevnost v Galle a projít se kolem hradeb při západu slunce - jedinečný zážitek. Večeře a nocleh v hotelu v Galle.

Den 7: Galle (snídaně, večeře)
Snídaně a během dopoledne odjezd na prohlídku města, které se díky perfektně zachovalé holandské pevnosti ze 17. st. dostalo na seznam světového dědictví UNESCO. Uvnitř se nachází množství koloniálních budov a dalších staveb. Individuální možnost návštěvy Národního muzea ve zdejším nejstarším holandském domě nedaleko Hlavní brány, vystavuje např. tradiční masky, ozdobné předměty vyrobené z želvích krunýřů, holandské zbraně a najdete tu také několik ukázek luxusního zboží, jež kdysi převážely lodě přes zdejší přístav (Ne a Po zavřeno). Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 8: (snídaně)
Po snídani volno, check out z hotelu a transfer na letiště či do plážového letoviska k prodloužení pobytu u moře.

Stravování

polopenze (snídaně, večeře)

Ubytování

Colombo - Grand Oriental ***
Tento koloniální hotel byl otevřen již v roce 1875, jeho hosty bývali i členové britské královské rodiny. Pyšní se pěknou polohou s výhledem na přístav.
Oficiální web: http://www.grandoriental.com/

Kandy - Suisse ***
Koloniální hotel situovaný v historické části u jezera. Hotel má vlastní krásnou zahradu.
Oficiální web: http://www.hotelsuisse.lk/

Nuwara Eliya - The Rock***
Hotel v centrální poloze Nuwara Eliya postavený ve stylu staré skotské architektury.
Oficiální web: http://www.therock.lk/

Tissamaharama - Taprospa Tissa ***
Hotel na břehu nádrže Tissa Wewa má 15 pokojů.
Oficiální web: http://www.taprospa.com/tissa.aspx

Galle - Closenberg Hotel ***
Koloniální hotel pochází z r. 1860, kdy se stal honosným sídlem Villa Marina britského kapitána. Je obklopený terasovitou zahradou, na poloostrově cca 3 km od pevnosti v Galle.
Oficiální web: http://www.closenburghotel.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

29°C Převážně oblačno

Galle

28°C Bouřky

Induruwa

21°C Dešťové přeháňky

Koggala

28°C Bouřky

Negombo

26°C Polojasno

Weligama

28°C Bouřky

Podobné hotely v této lokalitě

Zeleným rájem Srí Lanky

Zeleným rájem Srí Lanky

Srí Lanka

Cena od: 40 411 Kč

Pro skupinu:

Srílanský light adventure

Srílanský light adventure

Srí Lanka

Cena od: 40 200 Kč

Pro skupinu:

Vše, co jste dosud nevěděli o čaji

Vše, co jste dosud nevěděli o čaji

Srí Lanka

Cena od: 39 100 Kč

Pro skupinu:

×