800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Srí Lankou a Maledivy netradičně

    11-denní pobytově-poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Colomba.

2. den

Přílet do Colomba. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) – obchodní část města i residenční část Cinnamon Gardens, přístav, bazar, hinduistický chrám, holandský kostel Wolfendhal, replika Avukana Buddhy, náměstí Nezávislosti a další. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do centrální části Srí Lanky do jeskynního chrámu Dambulla. Prohlídka Zlatého chrámu, jednoho z nejrozsáhlejších a nejlépe zachovaných jeskynních chrámů na Srí Lance. Uvidíte tu velké množství nástěnných maleb a převážně buddhistických, ale i hinduistických soch. Odpoledne Polonnaruwa, bývalé sídelní město severocejlonského království, kde uvidíte mnoho vykopávek a soch (např. desetimetrovou sochu Buddhy), paláců a pagod ukrytých v džungli. Poté odjedz do Polonnaruwa. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Výstup na monumentální skalní komplex Sigiriya „Lví pevnost“ z 5. století př. n. l., která patří mezi památky UNESCO (dole pod skálou je soustava hradeb, kanálů a vodních zahrad, o kus výše se nachází jeskyně se starými buddhistickými freskami). Odpoledne odjezd do městečka Kandy, posledního královského města, ležícího v horách, cestou krátká zastávka v Matale k návštěvě ayurvédické zahrady koření. Další zastávkou bude dílna na batikování látek, kde můžete vidět nejen proces barvení, ale můžete zde látky i nakoupit. Dále okružní jízda po Kandy, vč. jízdy kolem jezera, náměstí Market Square, prodejny Arts & Crafts Centre a muzea drahokamů. Návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance - Chrámu Buddhova zubu (ve zlaté schránce je zde tato vzácná relikvie uložena). Ubytování, večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Výlet do sloního sirotčince v Pinnawela. Počet slonů, kteří zde dnes žijí se neustále zvyšuje a je výsledkem speciálního rozmnožovacího programu tohoto sloního útulku. Útulek navštívíme a zúčastníme se koupání slonů v řece. Jde o unikátní zážitek, na který nikdy nezapomenete. Pro zájemce je možno vyzkoušet si jízdu na slonech. Odpoledne návštěva Královské botanické zahrady Peradenniya s více než 5000 druhů stromů a rostlin. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do malebného městečka Nuwara Eliya, postaveného v britském koloniálním stylu (nachází se tu centrum pěstování čaje, ležící ve výšce 1900 m n.m.). Návštěva továrny na zpracování čaje, kde se seznámíte s celým zpracovatelským procesem. Nuwara Eliya bývá často nazývána Malou Anglií a je považována za nejmalebnější část Srí Lanky. Kopcovitá krajina s vodopády, čajovými plantážemi je ale také nejchladnější oblastí země. Samo město má velmi pěknou polohu uprostřed této krajiny. Ve Victoriině parku, který tvoří střed města, je možno pořádat pikniky, relaxovat. Zejména na jaře (březen – květen) je toto místo plné rozkvetlých stromů a květin. Po prohlídce města odjezd na ubytování, večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Brzy ráno transfer na letiště do Colomba, odlet na Maledivy. Transfer lodí na místní obydlený ostrov (nikoliv resort). Ubytování, volno, večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Individuální volno – pobyt na pláži, možnost výletů. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně. Individuální volno – pobyt na pláži, možnost výletů. Večeře a nocleh.

10. den

Snídaně. Individuální volno – pobyt na pláži, možnost výletů. Večeře a nocleh.

11. den

Snídaně. Celodenní volno, ve večerních hodinách transfer lodí na letiště. Odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Bentota

30°C Bouřky

Galle

28°C Bouřky

Induruwa

22°C Dešťové přeháňky

Koggala

29°C Bouřky

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

28°C Bouřky

×