800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrdce Srí Lanky + pobyt u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Sraz cca 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti, odbavení, let na trase na Srí Lanku.

2. den

Po příjezdu setkání na letišti a odjezd do Kandy.

Cestou návštěva Pinnawla, sloního sirotčinec, kde je o více než 60 osiřelých a zraněných slonů postaráno. Můžete být součástí jejich každodenního života tím, že z láhve krmíte mláďata nebo pomáháte pří koupeli v nedaleké řece. Příjezd do hotelu na večeři a přenocování.

Po snídani návštěva posvátného posvátného Temple of the Tooth. Slavný Dalada Maligawa nebo Temple of the sacred Tooth Relic v Kandy je nejvíce uctívaným místem pro buddhisty po celém světě. Postaven v 16. Století, několik budov bylo přidáno do chrámového komplexu dalšími vládci. Potom navštivte Gem muzeum a tradiční obchod tkanin.

Navštivte Peradeniya botanické zahrady, známé jako nejkrásnější zahrady v jižní Asii a je krásné místo, kde můžete strávit pár hodin. Tyto nádherné zahrady byly poprvé vysazeny a konstruovány pro krále Kirthi Sri Rajasingha (1747 - 1780) a pokrývají asi 60 ha (150 akrů) stromů, trávníků a kvetoucí keře, včetně 20-ha (50 akrů) arboreta s více než 10.000 stromy. Royal Park se stal botanickou zahradu v roce 1821 a je největší ze tří hlavních botanických zahrad. Rostou zde exotické plodiny, jako je káva, čaj, muškátový oříšek, kaučuk a cinchona (chininu) - to vše se později stalo důležité pro hospodářství Srí Lanky.
Ve večerních hodinách typické kulturní vystoupení Kandyan.
Večeře a přenocování v hotelu.

3. den - po snídani přistoupit k Dambulla

Navštěva bylinkové zahrádky v Matale, seznamte se s různými druhy koření používaných v srílanské kuchyny, jak se koření Srí Lanky pěstuje a zpracovává. Poté můžete relaxovat a vychutnat si 20 minut zdarma ajurvédské masáže.

Volitelné -
Po cestě navštivíte Zlatý jeskynní chrám v Dambulla, který byl postaven králem Walagambahu v 1. století před naším letopočtem a je světovým dědictvím UNESCO. Je to nejpůsobivější jeskynní chrám na Srí Lance. Komplex pěti jeskyní s více než 2000 čtverečních metrů malovaných stěn a stropů je největší plocha obrazů nalezených na světě. Obsahuje více než 150 snímků Buddha, z nichž největší je kolosální postava Buddhy vytesané ve skále 14 metrů.


Odpoledne stoupání na skalní pevnost z 5. století Sigiriya, která je světové dědictví, postavenou králem Kashyapa (477-495 nl). "Lion Rock" je citadela neobvyklé krásy stoupající 200 metrů od džungle. Skála byla nejvnitřnější pevnost 70 hektarů opevněného města. Vodní příkop, val, a rozsáhlé zahrady včetně renomovaných vodní zahrady obklopené úpatím skály. Navštivte světoznámé fresky z "nebeských panen" Sigiriya, které jsou v chráněné kapse skály pod točitým schodištěm. Tyto fresky jsou vymalovány v zemitých pigmentech na omítku.

Návrat do hotelu na večeři a přenocování.
Po snídani pokračovat do hotelu.

4.-10. den

Relax u moře a večer odjezd na letiště.

11. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Bentota

28°C Polojasno

Galle

28°C Polojasno

Induruwa

18°C Jasno

Koggala

27°C Jasno

Negombo

26°C Převážně oblačno

Weligama

28°C Polojasno

×