800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh - Hibiscus Beach

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili dva pobytově - poznávací okruhy po různé délce, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Srí Lanka je úžasná země; která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili dva pobytově - poznávací okruhy po různé délce; které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat.

Srí Lanka malý okruh

1. den – Praha – Kolombo
Odlet z Prahy do Kolomba přímým charterovým letem.

2. den Kolombo – Sigiriya
V ranních hodinách přílet do Kolomba; přivítání na letišti; transfer do hotelu v oblasti Sigiriya; cestou lehký snack. Večeře a nocleh.

3. den – Sigiriya – Minneriya
Snídaně. Vydáte se k legendárnímu místu Sigiriya Rock s pevností na vrcholu; která je známá jako „Lví skála“. V 5. st. ji nechal postavit král Dhatusén a obýval ji jeho syn Kassapa. Její historie je opředena mnoha legendami. Království přetrvalo 18 let a poté byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi; zahradami a světově proslulými freskami. Panoramatický výhled je z tohoto místa překrásný. Na počátku poslední části výstupu jsou dvě obrovské kamenné tlapy; zbytek sochy lva; která střežila vchod ke královskému paláci. Po prohlídce se vydáte do jeskynního chrámu Dambulla; kde se stanete součástí dlouhé buddhistické historie ostrova. Následná možnost oběda bude spojena s odjezdem na jeep safari v národního parku Minneriya; kde budete sledovat stáda slonů. Návrat do hotelu; večeře a nocleh.

4. den – Sigiriya – Matale – Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Cestou návštěva ajurvédské zahrady v oblasti Matale; kde se seznámíte s nespočtem druhů koření; bylin a místním ovocem. V rámci návštěvy vás seznámíme s tajemstvím starověké medicínské praxe. Prohlídka bude zakončena krátkou masáží hlavy a ramen. Po obědě odjezd do Kandy. Toto krásné město je centrem tradiční kultury na Srí Lance. Nachází se na břehu jezera a jeho původ se datuje do 13. st. Dnes je město strážcem lanské kultury. Prohlídka vás nechá obdivovat chrám Dalada Maligawa (Chrám Buddhova zubu). Zub je uložen ve svatyni ve zlatém relikviáři; ta se otevírá denně pouze na dobu 30minut. Toto místo je poutním cílem většiny Buddhistů na světě. Uvidíte také představení národních tanců. Ubytování v hotelu v závislosti na programu; večeře a nocleh.

5. den – Kandy – Pinnawalla – Kolombo
Po snídani odjezd do Pinnewala Elephant Orphanage. Jedná se o sloní sirotčinec; který je největší atrakcí tohoto typu na Srí Lance a kde se pečuje o sloní mláďata; jež osiřela nebo byla opuštěna matkami. Během prohlídky zhlédnete také koupání sloních mláďat. Historie sirotčince se začala psát v roce 1975; kdy byl založen pro sedm osiřelých slůňat. Dnes už tam žije více jak šedesát těchto tlustokožců všech generací. Velkou zajímavostí je zde i produkce tzv. sloního papíru; k jehož výrobě se využívá sloní trus. Papír ze zajímavou strukturou se nejdříve suší; vaří a následně lisuje. Cesta pokračuje do hlavního města Srí Lanky – Kolomba. Mezi důležité pamětihodnosti patří Pevnost; a jedná se o její skutečný název již od doby portugalské a holandské okupace od 16. do 18. st. V blízkosti Pevnosti leží rušné území bazarů – Pettah – kde si můžete zakoupit různé produkty z celého ostrova Cejlon. Večer příjezd do vybraného pobytového ubytování.

6./8./9./10./11. den – Pobyt ve vybraném hotelu u moře
Pobyt ve vybraném hotelu u moře; individuální volno; možnost dalších fakultativních výletů; odpočinek.

9./10./11./12. den – Kolombo – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy.

10./11./12./13. den – Praha
Přistání v Praze

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování (v případě 10denního zájezdu 7 nocí; v případě 11denního zájezdu 8 nocí; v případě 12denního zájezdu 9 nocí; v případě 13denního zájezdu 10 nocí); stravování dle vybraného hotelu; na okruhu stravování s polopenzí (první a poslední den oběd); služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; transfery během okruhu; vstup – chrám Tooth v Kandy; botanická zahrada; Minneriya safari; pronájem džípu na safari; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); vízum do země – 1 000 Kč; jiné fakultativní služby; povolení k focení a natáčení; early check in / out; a doplňkové služby (spropitné; nápoje; čistírna oděvů).

Počasí

Bentota

28°C Převážně oblačno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

19°C Převážně oblačno

Koggala

25°C Polojasno

Negombo

27°C Převážně oblačno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×