800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Srí Lanky - 11.denní

  • Poznávací zájezd po nejzajímavějších místech Sri Lanky kombinovaný s pobytem u moře ve vybraném hotelu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den: odlet z Praha – 2. den: přílet Kolombo

Přílet, transfer z letiště do Sigiriye. V odpoledních hodinách prohlídka vesnice Habarana. Zde uvidíte typickou vesnici v zóně sucha, pole neloupané rýže a poznáte tradiční srí lanský životní styl. Dostanete ochutnat čerstvý kokosový ořech přímo z kokosové palmy, zažijete jízdu na rybářském katamaránu a uvidíte safari na břehu jezera Hiriwadunna. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Sigiriya - Anuradhapura

Po snídani odjezd do Anuradhapury. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky, jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba, a také nejposvátnější strom - Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Odpoledne je pak návštěva horského vrcholu Mihintale. Ten je vzdálen 15 km od Anuradhapury a říká se mu také ,,kolébka buddhismu". Když vystoupáte 1840 schodů, rozprostře se vám krásný výhled do okolí, uvidíte například Ambastale Dagaba, Meha Seya, Kantaka Cetiya, Kaludiya Pokuna, Naga Pokuna a jiné památky. Večeře, nocleh v hotelu.

4. den: Sigiriya – Kandy

Po snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako "Lví skála". Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Postavit jí nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 18 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Další navštívené místo budou jeskynní chrámy Dambulla. Na stropech a stěnách je mnoho buddhistických maleb, vidět můžete i přes 130 soch buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Přesunete se do města Kandy, které bylo hlavním městem sinhálského království, jež podlehlo Britům v roce 1815. Kandy je příkladem vlivu buddhismu na Srí Lance. Bude následovat prohlídka města, včetně a Chrámu Buddhova zubu, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a skrývá jednu z nejposvátnějších relikvií, tj. Buddhův zub. Večeře, nocleh v hotelu.

5. den: Kandy – Pinnawalla

Po snídani návštěva sloního sirotčince v Pinnawele. Pinnawela je vzdálená přibližně 90 km od Colomba. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Nejlepší čas pro tuto návštěvu je v době napájení a v době koupání, kdy jsou všichni sloni společně u řeky. Poté návrat zpět do Kandy, cestou zastávka na prohlídku Královské botanické zahrady v Peradeniyy. Zde je přes 5000 druhů stromů a rostlin. Večeře, nocleh.

5. den

7. den: Nuwara Eliya - Tissamaharama

Po snídani odjezd z hotelu do města Tissamaharama, která se nachází v jižní části Srí Lanky. Město je možné považovat za výchozí bod pro výlety do národního parku Yala. V odpoledních hodinách návštěva safari v národním parku formou projížďky na džípech. Tento národní park je důležitý prvek v provincii jižní Srí Lanky. Můžete zde vidět více než 400 divokých slonů indických, pokud budete mít štěstí také leopardy, krokodýly a další vzácné druhy exotických zvířat a ptáků. Večeře, nocleh v hotelu.

8. den: Tissamaharama

Po snídani přesun do vybraného hotelu u moře.

8./9./10. den

Pobyt ve vybraném hotelu u moře.

11. den

Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy Přistání v Praze.

Počasí

Bentota

29°C Bouřky

Galle

28°C Polojasno

Induruwa

22°C Polojasno

Koggala

27°C Polojasno

Negombo

28°C Bouřky

Weligama

28°C Polojasno

×