800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

  • Návštěva jeskynních chrámů
  • Návštěva zahrady koření

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den:

odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den:

v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti, přesun do Habarany, odpoledne Jeep Safari, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den:

snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu v 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou nádrže tak velké, že dostala název Parakamovo moře. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne možnost jízdy na slonech, návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den:

snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládaná za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. Následuje přesun do Dambully, návštěva jeskynních chrámů, návštěva zahrady koření, poté odjezd do Kandy, ubytování, večeře, nocleh.

5. den:

snídaně, výlet k čajovým plantážím, návštěva továrny, ochutnávka čaje, návštěva Nuvara Eliya, návrat do Kandy, návštěva botanické zahrady, večeře, nocleh.

6. den:

snídaně, návštěva posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým se ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Budhova zubu, ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní sandálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer kulturní show Kandyjské tance, večeře, nocleh.

7. den:

snídaně, odjezd do útulku pro slony, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den:

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den:

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den:

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den:

snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den:

snídaně, volný den v resortu, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, odpoledne volno, v podvečer přesun lodí do Malé a odlet ve večerních hodinách z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den:

přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- leteckou dopravu Praha - Dubaj - Colombo - Malé - Dubaj - Praha
- 5× ubytování v hotelích 4* na Srí Lance s polopenzí
- okruh autobusem po Srí Lance
- česky/slovensky hovořícího průvodce na Srí Lance
- 5× ubytování na Maledivách v hotelu 4* s polopenzí
- lodní transfer Malé - Paradise Island - Malé
- letištní taxu a služby
- bezpečnostní taxu a základní palivový poplatek.

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 590 Kč / osoba / pobyt a případný palivový příplatek (v případě že tento bude vyšší než 120 USD který je zahrnut již v základní ceně)
- fakultativní vstupy hrazené na místě: Sigiria (cca 30 USD)
- Polonnaruwa (cca 25 USD)
- Dambulla Rock Temple (cca 13 USD)
- Pinnawala (cca 20 USD)
- Chrám Buddhova zubu (cca 10 USD)
- Kandy - botanická zahrada (cca 12 USD)
- jízda na slonech (cca 30 USD)
- Kandyjské tance (cca 5 USD)
- jeep safari Minneriya (cca 50 USD)
- Možnost All inclusive na ostrově Paradise Island za příplatek 7.000 Kč

Počasí

Bentota

28°C Polojasno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

20°C Převážně oblačno

Koggala

28°C Převážně oblačno

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×