800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMini Tour na 4 noci

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Sraz cca 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti, odbavení, let na trase na Srí Lanku.

2. den

Po příletu cesta do Dambully.

Volitelné:
Projížďka na slonech do džungle Habarana - velmi populární exkurze pro návštěvníky této oblasti, slon projíždí velmi pěknou krajinou Habarana, kde je les proložený vesnicemi a jezery.
Volitelné:
Jeep safari v NP Minneriya.
Národní park Minneriya je v severní centrální provincii Srí Lanky, asi deset minut jízdy na východ od Habarana. Dominantou je člověkem vytvořená nádrž Minneriya, tento relativně malý park má obrovskou škálu divoké zvěře žijící v mnoha stanovištích.
Večeře a přenocování v hotelu.

3. den

Brzo ráno stoupání na skalní pevnost z 5. století Sigiriya, která je světové dědictví, postavenou králem Kashyapa (477-495 nl). "Lion Rock" je citadela neobvyklé krásy stoupající 200 metrů od džungle. Skála byla nejvnitřnější pevnost 70 hektarů opevněného města. Vodní příkop, val, a rozsáhlé zahrady včetně renomovaných vodní zahrady obklopené úpatím skály. Navštivte světoznámé fresky z "nebeských panen" Sigiriya, které jsou v chráněné kapse skály pod točitým schodištěm. Tyto fresky jsou vymalovány v zemitých pigmentech na omítku.
Pokračujte do Kandy na návštěvě Batik Factory. Pouč te se v různých druhů koření používaných v srílanských kuchyních, jak se slavné koření Srí Lanky pěstuje a zpracovává.
Poté navštívíte Spice Garden v Matale + masáž.
Ve večerních hodinách buďte svědky typického kulturního vystoupení Kandyan.
Večeře a přenocování v hotelu.

4. den

Po snídani návštěva posvátného chrámu Tooth a typické kulturní vystoupení Kandyan. Slavný Dalada Maligawa nebo chrám Tooth v Kandy je nejvíce uctívané místo pro buddhisty po celém světě. Postaven v 16. Století, několik budov bylo přidáno do chrámového komplexu postupnými vládci, nejnovější byl přidán Golden Canopy do vnitřní svatyně, kde je Tooth Relic umístěn.
Potom navštivte Gem muzeum a tradiční obchod tkanin.
Pokračujte do Nuwara Eliya.
Po cestě uvidíte Ramboda vodopády.
Změna teploty vás překvapí, cesta k Hill, země hadů, přes čajové plantáže. Možnost zastavit se na cestě a podílet se na škubání čaje nebo si jen vychutnat krásné památky.
Po snídani následuje prohlídka čajové plantáže a Tea Factory, kde bude ukázka zpracování čajových lístku a možnost zakoupit si kvalitní čaje domů. Večeře a přenocování v hotelu.

5. den

Šířka přes 3160 hektarů a tyto tiché a tajemné roviny a na jihu kopce jsou rájem pro výlety. Toto velkolepé místo se nazývá "Konec světa". Žijí zde leopardi, stáda Sambar a opice, různé druhy ptáků.
Poté přejděte do Colomba.
Odpoledne prohlídka města Colombo. Památky tohoto malebného města jsou tak rozmanité jako jeho obyvatelé. Architektura je směs modernity, její koloniální minulosti a multi-církevních památek. Uvidíte high-tech budovy, staré holandské kostely, hotely postavené během British Raj, buddhistické chrámy s tradičním nástěnným uměním a sochami, ozdobené hinduistické chrámy a mešity. Jak budete cestovat přes Fort - obchodní oblasti, hlučné, chaotické a rušného tržiště oblasti Pettah do elitní rezidenční čtvrti města Cinnamon Gardens, můžete si také všimnout rozmanitosti obyvatel v komunitě, rase a náboženského přesvědčení.
Večeře a přenocování v hotelu.

6.-10. den

Relax u moře a večer odjezd na letiště.

11. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Bentota

32°C Převážně oblačno

Galle

30°C Polojasno

Induruwa

24°C Polojasno

Koggala

30°C Polojasno

Negombo

30°C Skoro jasno

Weligama

30°C Polojasno

×