800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRestartujte tělo i duši na nejkrásnějších místech Srí Lanky!

  • Každodenní AYURVEDA, která má blahodárný vliv na tělo i duši
  • Poznávání krásných míst na Srí Lance

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet Praha
Poznat, co je to život: to je smysl ayurvedy, přírodní a holistické léčby s tisíciletou tradicí. Název vznikl ze dvou slov jazyka sanskrt: zatímco "Ayuh" znamená "život", "Veda" je výrazem pro "znalost".
Tato cesta nabízí srílanskou ayurvedu v té nejkvalitnější úrovni díky službám špičkových center Ayur-Vie Spa v hotelích Aliya Resort+Spa a Maalu Maalu Resort+Spa. Kromě kvalitního vybavení po stránce technické zde působí i vysoce kvalifikovaný personál v čele se zkušenými ayurvedickými lékaři. Budou se vám pečlivě věnovat, proberou s vámi vše, co vás trápí a navrhnou řešení: od vysvětlení vlivu jednotlivých procedur přes doporučení korekcí stravování až po dobré rady ohledně vašich životních (zlo)zvyků. Ti nejradikálnější z vás doma nechají své laptopy, smartphony či tablety (míněna elektronika, ale i případný pilulkový "doping"). A všichni byste se měli před odletem oprostit od maxima pracovních či soukromých starostí. Pak bude mít vaše cesta smysl.
===
Odlet z Prahy (alternativně můžeme zařídit Vídeň) do Dubaje pravidelnou linkou Emirates je v odpoledních hodinách (letový řád bude součástí vašich Pokynů na cestu).

2. den

Přílet na Srí Lanku. Ayurveda začíná konzultací s ayurvedickým lékařem.
Do Dubaje přiletíte okolo půlnoci a přestoupíte na další linku Emirates do Colomba.
Na letišti Bandaranaike severně od srílanského hlavního města přistanete v ranních hodinách místního času. Po absolvování imigračních procedur (povinné vízum můžeme vyřídit) vás uvítá pracovník partnerské agentury a předá vás vašemu řidiči. To je současně licensovaný průvodce, který vás bude mít na starosti po celou trasu, resp. ve dnech, kdy budete mít program mimo hotel. Vydáte se s ním do centrální části ostrova, které se říká "Kulturní trojúhelník" - nacházejí se tu totiž stěžejní památkové lokality ostrova.
Do prvního hotelu dorazíte okolo poledne: ubytujete se, naobědváte, a je tu první a nejdůležitější návštěva ayurvedického centra. Ayurvedický lékař s vámi bude konzultovat vše, co byste měli vědět o ayurvedě vy, ale také to, co by měl o vás vědět on.
Nejpozději teď byste měli maximálně zvolnit své obvyklé tempo: po příští téměř dva týdny žádná hektika!
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 75 minut): Sambahana - masáž celého těla bylinným olejem a bylinná koupel.

3. den

Ranní a odpolední ayurveda. Jeep safari za slony.
Regionem, kde se váš hotel nachází, od pradávna migrují stáda divokých slonů: ostatně Aliya je v sinhálštině slon. Kolem nedaleké vodní nádrže Minneriya se často shromažďují a proto zde byl zřízen nejmenší srílanský Národní park. Protože nejlepší dobou na pozorování je soumrak, vyzvedne vás okolo půl čtvrté odpolední váš řidič/průvodce a po cca 40 minutách jízdy u brány NP přesednete na jeep. Před vámi budou cca 2,5 hodiny křižování vegetací a planinou okolo vody. Jistě, volná příroda není ZOO, nikdo vám bohužel garance na zastižení slonů nedá, ale budete-li mít alespoň trošičku štěstí, můžete zde zastihnout i několik desítek těchto nádherných zvířat. K tomu nějaké ty buvoly, jeleny, divoká prasata, cibetky, šakala, opičí tlupy hulmanů a makaků a samozřejmě nespočet zástupců ptačí říše. Do hotelu se vrátíte akorát na večeři.
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Sambahana - masáž celého těla bylinným olejem, parní lázeň, bylinná lázeň.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 30 minut): masáž chodidel.

4. den

Skalní komplex Sigiriya. Ranní a odpolední ayurveda.
Od prvního momentu po příjezdu do hotelu se můžete dívat na něco, co bez jakéhokoliv zaváhání lze nazvat srílanským "Number One": Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance. A protože Sigiriya je opravdu na dohled (cca 20 minut jízdy), máte naprosto unikátní možnost vyhnout se jak výstupu v horku, tak především davům turistů i místních, kteří sem každodenně směřují. S vaším řidičem/ průvodcem se sejdete cca o půl sedmé a do areálu přijedete právě ve chvíli, kdy se otevírá vstup. Máte téměř jistotu, že budete mezi úplně prvními a větší skupinky začnete potkávat až při sestupu dolů. No a až zhruba po deváté hodině tu vzniknou obvyklé tlačenice a čekání, vy už budete sedět na terase vašeho hotelu, vychutnávat si snídani a na skálu se spokojeně dívat...
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Abhyanga (aplikace bylinných olejů na celé tělo), parní lázeň, bylinná lázeň.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): očista obličeje za pomocí masáže s bylinným olejem, bylinného prášku atd. Následuje Abhyanga, vydrhnutí celého těla a horká sprcha.

5. den

Ranní meditace. Jeskynní chrám Dambulla. Ranní a odpolední ayurveda.
Dnes ráno opět zamíříte mimo hotel, ale bude to časněji než včera - ještě před úsvitem: V místě zvaném Hiriwaduna Temple vás bude očekávat buddhistický mnich, který se vám bude cca půl hodiny věnovat. Čas strávíte společnou meditací, ke které vám řekne své rady a doporučení.
Zhruba půl hodiny jízdy od vašeho hotelu je další úžasná památka, kterou navštívíte odpoledne: vznik jeskynního chrámu v Dambulle se datuje do prvního století před naším letopočtem. Čeká vás krátké schodiště těsně pod vrchol skály a tam pět jeskyní s naprosto neskutečnou výzdobou: sochy Buddhy, božstev, démonů, dávných králů, malé dagoby, nástěnné a nástropní malby... Venku pak posvátný strom Bodhi a všutypřítomné opice. Za nadcházejícího soumraku vpravdě magická atmosféra!
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Pinda Sveda čili celotělová Abhyanga za použití nahřátých bylinných obkladů, plus bylinná koupel
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): Paada Abhyanga zaměřená na chodidla

6. den

Ranní ayurveda. Přesun na východ s návštěvou Polonnaruwy. Odpolední ayurveda.
Čtyřikrát jste přenocovali u Sigiriye a dnes je čas vydat se na východ k moři, kde také čeká hlavní část ayurvedy.
Ještě zde absolvujete poslední proceduru a během dopoledne vyrazíte po trase Habarana - Polonnaruwa - Valaichchenai. Právě Polonnaruwa je od vašeho prvního hotelu cca dvě hodiny jízdy a je to opět něco, co musíte vidět: kompaktní areál ruin druhého nejvýznamnějšího královského města vás zavede do cca 11. až 13. století. Uvidíte zbytek monumentálního královského paláce, chrámů, velké dagoby a jako třešnična na dortu Gal Vihara s obřími sochami Buddhy vytesanými do skály.
Po dalších cca 2 hodinách dorazíte do centra zátoky Passikudah. Ubytujete se a na řadě bude první procedura v místním ayurvedickém centru.
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Pinda Sveda čili celotělová Abhyanga za použití nahřátých bylinných obkladů, plus bylinná koupel ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 30 minut): Masáž hlavy bylinným olejem

7. den

Ranní a odpolední ayurveda - First Shirodara Day.
Dnes začíná stěžejní část ayurvedy - Shirodara. A jinak? Poznejte kouzlo Passikudah: Projděte se na obě strany (váš hotel je ve středu zátoky), svěřte své tělo hřejivým vodám Indického oceánu či hotelového bazénu.
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Abhyanga, Shirodara čili souvislý proud (Dhara) na čelní partie. Následuje bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 30 minut): masáž hlavy bylinným olejem.

8. den

Ranní a odpolední ayurveda - Second Shirodara Day. Výlet do Batticaloa.
Druhý den Shirodara a relaxu bude doplněn odpoledním výletem do přístavního městečka Batticaloa jižně od Passikudah (cca 40 minut jízdy) s převažujícím tamilským obyvatelstvem. Známý je zdejší maják, pevnost z holandské éry či hinduistické (tamilské) chrámy. Mimochodem nedaleko odtud spočívá na dně britská letadlová loď Hermes potopená v r. 1942 japonskými letadly.
Na večeři budete zpět v hotelu.

RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Abhyanga, Shirodara čili souvislý proud (Dhara) na čelní partie. Následuje bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 30 minut): masáž hlavy bylinným olejem.

9. den

Ranní a odpolední ayurveda - Third Shirodara Day. Odpolední workshop s ayurvedickým lékařem.

Třetí den Shirodara.
Odpoledne si uděláte jakýsi "workshop" s místním lékařem, trochu vás proškolí v přírodních medikamentech či vezme do bylinné zahrádky...
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Abhyanga, Shirodara čili souvislý proud (Dhara) na čelní partie. Následuje bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 30 minut): masáž hlavy bylinným olejem.

10. den

Ranní a odpolední ayurveda - Fourth Shirodara Day.
Poslední Shirodara ukončí celý cyklus. A jestli vám bude dlouhá chvíle - co se takhle projít na sousední pláž Kalkudah..?
Passikudah - plážový sen na východě Srí Lanky
RANNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Abhyanga, Shirodara čili souvislý proud (Dhara) na čelní partie. Následuje bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): masáž krku, paží a zad s očistou Pinda Sveda.

11. den

Snídaně na palubě katamaránu. Ranní a odpolední ayurveda.
Věříme, že vás dny se Shirodarou řádně nabudily..? A aby první "den poté" začal něčím netradičním, co takhle snídaně na palubě katamaranu zakotveného v zátoce..?
RANNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): Abhyanga/Sarvangadhara aneb celotělová péče herbálními oleji, následuje bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): komplexní očista obličeje za užití masáže bylinným olejem, páry, bylinného prášku a drhnutí.

12. den

Lekce vaření ayurvedických jídel. Ranní a odpolední ayurveda.
Mimochodem, dá se předpokládat, že po návratu domů budete chtít - alespoň po nějakou dobu - pokračovat v "ayurvedickém" stravování, jak vám to ostatně doporučí místní lékař. Máme pro vás skvělou zprávu: odpoledne se sejdete právě s ním a také managerem hotelové restaurace nad lekcí "Jak správně připravovat ayurvedické pokrmy až se vrátím domů.".
DOPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 90 minut): Celotělová aplikace bylinných olejů Abhyanga/Navarakizi, bylinná koupel.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): Paada Abhyanga zaměřená na chodidla.

13. den

Ranní ayurveda. Přesun do Kandy. Folklorní show.
Sbohem moře, sbohem Passikudah. Po snídani a poslední proceduře v Maalu Maalu vás čeká nejdelší přesun: Zhruba pětihodinová jízda do srdce ostrova - královského města Kandy. Protože po cestě není možno zajistit kvalitní místo pro oběd, hotel vás na cestu vybaví obědovým balíčkem.
Odpoledne dorazíte do kopců nad Peradenyí nedaleko Kandy. Ubytujete se a vydáte se do samotného města shlédnout folklorní show nejlepších srílanských tanečnic, tanečníků a bubeníků.
Do hotelu se vrátíte na večeři. Odpolední procedura z časových důvodů odpadá.
RANNÍ AYURVEDA (cca 75 minut): Masáž celého těla bylinným olejem plus bylinná koupel.

14. den

Královská botanická zahrada, město Kandy. Poslední ayurvedická procedura.
Po snídani sjedete dolů do Královské botanické zahrady v Peradenyi. Člověk nemusí být právě botanik, aby si procházku v tomto nádherném parkovém areálu užil. Čekají vás tam obří seychellské kokosy, aleje palem, pavilon orchidejí a spousta další vegetace z celého světa. Plus nejspíš také tisícihlavá hejna kaloňů (netopýrů).
Odpoledne bude opět patřit městu Kandy, čas budete moci využít například pro nákup typických suvenýrů (čaj, bylinné produkty, masky a další výrobky ze dřeva atd.).
Před večeří přijde na řadu poslední procedura a pak již směr letiště, kde byste měli být okolo půlnoci.
ODPOLEDNÍ AYURVEDA (cca 60 minut): masáž chodidel a "květinová" koupel.

15. den

Odlet ze Srí Lanky, přílet do Prahy.
Váš spoj Emirates odlétá krátce po půlnoci, v Dubaji opět přestup na linku do Prahy, kde byste měli být krátce po poledni.

AYUBOWAN!

Apropos: jak se cítíte..?

Počasí

Bentota

28°C Skoro jasno

Galle

29°C Skoro jasno

Induruwa

22°C Skoro jasno

Koggala

29°C Polojasno

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

29°C Skoro jasno

×