800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerla Indického oceánu - 14 dní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

VÍDEŇ – AMMÁN - KOLOMBO
Setkání skupiny na letišti ve Vídni, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. den

KOLOMBO - GIRITALE
Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Giritale. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den

GIRITALE – POLONNARUWA – GIRITALE
Po snídani odjezd do Polonnaruwy, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků Královského paláce a skalní svatyně Gal Viharaya, kde se nacházejí sochy Buddhy vytesané přímo do skal – Stojící, Ležící a Sedící. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, jako např. chrámu Shiva, Lotosových lázní, Audienční síně, sochy krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya, pozůstatků Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den

GIRITALE – SIGIRIYA – MATALE – KANDY
Snídaně. Odjezd do oblasti Sygiriya. Výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývanou též Lví skála, na jejímž vrcholu se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyaa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky „nebeských panen“, které se nacházejí v „kapse“ skály. Pokračování cesty do malého, avšak rušného města Matale, návštěva zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Odjezd do hotelu v Kandy, ubytování, večeře a nocleh.

5. den

KANDY – PERADENIYA – KANDY
Snídaně. Odjezd do botanické zahrady v Peradeniyi, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská okrasná zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickramabahu III. Návrat do Kandy, posledního hlavního města srílanských králů a současného klenotu Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14. stol. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je Chrám Buddhova zubu. Zub se jako jediný zachoval při Buddhově pohřbu a nyní je uložen v několika schránkách. Každý den sem přicházejí desítky lidí, aby uctili jeho památku. Název města budí dojem velkoleposti a lesku a dodnes zde ve velké míře přetrvává mnoho legend a tradic. Po návštěvě Chrámu zubu prohlídka pokračuje jízdou kolem zdejšího jezera, které nechal vybudovat v roce 1807 král Sri Wickrama Rajasinha. Na jezeře je umělý ostrůvek, který sloužil králi jako harém a do kterého vedl z paláce tajný tunel. Následuje návštěva lapidária a místního trhu s řemeslnou výrobou. Den je zakončen ukázkou tradičních tanců. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

KANDY – PINNAWALA – NUWARA ELIYA
Po snídani transfer do sloního sirotčince v Pinnwale. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů, která přišla o svou matku. Úspěchy sirotčince jsou známy po celém světě. Bylo o něm dokonce vydáno velké množství knih a článků v několika světových jazycích. Vekou podívanou je pak koupání mláďat i dospělých slonů v nedaleké řece, kteří si koupel náramně užívají, někteří jsou velmi přátelští a nechají se od návštěvníků polévat vodou a dokonce i fotografovat. Odjezd do horského města Nuwara Eliya, tzv. sídla boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jednoho z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

7. den

NUWARA ELIYA – INDICKÝ OCEÁN
Po snídani odjezd do plážového hotelu. Ubytování. Nocleh.

8 - 13. den

POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU
Polopenze nebo all inclusive. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

14. den

KOLOMBO – AMMÁN - VÍDEŇ
Transfer na letiště v brzkých ranních hodinách. Odlet do Kolomba, pokračování letu do Amánu a do Vídně. Přílet do Vídně. Konec programu.

Poznámka k zájezdu

OKRUH + INDURUWA BEACH *** (AL)= 42 988,-
OKRUH + EMERALD BAY *** (AL)= 43 588,-
OKRUH + GOLDI SANDS BEACH ****(PL)= 43 588,-
OKRUH + ROYAL PALMS *****(PL) = 47 788,-
OKRUH + ROYAL PALMS *****(AL) = 53 288,-
OKRUH + HERITANCE AHUNGALLE *****(PL) = 51 788,-

PARKOVACÍ KARTA VE VÍDNI: 1700,-Kč /auto

Počasí

Bentota

27°C Dešťové přeháňky

Galle

26°C Bouřky

Induruwa

18°C Polojasno

Koggala

25°C Bouřky

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

26°C Bouřky

×