800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodní bohatství Srí Lanky

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Srí Lanka má rozsáhlý systém národních parků a rezervací, kde žije pestrá paleta živočichů (sloni, levharti, destinace pro pozorování ptactva,…). Zeleň na vás však čeká i ve vyhlášených botanických zahradách, na nekončících čajových plantážích, mezi kterými se tu a tam objeví dech beroucí vodopád atd.

Poloha

Den 1: Pinnawela, Kandy (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem. Transfer do Pinnawely na návštěvu sirotčince pro slony, kteří jsou velmi uctívanými představiteli živočišné říše na ostrově (dle času možnost zhlédnout krmení, koupání slonů). Dále do Kandy, kde se podíváte v Peradeniyi do Královské botanické zahrady s původem sahajícím až do 14. st. a v centru Kandy je takřka povinnou zastávkou každého turisty návštěva posvátného Chrámu Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 2: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do horského letoviska Nuwara Eliya. Po cestě fotostop u vodopádů, návštěva čajové plantáže spojená s prohlídkou továrny na zpracování čaje „Mackwoods Estate“. Okružní jízda městem Nuwara Eliya, kde si budete díky počasí i architektuře připadat jako v Anglii. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

Den 3: Hortonovy pláně, Hakgala (snídaně, večeře)
Velmi brzy ráno se zabalenou snídaní transfer k národnímu parku Hortonovy pláně, kde vás čeká trekking cca 2,5 hodiny ke strmému srázu zvanému "Konec světa" vč. zastávky u vodopádů Baker. Poté transfer do Hakgaly k návštěvě Botanické zahrady, která je unikátní svým mikroklimatem umožňujícím ve výšce téměř 1800 m n.m. pěstovat např. růže. Návrat do Nuwara Eliya, po zbytek dne volno. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 4: Udawalawe (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd směr Udawalawe, kde si odpoledne užijete jeep safari v národním parku Udawalawe (významná populace slonů). Večeře a nocleh v Embilipitiya.

Den 5: Bundala (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do národního parku Bundala (ptáci), táhnoucímu se podél pobřeží - jeep safari. Transfer do Mirissy, ubytování v místním hotelu a volno u moře. Večeře a nocleh v hotelu.

Den 6: Mirissa, Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Brzy ráno se zabalenou snídaní odjezd k přístavišti na lodní výpravu na moře za velrybami a delfíny (cca 4 hodiny). Poté transfer do známého plážového letoviska Hikkaduwa. Ubytování. Navečer návštěva želví líhně v Kosgodě. Večeře a nocleh v hotelu.
Upozornění: v období od května do září nejsou vypravovány lodní výlety za velrybami a delfíny. Po snídani a check-out se tedy jede přímo do letoviska Hikkaduwa nebo v případě zájmu možnost zastavit se po cestě v Galle v koloniální holandské pevnosti (památka UNESCO). Předchozí den se při transferu do Mirissy zastavíte navíc u Hummanaya "Blow Hole", kde z otvoru v mořském útesu vystřikuje přílivová voda až do výše 30 m.

Den 7: Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program na pláži v Hikkaduwě - možnost šnorchlování a dalších vodních sportů (windsurfing, kanoe nebo výlet na lodičce se skleněným dnem za místními korály). Večeře a nocleh ve stejném hotelu.

Den 8: (snídaně)
Po snídani volno, check out z hotelu a transfer na letiště, popř. prodloužení pobytu v Hikkaduwa nebo v jiném plážovém letovisku.

Stravování

polopenze (snídaně, večeře)

Ubytování

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Nuwara Eliya - The Rock ***
Hotel v centrální poloze Nuwara Eliya postavený ve stylu staré skotské architektury.
Oficiální web: http://www.therock.lk/

Udawalawe NP - Elephant Trails Hotel ***
Nový hotel s venkovním bazénem situovaný cca 5 min jízdy od brány NP Udawalawe.
Oficiální web: http://elephanttrail.lk/

Weligama - Fischerman´s Bay ***
Plážový hotel po nedávné renovaci s krásným výhledem na rybářské loďky.
Oficiální web: http://www.fishermansbay.lk/

Hikkaduwa - Lanka Supercorals **
Jednoduchý hotel s venkovním bazénem u pláže.
Oficiální web: http://www.hotellankasupercorals.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

27°C Polojasno

Galle

27°C Polojasno

Induruwa

19°C Skoro jasno

Koggala

25°C Skoro jasno

Negombo

26°C Převážně oblačno

Weligama

27°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Buddhistická Srí Lanka

Buddhistická Srí Lanka

Srí Lanka

Cena od: 35 500 Kč

Pro skupinu:

Jak se žilo králům na Srí Lance

Jak se žilo králům na Srí Lance

Srí Lanka

Cena od: 36 400 Kč

Pro skupinu:

Světové dědictví UNESCO na Srí Lance

Světové dědictví UNESCO na Srí Lance

Srí Lanka

Cena od: 36 800 Kč

Pro skupinu:

×