800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova

  • Návštěva sloního útulku
  • Procházka královskou zahradou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (cca 35 USD, platba kartou)

1. den:

odlet z Prahy do Colomba dle letového řádu (s mezipřistáním).

2. den:

přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu, ubytování. Dle letových řádů a příletu: prohlídka Colomba, hlavního města ostrova.

3. den:

po snídani odjezd ze Seeduwy směrem do Pinnawaly, návštěva slavného sloního útulku pro osiřelé slony, který byl založen v roce 1975. Místo sloužilo původně k ochraně slonů zraněných pytláky, dnes je turistickou atrakcí s mnoha slony (můžete pozorovat jejich koupání v řece, krmení mláďat). Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám byl zbudován ve skále v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní ukrývá překrásné malby a sochy Buddhy, vytesané ze skály. Transfer do oblasti Sigiriya a nocleh v hotelu, večeře.

4. den

: snídaně, dále návštěva Sigiriya. Pevnost se tyčí na skále ve výšce zhruba 200 m. Na vrchu skály bylo dříve královské sídlo zahrnující zahrady a vodní jezírka. Z vrcholu skály se vám naskytne krásný výhled do krajiny. Poté přejezd do Polonnaruwy, dalšího města chrámů založeného v 5. st. a zahrnutého mezi památky UNESCO. Prohlídka rozsáhlého královského paláce, parků, nádrží. Následuje přejezd na východ ostrova, do Passikudah, ubytování a večeře v hotelu v Passikudah.

5. a 6. den:

snídaně, relax na pláži, koupání. Pláže v oblasti Passikudah patří k nejkrásnějším na ostrově, pozvolný vstup do moře. V případě zájmu možnost výletů v místě, vodní sporty. Po oba dva dny večeře v hotelu. Za příplatek možnost ubytování v hotelu 5*.

7. den

: snídaně, následuje odjezd do Kandy, bývalého hlavního města a tzv. Hlavního města vysočiny. V Kandy se v minulosti vystřídali Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře. Nejznámějším je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa. Projedete kolem jezera, navštívíte bazar, centrum umění a řemesel. Večer kulturní show s ukázkami tradičních tanců. Večeře a nocleh v Kandy.

8. den

: snídaně. Přejezd do Peradeniye, Královské botanické zahrady. Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Nejznámější je dům orchidejí. Přejezd do Nuwara Eliya, populárního resortu vysočiny. Je srdcem oblasti, kde se pěstuje cejlonský čaj. Navštívíte čajovou plantáž a uvidíte proces zpracování čaje (vč. ochutnávky). Odjezd do hotelu v Bandarawele. Ubytování a večeře.

9. den:

snídaně, přejezd do Yala. Návštěva národního parku, safari v jeepech, možnost spatřit slony, buvoly, levharty, hady či krokodýly. Ubytování, večeře a nocleh.

10. den:

snídaně, ráno odjezd po pobřeží směrem k Galle, jednomu z nejdůležitějších přístavů ostrova. Město je známé také díky výrobě krajek. Nachází se zde rozsáhlé opevnění s pevností, zapsané na seznamu UNESCO. Přejezd dále do Negomba, ubytování v hotelu, volno. Večeře a nocleh.

11. den

: snídaně, dle letových řádů transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (s mezipřistáním).

12. den

: přílet do Prahy.

Počasí

Bentota

27°C Převážně oblačno

Galle

27°C Převážně oblačno

Induruwa

19°C Převážně oblačno

Koggala

26°C Převážně oblačno

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

27°C Převážně oblačno

×