800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrí Lanka - zelená perla Indického oceánu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Nuwara Eliya
Po příletu transfer do Nuwara Eliya, "Malé Anglie" na Srí Lance, v oblasti krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Jde o jedno z nejchladnějších míst na ostrově, které bývá přirovnáváno k jaru v Anglii. Navíc všude kolem Nuwara Eliya uvidíte důkaz britského vlivu ve stylu zdejších vesnických domů. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya v Galway Forest Lodge.

2. den

Rawana
Přejezd do národního parku Yala, po cestě návštěva vodopádu Rawana s délkou 90 m. Odpoledne volno. Večeře a přenocování v Yale v Elephant Reach Hotel.

3. den

Yala safari / Kataragama
Brzy ráno odjezd džípem na safari do národního parku Yala, kde je na světě největší koncentrace levhartů, dále zde žijí sloni, krokodýly, prase divoké, vodní buvol, různé druhy ptáků atd. (dravci, čápi, pávy atd.). Poté návrat do hotelu na snídani. Odpoledne okružní jízda posvátným městem Kataragama. Večeře a přenocování v Yale v Elephant Reach Hotel.

4. den

Wewurukannala / Mulkirigala
Návštěva buddhistického chrámu Wewurukannala ve městě Dickwella. Dominuje mu největší socha Buddhy na Srí Lance z 18. st. Přesun do Mulkirigala, což je obrovský balvan známý jako "malá Sigiriya" a stoupající téměř kolmo přes 200 m z okolního lesa. Mulkirigala se skládá z řady skalních chrámů vytesaných ve 2. st. př.n.l. Zastávka u Hummanaya "Blow Hole", kde z díry v masivní skále vystřikuje mořská voda až do výše 30 m. Večeře a nocleh v Dickwella v Dickwella Village.

5. den

Negombo
Přejezd na plážový pobyt - Camelot Beach Hotel. Délka pobytu dle přání klienta, možnost též zvolit pobyt v některém z plážových hotelů po cestě do Colomba.

Uvidíte/zažijete

čajové plantáže, vodopád Rawana, safari džípem za divokými zvířaty, pozoruhodné památky a přírodní krásy jižního pobřeží ostrova mimo hlavní turistické trasy.

Počasí

Bentota

30°C Polojasno

Galle

30°C Převážně oblačno

Induruwa

22°C Převážně oblačno

Koggala

30°C Polojasno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Převážně oblačno

×