800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySmaragdová pohádka

Komplexní poznávací okruh vyššího standardu pro individuální klienty, který Vás zavede do centrálního Kulturního trojúhelníku (kde je 90% nejdůležitějších památek), na východní pobřeží ke zdejšímu centru Trincomalee, do hor okolo Nuwara Eliya, na jihovýchod do Národního parku Yala a nakonec na samý jih ostrova k plážím Mirissy či Weligamy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Dubai - Colombo
15:20 Plánovaný odlet Emirates z Prahy – Ruzyně (Terminál 1). Předpokl. doba letu do Dubaje cca 6 hod.
V Dubaji přestup v rámci Terminálu 3 na další linku Emirates, odlet do Colomba cca 02:45 místního času.
Případné nákupy v letištních duty-free shoppech doporučujeme ponechat na cestu zpět, kdy je na přestup více času. Předpokládaná doba letu do Colomba je 4,5 hod.
Během obou leteckých úseků Vám bude v ceně letenky poskytnuta bohatá nabídka stravovacích služeb i nápojů (včetně alkoholických)

2. den

Sloní sirotčinec, Kandalama
08:30 Přílet na Bandaranaike International Airport v Katunayake u Colomba. Po vyřízení vstupních formalit a vyzvednutí zavazadel budete očekáváni místním řidičem/průvodcem, který Vás doveze do hotelu Tamarind Tree (cca 5 minut jízdy). V této krásné zelené oáze budete mít k dispozici pokoj, kde se převléknete do lehkých svršků – za tímto účelem je praktické mít v příručním zavazadle tričko, šortky, sandály, případně plavky, abyste nemuseli rozbalovat hlavní zavazadlo. Krátký relax zakončí první stravovací služba na Srí Lance – oběd.
Po obědě opustíte Tamarind Tree a vydáte se na cca dvouhodinovou cestu směrem do „Kulturního trojúhelníku“ (jsou v něm téměř všechny zásadní památkové lokality ostrova).
První zastávkou bude velmi populární sloní sirotčinec v Pinnawale – marná sláva, slon a čaj, to jsou synonyma pro Srí Lanku! Ale nečekejte zde klasickou zoologickou zahradu, i když sloni jsou chováni v zajetí, je to velmi specifické zařízení. Funguje již několik desetiletí a jeho smyslem byla a je péče o divoká slůňata, která z jakýchkoliv důvodů přišla o matku, dále o slony handicapované (je zde například slon, který kdysi šlápl na minu nebo velký slon-samec oslepený kdysi pytláky atd.) a v neposlední řadě je tu generace slůňat, která se již narodila zde. Současné stádo čítá cca 60 kusů a uvidíte je na dvou místech: V klasickém velkém výběhu, jehož součástí je přístřešek, pod ketrým jsou nejmenší slůňata krmena mlékem a potom v řece, kam je stádo opakovaně voděno vždy na cca hodinovou koupel.
Váš průvodce zná jak harmonogram krmení tak i koupelí, a proto operativně rozhodne o pořadí prohlídek.
Do cíle Vašeho dalšího pobytu na břehu vodní nádrže Kandalama v centru ostrova přijedete v průběhu odpoledne. I tuto nádrž nechali zbudovat moudří králové již v prvních stoletích našeho letopočtu, aby byl dostatek vláhy v obdobích sucha. Ubytujete se a den završí večeře v hotelové restauraci.

3. den

Sigiriya, Dambulla
Snídaně, po které se vydáte úzkými silničkami mezi rýžovými poli a místními vesničkami na místo, které považujeme za nejstěžejnější památku Srí Lanky – skalní komplex Sigiriya. Cesta z hotelu trvá cca 50 minut a doporučujeme vyrazit co nejdříve (nejlépe do 08:00), abyste výstup na vrchol absolvovali alespoň částečně ve stínu, který sama skála poskytuje. Ideální je velmi lehké oblečení – tričko, kraťasy, sandály, čepice proti úpalu, samozřejmě voda. A také další tričko do rezervy, do kerého se po sestupu jistě rádi převléknete.
Skalní blok Sigiriya ční cca 200 metrů nad okolní terén. Zbytky staveb a obklopujícího zahradního areálu stejně jako úchvatné fresky polonahých dívek coby poslední doklady neuvěřitelné výzdoby nás zavedou do 5. století našeho letopočtu, kdy se zde psaly dějiny. Několik desítek kilometrů severněji leží Annuradhapura, kdysi nejstarší, největší a nejdéle fungující království Srí Lanky. Jeden z jeho mocných králů měl dvě ženy. Krásnou z prostého rodu, kterou velmi miloval, a nehezkou však vznešenou, kterou spíše trpěl. Obě ho obdařily synem – první spanilým ale velmi zkaženým Kasjapou, druhá pak moudrým ale po matce nevzhledným Mogalanem. Král měl také z jiného svazku dceru, která byla jeho miláčkem. Velmi těžce nesl, když si vzala velitele vojska, jehož matka se snachou zle nakládala. Králova číše trpělivosti přetekla, když tato tchyně jeho dceru zbičovala do krve – strašlivě se rozněval a nechal ji upálit. Onen vojevůdce se kvůli pomstě spojil s Kasjapou a připravil proti králi spiknutí. Kasjapa ucítil šanci zmocnit se otcova trůnu, neváhal jej zradit a nechat zazdít zaživa do pevnostního valu. Chtěl odstranit z cesty i Mogalana, ale jeho nevlastní bratr včas uprchl do Indie.
Ze strachu z návratu bratra a nevůle poddaných stal se pro nového krále Kasjapu život v Annuradhapuře nesnesitelným. Rozhodl se vybudovat si nové sídlo na skále obklopené neprostupnými lesy. Z výšin Sigiriye pak vládl zemi celých 18 let (478-496 n.l.) a vedl bouřlivý a nezřízený život despotického a poživačného vládce.
Mogalan v exilu nejdříve velmi strádal, ale časem se mu podařilo dát dohromady skupinu spojenců a za jejich pomoci se vypravit s početnou armádou zpět. Pod Sigiriyí se obě vojska střetla v kruté a nemilosrdné bitvě. Dlouho byl výsledek na vážkách, až podle legendy zasáhla v Mogalanův prospěch neuvěřitelná náhoda – ve spalujícím vedru silně dehydrovaný královský slon nesoucí Kasjapu se dostal do blízkosti vodní nádrže. Žízeň zvítězila nad poslušností, rozběhl se k vodě. Kasjapovo vojsko posedla panika, že král z jemu neznámých příčin prchá z boje a dalo se hromadně na útěk. Kasjapa, vida, že boj je ztracen, si na útěku sám prořízl hrdlo.
Od smrti Kasjapy Sigiriya po staletí chátrala, až byla objevena britskými archeology v 19. století. Z původního dechberoucího sídla zůstaly jen zlomky, nicméně jsou dostatečné pro představu velkoleposti areálu. Po přechodu vodního příkopu vstoupíte do zahrad, na úpatí skály jsou stopy po příbytcích mnichů ukrývajících se pod skalními převisy. Vpravo bývala audienční síň, kde král přijímal návštěvy. Po kovových točitých schodech vystoupáte ke zlatému hřebu Sigiriye – skalnímu převisu, kde se dochovalo několik nádherných fresek polonahých dívek. Při pohledu na jejich nezpochybnitelnou krásu a velmi umělecké provedení mějme stále na paměti, že jsou tu již více jak 15 století! Od fresek stoupá mírný chodník mezi skálou a tzv. Zrcadlovou zdí, popsanou verši a vzkazy dávných básníků i poutníků. Po dalších kamenných schodech vystoupáte na prostornou plošinu, kde si pohodlně odpočinete před závěrečným výstupem na vrchol.
Další monumentální památkou jsou kamenné lví tlapy tvořící zbytky Lví brány. Jejich velikost dává tušit, jak obrovská musela brána být. A pak již prudké, ale krátké stoupání po kovovém schodišti na vrchol. Na vrcholu najdete obrysy bývalých paláců, nádrží sloužících jako zásobárna vody i pro královu koupel a také velký kamenný trůn.
Samotný výstup na vrchol není až tak náročný, nicméně pokud si na něj netroufnete, je možné na ostatní účastníky počkat na velké plošině u Lví brány těsně před závěrečným výstupem.
Návrat dolů stihnete ještě dopoledne a pro oběd budete moci tentokrát využít hotelovou restauraci (za úhradu).
Odpoledne je volno a konečně budete mít čas užít si překrásný hotelový areál – někdo se naloží do bazénu, jiný se projde k vodní nádrži, k příjemnému posezení zve hotelový bar. A také je možnost využít služeb hotelového ayurvedického centra, které patří k srílanské špičce: opravdová a funkčí ayurveda vyžaduje minimálně týdenní pobyt a je spojena s lékařským dozorem a se speciální dietou, ale je příjemné si dopřát alespoň některou z balneoterapií, aromaterapií, masáží atd. Ceník byste měli najít ve svém pokoji a je dobré si udělat rezervaci předchozí den.
Dalším stěžejním bodem Vašeho programu bude podvečerní návštěva jeskynního chrámu v Dambulle. Z hotelu vyrazíte cca okolo čtvrté, tedy tak, abyste na místo dorazili cca hodinu před západem. Tou dobou totiž bývá – díky světlu – Dambulla nejfotogeničtější. Je třeba si obléci kalhoty, které nebudou „příliš sexy“ (optimum aspoň přes kolena) a tričko se zakrytými rameny. Ženy toto obvykle elegantně vyřeší šátkem. Do areálu se zouvá a jestli Vám není moc příjemné chodit v místech, kde předtím „ťapkaly“ desetitisíce jiných bosonohů, stačí maličkost – vzít si s sebou nějaké starší ponožky. Ještě je užijete minimálně v Kandy při návštěvě Chrámu Buddhova zubu.
Cesta do Dambully trvá necelou půlhodinku. Nejdříve si vyfotíte obří sochu zlatého Buddhy a pak Vás vyvezou k boční brance, čímž si ušetříte cca polovinu pěšího výstupu. Cesta ke vstupu do samotného areálu trvá cca 15 minut a je třeba se mít trochu na pozoru: pohybuje se zde poměrně velká tlupa opic. Samy o sobě nejsou agresívní, ale nějaké větší lesklé předměty (opravdu velké naušnice, přívěsky, spony do vlasů,...) by mohly vyvolat jejich zvědavost. Rozhodně nekrmit!
V areálu je celkem 5 jeskyní – od nejstarší z prvního století před naším letopočtem až po relativně nejnovější – nádherně zdobených malbami, sochami především Buddhy, ale i bohů, králů a dalších bájných bytostí, zmenšených dagob atd. Na rozdíl od minulosti se zde může bezproblémově fotografovat. Do hotelu se tedy vrátíte po setmění, tak abyste se v pohodě připravili na večeři.

4. den

Habarana, Polonnaruwa, moře - východ
Dnešního dne opustíte – byť jen dočasně – centrální část zvanou „Kulturní trojúhelník“, ale ještě předtím Vás čeká jedna z jeho nejdůležitějších součástí: Polonnaruwa. Váš průvodce Vás s předstihem bude informovat o podmínkách oblečení do areálu.
Po snídani uvolníte své pokoje v Amaya Lake a bude před Vámi cca dvaapůlhodinová cesta do Polonnaruwy – s výjimkou prvních cca 30 minut je to po velmi kvalitní nové silnici.
A právě v místech, kde se na onu hlavní silnici napojíte – tedy na periferii správního střediska Habarana – už po léta fungují projížďky na slonech. Půl- až hodinová vyjížďka povede okolní buší a nezřídka i do nějaké té vodní plochy. Tento program je fakultativní dle dohody s průvodcem, který Vás bude informovat o aktuální ceně (obvykle 5-10 EUR / os.). Tedy nic povinného, ale říká se, že nejhezčí pohled na zemi je ze hřbetu koně. No a kam se „hrabe“ kůň na slona, že...
Do Polonnaruwy dorazíte dopoledne. Čeká Vás tu kompaktní areál ruin druhého nejvýznamějšího královského města v historii ostrova. Po pádu nejstaršího království v Annuradhapuře v 10. století bylo toto místo vybráno za nové královské sídlo. Ačkoliv historie Polonnaruwy není tak dlouhá (jen několik století), je zde celá řada úžasných památek v mnohem zachovalejším stavu než u Annuradhapury – pokud nejste opravdoví historičtí či archeologičtí fajnšmekři, kteří musí vidět Annuradhapuru stůj co stůj, naleznete zde reprezentativní obrázek o starých časech: ruiny velkého královského paláce (údajně měl 7 podlaží!), audienční síně, řady chrámů, obrovskou stúpu... Nedaleko se v areálu Gal Vihara nachází další monumentální památka té doby – obří sochy Buddhy vytesané do skály. Počítejte s tím, že na některých místech (i zde u soch) se musíte zout a sundat pokrývku hlavy. V areálu bude i dobrá příležitost ke koupi typických suvenýrů – jsou zde dílny na zpracování dřeva s širokou nabídkou rukodělných výrobků. V oblasti Polonnaruwy je také poslední kvalitní příležitost se naobědvat (za úhradu).
Čekají Vás cca tři hodiny jízdy: Od Habarany až do vzdálenosti cca 40km do Trincomalee je silnice dobrá, ale poslední úsek bohužel rychlejší jízdu nedovolí. Město Trincomalee, nejdůležitější a největší z celého východního pobřeží od ukončení občanské války výrazně oživlo, pokud jej projíždíte, žádný podstatnější rozdíl od jiných srílanských městeček nezaznamenáte. Nic výjimečného v něm ovšem nečekejte, snad s výjimkou chrámu, který má pro srílanské Tamily výrazný náboženský význam – Konesvaram Kovil na Swami Rock. Chrám jako takový až tak hezký není (i v rámci Srí Lanky je řada hezčích), ale je odtud hezký výhled.
Před tsunami se hotel Chaaya Blu jmenoval Club Oceanic a je cca 3 km od centra Trinca (po pláži na dohled). Pláž sice není až tak výjimečná jako v Nilaveli či Passikudah, ale je příjemná. A kdo je trochu neposednější povahy jistě uvítá, že v okolí již funguje řada menších hotelů, gusethouses a příjemných (a levných) plážových restaurací.
Ubytování jsme pro Vás připravili v kvalitnějších a lépe umístěných pokojích Beach Chalets. Večeře.

5. den

Moře - východ
Den věnovaný relaxu v moři či bazénu a procházkám po pláži. Je rovněž možné dle dohody s průvodcem vydat se do nedalekého Trincomalee (není v ceně). V ceně pobytu v hotelu je pochopitelně snídaně a večeře. Oběd je případně možný též v hotelové restauraci (za úhradu).

6. den

Kandy
Snídaně ukončí Váš pobyt na východním pobřeží.
Odpoledne a navečer Vás čeká nejvýznamější město centrální Srí Lanky – Kandy. Toho Kandy, kde věrní posledního kandyjského krále (jinak krutého a nepopulárního) kladli r. 1815 coby poslední nezávislé království odpor Britům. V Peradenyii, městečku známém velkou univerzitou a slavnou botanickou zahradou, odbočíte z hlavní silnice. Zdánlivě nekonečná, křivolaká a povětšinou rozbitá silnička vystoupá až k „paláci v oblacích“, jak se zdejšímu hotelu říká. Má krásný kandyjský styl a úchvatný výhled Vám bude satisfakcí za to trmácení!
Rychlé ubytování. Nezapomeňte, že pro vyvrcholení následujícího programu budete potřebovat dlouhé kalhoty či sukni a rozhodně zakrytá ramena! Opět sjezd do Peradenyie následovaný přejezdem do Kandy (celkem cca 30 minut). Po příjezdu se můžete dle dohody s průvodcem podívat do dílen na zpracování dalšího přírodního bohatství ostrova – drahých kamenů (včetně filmové projekce, v jak neuvěřitelně primitivních podmínkách se kameny těží), obchodů s hedvábím (sárí apod.) či populárními tričky atd. Anebo si můžete zvolit samostatné toulání ulicemi, abyste nasáli tu pravou nefalšovanou pouliční atmosféru Kandy.
Navečer pak začíná v místním krytém amfiteátru pásmo folklorního programu – typických kandyjských tanců doprovázených místními hudebníky a zejména vynikajícími bubeníky. Možná si někdo řekne, že na nějaký folklór pro turisty není moc zvědavý, ale my věříme, že i shlédnutí této show bude patřit k celkovému pozitivnímu dojmu, který ve Vás Srí Lanka zanechá!
Jen pár kroků od amfiteátru, již po setmění, čeká jedno z nejposvátnějších míst celého buddhistického světa: Dalida Maligawa, chrám uchovávající údajný Buddhův zub. Relikvii rozhodně neuvidíte, nicméně areál chrámu – zejména ve večerním osvětlení – na Vás jistě zapůsobí magickým dojmem. Před vstupem je povinností se zout (opět doporučení starších ponožek) a zaplatit poplatek, jestliže budete chtít uvnitř používat kameru. Nezapomeňte sundat pokrývku hlavy a vůbec se řídit pokyny strážců či průvodce. Marná sláva, co do důležitosti nemají buddhisté na ostrově významější místo.
Po prohlídce návrat do hotelu na večeři.

7. den

Koření a batika, botanická zahrada
Po snídani opustíte Váš hotel, do kterého se vrátíte až navečer. Nezapomeňte řádně zavřít svůj balkon – zdejší čtyřnozí zloději umí po balkonech a římsách perfektně šplhat a uvidí-li uvnitř jakýkoliv předmět, který je zaujme, můžete se s ním rozloučit. Jejich čas přichází obvykle po ránu, ale ani návštěvu v průběhu dne nelze vyloučit.
Tento den Vás žádní Buddhové nečekají a můžete tedy vyrazit v co nejpohodlnějším oděvu.
Zhruba hodinu jízdy severně od Kandy se nachází městečko Matale, jehož okolí je již po staletí známé pěstováním koření. Ne nadarmo toto byl hlavní předmět zájmu prvních kolonistů – Portugalců a zejména Holanďanů. Během krátké exkurze uvidíte, jak roste vanilka, muškátový oříšek, aloe, kakao atd. atd. V další fázi Vás čeká přednáška a demonstrace co se z čeho vyrábí a na co je to dobré a věřte nám, že řada těch věcí opravdu funguje... No a pochopitelně v místním obchůdku si tyto produkty můžete na závěr zakoupit. Jen pár minut odsud se ještě podíváte do místní batikové dílny. Někteří z Vás to asi sami někdy zkoušeli, například ve škole. Ale tady uvidíte, jak to dělají opravdoví mistři. Je to práce delikátní a v určitých fázích i hodně fyzicky náročná. A opět možnost nákupu na závěr.
Nedaleko je příjemná rodinná restaurace, kde se turisté obvykle zastaví na oběd (za úhradu).
Po obědě zamíříte zpět do Peradenyie a jejího největšího taháku: Královské botanické zahrady. Na prohlídku areálu v meandrech Vám již známé řeky Mahaweli Ganga počítejte cca 3 hodiny – je velká a je v ní opravdu co vidět: pavilon orchidejí, obří bambusy, aleje palem či unikátních obřích seychellských kokosů, strom s korunou o největší rozloze na světě, stromy na kterých hnízdí tisícihlavá hejna velkých netopýrů... Nemusíte být právě botaniky a přesto věříme, že to pro Vás bude příjemné odpoledne.
Navečer opět návrat do Vašeho království a umíme si představit, že čas soumraku si užijete na terase při šálku čaje či případně něčeho ostřejšího. Pod Vámi se rozsvítí stovky světel, ozvou se muezzini z několika mešit v okolí a do toho tisíce ptačích hlasů... kouzelná chvíle!
Večeře s nabídkou tak bohatou, že ani nestačíte vše okusit, a pak nocleh.

8. den

Ramboda Falls, čajová továrna, Nuwara Eliya
Snídaně a odjezd. Zatímco nyní jste prodlévali v nadmořské výšce cca 500-600 metrů, dnešní den Vás dovede až téměř do dvou tisícovek, kraje s všudypřítomnou barvou a vůní čaje. Ještě před několika lety trvala cesta do hor celý den, ale dnes tam již vede nová silnice – i tak se připravte na dobrých 4-5 hodin jízdy celkem.
Hned za Peradenyí začne silnice stoupat, budete projíždět typickými rázovitými městečky, otevírat se Vám budou další a další panoramata, až k polednímu zastavíte u Ramboda Falls. Zde je ve stráni několik velmi příjemných restaurací (s možností oběda) s nádherným výhledem na vodopády, které daly místu jméno.
Po dalším cca hodinovém stoupání nyní již poměrně příkrými serpentinami se zastavíte v některé ze zdejších továren na zpracování toho nejlepšího srílanského čaje, který se pěstuje ve výškách nad 1.200m n.m. Dozvíte se jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem (zelený se zde neprodukuje), projdete si celý provoz od sušení čerstvých lístků až po třídění dle kvality (nejlepší je B.O.P. čili Broken Orange Pekoe, někdy ještě F. jako Fine). A v místním obchůdku nakoupíte, protože co přivézt známým za suvenýry ze Srí Lanky když ne dřevěného Buddhu, slona či čaj..?
A další serpentiny zdánlivě bez konce, kolem už se namísto banánů či ananasu pěstuje zelenima jako u nás v polabí. Konečně je tady sedlo, po jehož překonání již začíná „Little England“, jak se někdy Nuwara Eliya přezdívá. V nejvyšších partiích ostrova – okolo 2.000m n.m. – vyrostlo v dobách britského panství městečko, jehož „evropské“ klima ( v noci 10°C i méně, přes den dle období 15-25°C) lahodilo tehdejším vládcům Cejlonu a jezdili si sem odpočinout od tropů. Mimochodem i Srílančané sem často vyrážejí zejména o víkendech. Místu zůstal typický ráz, řada staveb (hotely, pošta atd.) koloniální éru pamatuje a jiné se přizpůsobily. Nechybí tu vynikající golfové hřiště, dnes už bohužel nefunkční dostihové závodiště, krásný městský park atd. Nad městem se vypíná Mt. Pedro, s 2.524m n.m. nejvyšší hora ostrova (vrchol není přístupný). Jakmile se ubytujete v úžasně stylovém hotelu, doporučujeme vycházku do městečka.
I večeře v tomto hotelu bude ve stylových prostorách – pánové, bez dlouhých kalhot či v riflích Vás na ni nepustí! No a pak ještě drink v typickém britském pubu, ten určitě neuškodí...

9. den

Hortonovy pláně, Kataragama, Yala
Na Hortonovy pláně si rozhodně připravte pevnou obuv, mikinu či svetr, větrovku (pokud není nepromokavá tak pláštěnku), pokrývku hlavy, ale také opalovací krém – trek trvá cca tři hodiny. Nejlepší čas je hned poránu, takže tento poslední den Vašeho poznávacího programu začne velmi časně, v podstatě ještě za tmy. Stručná snídaně (většinou čaj a maximálně nějaký toast či croissant), kterou doplní balíček na cestu a již vyrážíte mezi zeleninovými políčky, čajovými plantážemi a pastvinami skotu na cca hodinovou jízdu k Hortonovým pláním.
Naprosto atypický kus Srí Lanky – pláně v nadmořské výšce nad 2.000 m n.m. svým charakterem a vegetací daleko více připomínají Skotsko nebo – abychom nechodili tak daleko – naši Šumavu. Louky, lesíky, stříbřité potůčky a tůně, kde ranní teplota může klesnout i pod nulu, spojené s pozorováním ptactva, jelenů, ale vzácně i leoparda přímo zvou k několikakilometrové vycházce ke „Konci světa“, kde vše končí mnohasetmetrovým srázem a monumentálním výhledem do kraje. Celý trekkový okruh (cca 10-12km) není výrazně fyzicky náročný a uvidíte tzv. Little World´s End, Great World´s End a vodopády Baker Falls. Do příjemné restaurace na okraji Nuwara Eliya (sem mohou být případně z hotelu přivezeni ti, kteří by si na Hortonovy pláně netroufli) se vrátíte tak akorát, abyste si zde mohli objednat dobrý oběd (za úhradu). Po obědě poslední přesun – zhruba pětihodinový (závisí na aktuálním stavu komunikací a provozu) sjezd, kdy z dvou tisíců musíte klesnout na úroveň moře. Ještě před příjezdem do oblasti Národního parku Yala na jihovýchodě ostrova krátká podvečerní zastávka v Kataragamě. Toto městečko bývá každoročně a opakovaně cílem poutníků a je symbolem náboženské snášenlivosti – v těsné blízkosti zde naleznete chrámy buddhistické, tamilské, muslimské i křesťanské. Večer se ubytujete ve stylovém hotelu na okraji parku, večeře. Důležité – po setmění nevycházejte bez doprovodu hotelového personálu mimo Váš pokoj – divocí sloni či buvoli hranice parku neuznávají!

10. den

NP Yala, moře - jih
Ještě za tmy (balíček místo snídaně) odjezd do NP, kde za svítání začíná cca tříhodinové jeep safari. Na mnoha kilometrech čtverečních lze vidět celou řadu ptačích druhů, pávy, cibetky, šakaly, jeleny, vodní buvoly a opravdu velmi vzácně leopardy. Hlavním lákadlem jsou pak divocí sloni, kterých zde žije několik stovek. Ovšem POZOR: Park není zologická zahrada a žádné garance zda a kolik zvířat uvidíte neplatí!
Zejména po obdobích dešťů nemá zvěř důvod opouštět vegetaci a chodit k napajedlům.
Po skončení safari bude další několikahodinový přesun – tentokráte po jižním pobřeží na západ (jako obvykle zastávka na oběd – ve vl. režii). Minete nejjižnější bod ostrova Dondra head (nejbližší pevninou směrem na jih je Antarktida...) a navečer konečně dorazíte do posledního bodu Vaší cesty, kde si dopřejete několik dní odpočinku u moře. Ubytujete se ve vybraném hotelu – do základní nabídky jsme Vám připravili dva, které dělí jen několik kilometrů: PARADISE BEACH CLUB Mirissa – příjemný hotýlek střední kategorie, což splňují nabízené pokoje kat. Deluxe (s klimatizací) v hlavní budově WELIGAMA BAY RESORT – výtečný boutique hotel, na jehož výstavbě a provozu se podílí Češi. Ubytování je v pokoji Superior v hlavní budově, za příplatek možnost samostatné Garden Villy.
Večeře v hotelu.
Příjezdem do hotelu u moře končí služby Vašeho průvodce.

11. - 12. den

Moře - jih
Snídaně, relax, večeře. Pobyt v hotelu Paradise Beach Club nebo Weligama Bay Resort.

13. den

Moře - jih, Colombo
Snídaně, relax. Za příplatek si můžete předem rezervovat prodloužení pobytu o libovolný počet dnů/nocí.
Cca 18:00 Transfer na letiště (kde musíte být cca o půlnoci):
PARADISE BEACH CLUB Mirissa ... zajišťuje partnerská agentura
WELIGAMA BAY RESORT Weligama ... zajišťuje hotel

14. den

Colombo - Dubai - Praha
02:55 Plánovaný odlet linkou Emirates do Dubaje, přílet cca 06:00.
10:20 Plánovaný odlet linkou Emirates do Prahy, přílet cca 13:50

Info

Jednotlivé body programu mohou být uskutečněny v jiném pořadí.
Změny z důvodů klimatických podmínek, organizačních (změny v návštěvních řádech, podmínkách opravňujících ke vstupu atd.) či jiných, které nebyly v době plánování zájezdu známy a neumožní realizovat program v úplném rozsahu jsou vyhrazeny. Průvodce vždy nabídne alternativní možné řešení. Dispozice ohledně oblečení či používání foto- a videokamer se mohou měnit, průběžná konzultace s Vaším průvodcem je nezbytná.
Ubytování je zajištěno ve jmenovaných hotelích – změna může nastat jen ve vyjímečných případech, při poskytnutí adekvátní alternativy.

Počasí

Bentota

27°C Polojasno

Galle

27°C Polojasno

Induruwa

19°C Převážně oblačno

Koggala

26°C Převážně oblačno

Negombo

26°C Skoro jasno

Weligama

27°C Polojasno

×