800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější perly Cejlonu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Colomba.

2. den

Po přivítání na letišti následuje cesta poutavým srílanským venkovem do Habarany - ubytování (The Lodge) na 2 noci, odpočinek. Po poledni návštěva nejstaršího královského města Anuradhapury (380 př. n.l.), prohlídka nejzajímavějších míst - dagob, chrámů, paláců a vodních rezervoárů. Zde se nachází taktéž posvátný strom Bo, pod kterým se mniši scházejí k meditacím více než 2000 let. V pozdním odpoledni krátká návštěva sousední Mihintale – kolébky buddhismu na Srí Lance. Doporučujeme výstup na jeden z místních posvátných pahorků, odkud se naskýtá úžasný výhled do krajiny. Návrat do hotelu, odpočinek a večeře.

3. den

Ráno odjezd do Sigiriye, výstup na skalní masiv s královským monzunovým palácem (5. stol.) a jedinečnými freskami. Výstup doporučujeme, protože z vrcholu je nádherný výhled nejenom na překrásné zahrady kolem skály. Oblast je také známá častým výskytem divoce žijících slonů. Odpoledne návštěva Polonnaruwy, jedné z nejkrásnějších historických perel Cejlonu - druhé královské sídlo/město. Navštívíte impozantní dagoby, paláce a obří sochy Buddhy z 11. až 13. století. Návrat do hotelu a večeře.

4. den

Odjezd do Dambully, jeskynního buddhistického chrámu, jehož stěny jsou dekorovány malbou a v komplexu naleznete více než 150 soch Buddhy. Po cestě do Kandy návštěva zahrady se vzácným kořením a manufaktury na výrobu batikovaných látek. Prohlídka Kandy, města obklopeného kopci s bujnou tropickou vegetací, vč. návštěvy posvátného chrámu Buddhova zubu a shlédnutí kulturního vystoupení – tradičních tanců! Nocleh (The Citadel - superior hotel) a večeře.

5. den

Neobyčejný den začne v Kandy návštěvou největší botanické zahrady na Srí Lance. Cesta pokračuje vzhůru do hor k čajovým plantážím, kde nemůžete opomenout vyfotit si česačky čaje. Před příjezdem do horského letoviska Nuwara Eliya návštěva manufaktury na zpracování čaje s ochutnávkou (možnost nákupu!). Ubytování (The Galway Forest Lodge). Odpoledne prohlídka Nuwara Eliya, letoviska s koloniální architekturou, protože právě sem jezdili Britové v období největších veder.

6. den

Odjezd z letoviska v nadmořské výšce 2000 m zpět k oceánu a pobyt u moře. Ubytování v hotelu u moře (viz ceník) na 3 noci.

7 - 8. den

Pobyt u moře.

9. den

Návrat domů. Brzo ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bentota

30°C Převážně oblačno

Galle

27°C Převážně oblačno

Induruwa

21°C Převážně oblačno

Koggala

29°C Polojasno

Negombo

28°C Převážně oblačno

Weligama

29°C Polojasno

×