800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze Srí Lanky s pobytem u moře

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – COLOMBO
Odlet z Prahy dle letového řádu do Colomba.

2. den

COLOMBO
Přílet na letiště v Colombu. Přivítání s průvodcem, který bude zároveň řidičem, odjezd na poznávaní okruh. Návštěva královského města Anuradhapura. Toto město bylo prvním hlavním městem Srí Lanky. Bylo symbolem moci sinhálských králů a je nejvýznamnějším historickým místem ostrova. Cestou zpět krátká návštěva města Mihintale. Ubytování v Habaraně, večeře a nocleh.

3. den

SIGIRIYA – POLONNARUWA
Po snídani odjezd k nejznámějšímu symbolu ostrova, skalní pevnosti Sigiriya. Výstup k pevnosti na vrcholku hory, cestou navštívíme jeskyni, ve které se dochovaly úchvatné skalní fresky „Nebeské Panny“. V odpoledních hodinách pokračujeme do města Polonnaruwa, založeného mezi 11. a 12. stoletím. Dochovaly se zde typické vodní nádrže, mezi nejvýznamnější památky pak patří Gal Vihara – komplex soch sedícího, ležícího a stojícího budhy. Ve večerních hodinách návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den

DAMBULLA – KANDY
Po snídani odjezd do jeskynních chrámů ve městě Dambulla. Po jejich prohlídce pokračujeme do města Kandy, které bylo až do roku 1815 hlavním městem Cejlonu. Zde navštívíme významný „Chrám budhova zubu“, který patří mezi nejvýznamnější a nejposvátnější budhistické památky vůbec. Ve večerních hodinách kulturní představení a poté večeře v hotelu a nocleh.

5. den

KANDY – NUWARA ELIYA
Po snídani odjezd na návštěvu botanické zahrady v Kandy, která je třetí nejvýznamnější na celém světě. Poté odjezd scénickou krajinou a čajovými plantážemi do horského města Nuwara Eliya. Cestou prohlídka plantáží a výrobny čaje s ochutnávkou. Ve městě pak ubytování, večeře a nocleh.

6. den

HIKKADUWA
Po snídani odjezd do přímořského letoviska Hikkaduwa. Cestou zastávka zastavení u řeky a vodopádů. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, večeře a nocleh.

7. - 8. den

HIKKADUWA
Pobyt v hotelu Coral Gardens 3*.

9. den

COLOMBO – PRAHA
Snídaně nebo snídaňový balíček, odjezd na letiště v Colombu a odlet zpět do Prahy.

Povinný příplatek

- letištní taxy (6 500 Kč, dle letecké společnosti)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bentota

32°C Polojasno

Galle

27°C Polojasno

Induruwa

26°C Převážně oblačno

Koggala

30°C Převážně oblačno

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Polojasno

×