Srí Lanka

To nejlepší ze Srí Lanky 3*

  Přidat k oblíbeným

  Poloha a popis

  Popis okruhu

  1. DEN  - PRAHA – COLOMBO

  Odlet z Prahy do Colomba.

  2. DEN COLOMBO – PINNWALA - SIGIRIYA

  Ráno přílet do Colomba, transfer do Pinnawaly se sloním sirotčincem. Pozorování krmení a koupání slonů. Následně přesun do Sigirye, ubytování v hotelu, odpočinek.

  3. DEN SIGIRIYA – DAMBULLA – SIGIRIYA

  Odjezd na prohlídku skalní pevnosti Sigiriya s pozůstatky královského paláce a freskami dívčích postav, která je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Poté prohlídka komplexu jeskynních chrámů v Dambulle. Návrat do hotelu, zbytek dne volno.

  4. DEN SIGIRIYA – POLONNARUWA - MINNERIYA – SIGIRIYA

  Odjezd na prohlídku Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, s návštěvou archeologického naleziště se sochou ležícího Buddhy ze žilkovaného mramoru. Odpoledne safari v Národním Parku Minneriya – domov divokých slonů (v parku jich žije cca 200), buvolů, jelenů Sambar, krokodýlů. Večer návrat do hotelu.

  5. DEN SIGIRIYA – KANDY

  Po snídani přesun do Kandy, cestou zastávka v zahradě s kořením. Poté prohlídka města Kandy – včetně prohlídky posvátného chrámu Buddhova zubu v Kandy, kde se nachází jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy, následně královská botanická zahrady Peradeniya.  Ubytování v hotelu.

  6. DEN KANDY – NUWARA ELIYA

  Brzy ráno po snídani odjezd vlakem do oblasti čajových plantáží, užijte si úžasnou jízdu srílanskými scenériemi. Poté přesun na čajovou plantáž, seznámení s historií a zpracováním čaje v čajové továrně. Odjezd do města s britskou koloniální historií Nuwara Eliya, které bývá nazýváno „malá Anglie“. Ubytování v hotelu.

  7. DEN NUWARA ELIYA – HORTON PLAINS – YALA

  Brzy ráno (cca 05:00) odjezd směrem na Hortonovy pláně (snídaně formou balíčku). Hortonovy pláně se svou nadmořskou výškou 2100 metrů jsou nejvyšší náhorní plošinou na Srí Lance. Krátký trek – cca 9 km – s trochou štěstí je možno zde vidět opice, jeleny Sambar, medvědy pyskaté. Cesta s procházkou v parkou cca 6 hodin.
  Poté přesun na východ Srí Lanky do NP Yala – cestou fotostop u hinduistického chrámu Sitha Amman Kovi a u vodopádu Ravana. Ubytování v hotelu.

  8. DEN YALA – KATARAGAMA - JIH SRÍ LANKY

  Brzy ráno – cca v 5 hodin (snídaně formou balíčku) odjezd na jeep safari do Národního parku Yala. NP Yala je domovem řady druhů zvířat – sloni, buvoli, krokodýli, levharti, opice, množství ptáků. Poté návštěva Kataragamy - jedno z nejvýznamnějších poutních míst na Srí Lance, a to pro všechny místní náboženství - buddhisty, hinduisty, muslimy a dokonce i křesťany. Chrámy ze pochází až z 2. století př.n.l., nejvýznamnější je pak chrám Mahá Dévala – který je zasvěcen hinduistickému bohu Skandovi. Následně přesun na jih Srí Lanky, ubytování v hotelu.

  9. DEN COLOMBO - PRAHA

  V brzkých ranních hodinách transfer na letiště, odlet z Colomba do Prahy, večer přílet do Prahy.

  Cena zahrnuje

  • Leteckou přepravu Praha – Colombo (s přestupem) a zpět (economy class)
  • Letištní a palivové taxy
  • 7 nocí v 3* hotelu během okruhu
  • 7x polopenzi
  • Přepravu klimatizovaným vozem
  • Služby česky mluvícího místního průvodce
  • Vstupy dle programu

  Cena nezahrnuje:

  • vstupní vízum na Srí Lanka (40 USD po příletu na Srí Lance)
  • cestovní pojištění
  • ostatní stravování
  • nápoje
  • spropitné místním průvodcům, řidičům, nosičům

  Příplatek

  • 4* hotely během okruhu – 5500 Kč / osoba