800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Srí Lanky a jižní Indie - Kerala

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Colomba.
2. den: Přílet do Colomba. Odjezd do hotelu a volný den k odpočinku po dlouhém mezikontinentálním letu.
3. den: Snídaně. Následuje prohlídka hlavního města Srí Lanky Colombo. Navštívíme Náměstí Nezávislosti, pevnost Fort, která je zapsána na seznamu UNESCO, nedaleko od pevnosti se nachází čtvrť Pettah, kde je nejrušnější bazar ve městě. Jednotlivé uličky jsou rozděleny podle druhu zboží, které se zde prodává. Najdete zde ulice prodejců rýže, koření, cukru, čočky, papriky nebo klenotníků, zlatníků, prodejců textilu. Návrat do hotelu, nocleh.
4. den: Snídaně, odjezd na sloní farmu Pinnewala, chovající dnes několik desítek slonů, kteří v divočině osiřeli, byli zranění nebo se zde již narodili. K nezapomenutelným zážitkům patří jejich koupání v nedaleké řece. Poté budeme pokračovat do horského městečka Nuwara Eliya, kde cestou navštívíme plantáže a továrničku na zpracovávání čaje. Návrat do hotelu, ubytování, nocleh.
5. den: Snídaně. Odjezd do Kandy, poslední královské město, než byla země přenesena pod britskou nadvládu v roce 1815. Město je známo svým historickým bohatstvím, jako například Chrámu Buddhova zubu, který je zapsán na seznamu UNESCO a skrývá jendu z nejcennějších buddhistických relikvií. Návrat do hotelu, nocleh.
6. den: Snídaně. Odjezd do Peradeniya, kde navštívíme jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě, královské botanické zahrady Peradeniya. Více než 4000 druhů rostlin zde na ploše 147 akrů obdivuje ročně kolem 2 miliónů turistů. Původ těchto zahrad sahá až do doby kolem roku 1371. Odjezd směr přímořské letovisko Negombo. Ubytování, nocleh.
7. den: Snídaně, volný den v hotelu.
8. den: Po snídani následuje transfer do Colomba a přelet do Cochinu. Město je velmi často nazýváno jako „brána do Indie“. Starobylé město, které je nejžhavějším turistickým místem v Kérale. Rozprostírá se na ostrovech a předhoří na úžasném místě mezi Arabským mořem a vnitrozemskými kanály. Město je také jedním z mála míst v Kérale, kde můžete vidět tradiční tanec Kathákali, buď v jednom ze speciálních turistických divadel nebo v autentičtějším provedení v místním chrámu. Ubytování, nocleh.
9. den: Snídaně a přejezd k jezeru a do Národního parku Periyar. Příjezd na hotel, ubytování. Večer projížďka lodí po jezeře, což je nejlepší způsob jak pozorovat řadu zvířat na březích jezera. Nocleh v hotelu.
10. den: Snídaně, návštěva plantáží s kořením, kde se dozvíte něco více o pepři a kardamomu. Odpoledne volno, možnost využít k nákupu koření. Nocleh v hotelu.
11. den: Snídaně. Odjezd do Alleppey. Příjezd do hotelu, ubytování, volný čas k odpočinku. Nocleh.
12. den: Snídaně. Poté se nalodíme na Houseboat a vyplouváme. Na lodi je zajištěn oběd i večeře.
Celý stát Kerala má jednu zvláštní turistickou lahůdku – Backwaters. Za tímto anglickým pojmenováním se skrývá pobřežní krajina propojených kanálů, říček, lagun a jezírek. Na 900 kilometrů vodních cest! Keralské backwaters jsou jedním z nejromantič¬tějších indických krajů, stovky kilometrů vod lemovaných palmami, na čtyři desítky řek zde vytváří delty, vidíme množství ptáků, vesničky, rýžová políčka a dokonce křesťanské kapličky. Na kettuvallamech se v minulosti převáželo zboží, v posledních desetiletích ale majitelé lodě upravili a dnes slouží turistům. Nocování na lodi.
13den: Snídaně na lodi, poté následuje odjezd do Cochinu. Cochin byl po celá staletí díky své přímořské pozici světovým centrem pro trh s kořením a i dnes člověk narazí na obchůdky s aromatickým hráškově zeleným kardamonem, skořicí, hřebíčkem a desítkami dalších druhů koření prakticky na každém kroku. Úzké uličky města skrývají bohatou připomínku všech největších historických momentů Indie. Svou výraznou stopu zde zanechali Arabové, Britové, Čínané, Holanďané i Portugalci. Ubytování, nocheh.
14 den: Časně ráno odjezd na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy

Počasí

Bentota

28°C Dešťové přeháňky

Galle

27°C Bouřky

Induruwa

19°C Převážně oblačno

Koggala

28°C Polojasno

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

27°C Bouřky

×