800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování Cejlonem – za vůní čaje

Colombo • Sigiriya • Polonnaruwa • Dambulla • Matale • Kandy • Peradeniya • Pinnawala • Horton Plains • Nuwara Eliya • Kitulgala • Colombo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den:

dle letového řádu odlet z Prahy.

2.den:

přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu. Ubytování a volno na odpočinek a aklimatizaci. Večeře a nocleh.

3.den:

po snídani transfer do Sigiriye. Skalní masiv se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. st., je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny. Přejezd do Polonnaruwy. 2. hlavní město Srí Lanky bylo založeno koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Pozdviženo bylo za krále Parakramabahu I., který zde nechal vystavět královský palác, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval stavbou obrovské nádrže. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4.den:

po snídani odjezd do Dambully na prohlídku nádherných jeskynních chrámů, jejichž historie se datuje do 1. st. př. n. l. V celkem 5 jeskyních uvidíte kolem 150 zpodobnění Buddhy i úchvatné nástěnné malby. Následuje přejezd do okolí Matale, kde navštívíte jednu ze zahrad s kořením. Budete svědky přehlídky pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, mimo jiné se dozvíte zajímavé informace o pepřovníku, vanilce, kakaovníku a mnohých dalších. Následuje přejezd do Kandy. „Hlavní město vysočiny“ je díky klimatu a poloze stále zelené a svěží. V minulosti se vystřídali u moci Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a právě stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Dále navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

5.den:

po snídani odjezd do Peradeniye na prohlídku botanické zahrady (60 hektarů plochy, zhruba 6 km od Kandy). Před příchodem Britů šlo o královskou odpočinkovou zahradu, dnes je to největší botanická zahrada na Srí Lance. Uvidíte zde širokou sbírku orchideí, královských i seychelských palem nebo obří fíkovník, jehož koruna pokrývá plochu 1600 m2. Odtud se vydáte do Pinnawaly, kde navštívíte sloní sirotčinec. Ten byl založen v r. 1975 a pečoval tehdy o 7 slonů. V r. 1984 se zde narodilo první slůně a dnes je útulek domovem více než 40 jedinců různého stáří. O jedinečný zážitek se postará krmení mláďat z láhví a koupání stáda v řece. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6.den:

po snídani přejezd půvabnou krajinou vysočiny do Nuwara Eliya. Město bylo vybudováno v nadmořské výšce 1889 m. n. m. Dodnes je zde patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je nazýváno též „malá Anglie“ a kromě venkovských sídel anglického typu je zde i 18jamkové golfové hřiště a dostihová dráha. Především je ale Nuwara Eliya srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Zavítáte na plantáž a v továrně na zpracování čaje uvidíte proces jeho zpracování. Nezbytnou součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka jedinečného cejlonského čaje. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

7.den:

po snídani následuje transfer na Horton Plains. Pláně se nachází v nadmořské výšce zhruba 2000 m. n. m. asi 20 km od Nuwara Eliya. Jde o záhadné návětrné prostory s travnatými plošinami, drsnými stromy a ledovými říčkami. Nejnavštěvovanějším místem Hortonských plání je World´s End, tedy „Konec světa“. Z místa, kde severní pláň náhle končí a terén se propadá o téměř 700 m, se vám naskytne jeden z nejúžasnějších pohledů na Srí Lance. Mimo neobvyklé výškové vegetace jsou zde k vidění endemické živočišné druhy. Během pěší prohlídky (cca 14 km) budete mít možnost pozorovat krásu této krajiny vč. úchvatného vodopádu Backer´s. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

8.den:

po snídani odjezd do Kitulgaly. Toto místo proslulo díky filmu režiséra Davida Leana, který zde natočil některé scény oscarového snímku „Most přes řeku Kwai“. Okolí řeky Kelaniya Ganga opravdu stojí za vidění, řeka je známá i příhodnými podmínkami pro rafting. Odjezd do Colomba a prohlídka hlavního města ostrova. Nejzajímavějšími jsou mystické budovy buddhistických a hinduistických chrámů, památky z kolonizátorské éry Portugalců, Holanďanů a Britů, ale i známý bazar Pettah, kde jistě uvítáte možnost výhodného nákupu suvenýrů.

9.den:

transfer na letiště a odlet zpět do ČR (dle letového řádu 9. nebo 10. den přílet do ČR).

Povinné příplatky

vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 690 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (20 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 25 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR • odletové taxy ze Srí Lanky (cca 300 Kč)

Počasí

Bentota

30°C Polojasno

Galle

29°C Polojasno

Induruwa

23°C Polojasno

Koggala

30°C Převážně oblačno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Polojasno

×