800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrílanský light adventure

  • 8-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Rafting, trekking, odpočinek u moře a mnohem víc.

Poloha

Den 1: Kandy (večeře)
Po příletu uvítání s osobním řidičem/průvodcem a transfer do vnitrozemí, konkrétně do bývalého královského hlavního města Kandy, umístěného uprostřed kopců. Zde návštěva Chrámu Buddhova zubu (UNESCO), nejdůležitějšího svatostánku na Srí Lance, a fakultativně tradičního kulturního představení. Večeře a nocleh v Kandy či u Kandy,

Den 2: Kandy, rafting v Kitulgala (snídaně, večeře)
Po snídani prohlídka města Kandy, zahrnující Upper Lake Drive, Market Square, Centrum umění a řemesel s návštěvou Gem Gallery, Silk & Batic Factory & Gallery a Wood Handycraft Factory. Poté transfer do Hatton se zastávkou v Kitulgale, kde vás čeká při dostatečně vysoké hladině řeky sjíždění divoké řeky na raftu. Kitulgala je malé městečko na západě Srí Lanky. Na tomto místě na řece Kelani se mj. natáčela klíčová scéna Oscarem oceněného filmu “Most přes řeku Kwai”, avšak z natáčení zbyly jen mostní pilíře a říká se, že pod vodou jsou též trosky vlaku, svržené do řeky při natáčení. Večeře a nocleh v Hatton.

Den 3: Adamova hora, čajové plantáže (snídaně, večeře)
Po půlnoci začíná výprava na posvátnou Adamovu horu (2.224 m n.m.). Výstup začíná takto brzy z důvodu nádherného pohledu na východ slunce z vrcholu hory (pokud nebude zataženo). Křesťanská legenda, jež dala vrcholu své jméno vypráví, že Adam´s Peak bylo prvním místem, na které vkročil Adam poté, co byl seslán na zemi. Za svůj prohřešek byl vyhnán z ráje a bloudil světem. Když dorazil k Adamově hoře, myslel, že je mu odpuštěno a že je opět v ráji. Jako výraz pokání pak po tisíc let zůstal stát na jedné noze a ve skále na vrcholu hory tak zanechal otisk svého chodidla. Buddhisté zase připisují údajný otisk chodidla na jeho vrcholu Buddhovi. Buddha se prý přenesl na ostrov poté, co byl osvícen. Na nejvyšší hoře to chtěl oznámit nejmocnějšímu démonu - Samanovi, který tu vládl. Hinduisté zase věří, že otisk vtlačil do kamene bůh Višnu, když byl převtělen do statečného prince Rámy a tak osvobozoval svoji ženu z rukou krvelačného vládce ostrova.
Poznámka: výstup na Adamovu horu není možný za deště. Mimo sezonu (květen-listopad)doporučujeme doprovod místního průvodce za poplatek cca 2000 LKR.
Návrat do hotelu na snídani a poté odjezd do horského letoviska Nuwara Eliya (1893 m n.m.) se zastávkou na čajových plantážích a prohlídkou továrny na zpracování čaje. Ve městě samém to vypadá jako ve staré dobré Anglii - najdete tu krásné vilky v koloniálním stylu, bezvadně střižené „anglické“ trávníky, dostihové závodiště a nechybí dokonce ani golfové hřiště. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

Den 4: NP Hortonovy pláně, botanická zahrada Hakgala (snídaně, večeře)
Se zabalenou snídaní se brzy ráno vydáte cca 30 km z Nuwara Eliya na náhorní plošinu Hortonovy pláně (2500 m n.m.), kde je cílem lehkého trekingu cca 10 km prudký 700 m hluboký sráz známý jako “Konec světa”. Zastavíte se také u nádherných vodopádů “Baker´s Falls”. Nejlepší doba pro návštěvu je v ranních hodinách, kdy je ještě čistý vzduch, zajišťující nejlepší výhled; v období dešťů od dubna do září tu panují husté mlhy.
Pozmámka: trekking není možný za deště.
Odpoledne návštěva Botanické zahrady v Hakgale, která leží cca 9,5 km jihovýchodně od Nuwara Eliya, v nadmořské výšce asi 1745 m. Je odsud nádherný výhled na horské scenerie. Klima subtropické zahrady je svěží a velmi podobné alpskému klimatu. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

Den 5: Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do plážového letoviska.

Den 6-7: Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Individuální program v letovisku.

Den 8: Hikkaduwa (snídaně)
Během dopoledne check-out z hotelu

Stravování

polopenze

Ubytování

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Hatton - Punsisi Rest ***
http://www.punsisirest.com

Nuwara Eliya - Galway Forest Lodge ***
Hotel v přírodním horském prostředí.

Hikkaduwa - Lanka Supercorals **
Oficiální web: http://www.hotellankasupercorals.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

30°C Polojasno

Galle

29°C Polojasno

Induruwa

23°C Polojasno

Koggala

30°C Převážně oblačno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Zeleným rájem Srí Lanky

Zeleným rájem Srí Lanky

Srí Lanka

Cena od: 40 411 Kč

Pro skupinu:

Koloniální Cejlon

Koloniální Cejlon

Srí Lanka

Cena od: 39 500 Kč

Pro skupinu:

×