800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Srí Lanky 4* + pobyt u moře Amethyst

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. DEN - PRAHA – COLOMBO
Odlet z Prahy do Colomba.

2. DEN KOLOMBO – PINNEWALA - SIGIRIYA
Ráno přílet do Kolomba, do Pinnewaly se sloním sirotčincem. Pozorování krmení a koupání slonů. Poté přesun do Sigirye, ubytování v 4* hotelu, odpočinek.

3. DEN - SIGIRIYA – DAMBULLA – SIGIRIYA
Odjezd na prohlídku skalní pevnosti Sigiriya s pozůstatky královského paláce a freskami dívčích postav, která je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Poté prohlídka komplexu jeskynních chrámů v Dambulle. Návrat do hotelu, zbytek dne volno.

4. DEN - SIGIRIYA – POLONNARUWA - MINNERIYA – SIGIRIYA
Odjezd na prohlídku Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, s návštěvou archeologického naleziště se sochou ležícího Buddhy ze žilkovaného mramoru. Odpoledne safari v Národním Parku Minneriya – domov divokých slonů (v parku jich žije cca 200), buvolů, jelenů Sambar, krokodýlů. Večer návrat do hotelu.

5. DEN - SIGIRIYA – MATALE – KANDY
Odjezd do Kandy, cestou zastávka v zahradě s kořením. Poté prohlídka města Kandy – včetně prohlídky posvátného chrámu Buddhova zubu v Kandy, kde se nachází jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy, následně královská botanická zahrady Peradeniya. Ubytování v 4* hotelu.

6. DEN - KANDY – NUWARA ELIYA
Odjezd vlakem do oblasti čajových plantáží, užijte si úžasnou jízdu srílanskými scenériemi. Poté přesun na čajovou plantáž, seznámení s historií a zpracováním čaje v čajové továrně. Odjezd do města s britskou koloniální historií Nuwara Eliya, které bývá nazýváno „malá Anglie“. Ubytování v hotelu.

7. DEN - NUWARA ELIYA – HORTON PLAINS – YALA
Brzy ráno (cca 05:00) odjezd směrem na Hortonovy pláně (snídaně formou balíčku). Hortonovy pláně se svou nadmořskou výškou 2100 metrů jsou nejvyšší náhorní plošinou na Srí Lance. Krátký trek – cca 9 km – s trochou štěstí je možno zde vidět opice, jeleny Sambar, medvědy pyskaté. Cesta s procházkou v parkou cca 6 hodin.
Poté přesun na východ Srí Lanky do NP Yala – cestou fotostop u hinduistického chrámu Sitha Amman Kovi a u vodopádu Ravana. Ubytování v 4* hotelu.

8. DEN - YALA – KATARAGAMA - YALA
Brzy ráno – cca v 5 hodin (snídaně formou balíčku) odjezd na jeep safari do Národního parku Yala. NP Yala je domovem řady druhů zvířat – sloni, buvoli, krokodýli, levharti, opice, množství ptáků.
Návrat do hotelu, volno na relaxaci.
Odpoledne návštěva Kataragamy - jedno z nejvýznamnějších poutních míst na Srí Lance, a to pro všechny místní náboženství - buddhisty, hinduisty, muslimy a dokonce i křesťany. Chrámy pochází až z 2. století př.n.l., nejvýznamnější je pak chrám Mahá Dévala – který je zasvěcen hinduistickému bohu Skandovi. Večer návrat do hotelu.

9. DEN - PŘESUN K MOŘI
Odjezd z NP Yala na pobřeží, ubytování v hotelu Amethyst.

10. – 12. DEN - POBYT U MOŘE
Pobyt u moře. Poslední den uvolnění pokoje v 11:00, večer transfer na letiště.

13. DEN - COLOMBO - PRAHA
V brzkých ranních hodinách odlet z Colomba do Prahy, odpoledne přílet do Prahy.

 

Počasí

Bentota

29°C Převážně oblačno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

20°C Dešťové přeháňky

Koggala

27°C Převážně oblačno

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×