800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyUNESCO okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách

  • 11-denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis

Po absolvování oblíbeného okruhu "Světové dědictví UNESCO na Srí Lance" budete relaxovat na Maledivách.

Poloha

Den 1: SL / Anuradhapura (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do Anuradhapury (UNESCO 1982). Prohlídka tohoto starověkého hlavního města sinhálského království s ruinami, dagobami i posvátným stromem Bo. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

Den 2: SL / Sigiriya, Polonnaruwa (snídaně, večeře)
Po snídani brzy ráno transfer do Sigiriye (UNESCO 1982), kde absolvujete výstup na Lví skálu s pozůstatky pevnosti krále Kasyapy z 5. st. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní džungli. Poté transfer do Polonnaruwy (UNESCO 1982), druhého hlavního města království s rozkvětem ve 12. st. Prohlídka ruin posvátného okrsku, královských budov i krásných soch. Večeře a nocleh v hotelu u Sigiriya.

Den 3: SL / Dambulla, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Dambully (UNESCO 1991), kde navštívíte jeskynní buddhistické chrámy se sochami a bohatou výzdobou freskami. Odpoledne transfer do města Kandy (UNESCO 1988), které bylo posledním hlavním městem sinhálského království. Prohlédnete si zde posvátný Chrám Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 4: SL / Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani několikahodinový transfer do horského letoviska Nuwara Eliya. Po cestě uchvacující výhledy, fotostop u vodopádu Ramboda, návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 5: SL / Hortonovy pláně (snídaně, večeře)
Velmi brzy ráno transfer k národnímu parku Hortonovy pláně (UNESCO 2010), jedná se o náhorní plošinu v nadmořské výšce přes 2000 m. Absolvujete zde cca 2,5 hodiny trekkingu a uvidíte mj. strmý sráz zvaný Konec světa a vodopády Baker. Zpět do hotelu, odpočinek a prohlídka města Nuwara Eliya, které si stále zachovalo po svých zakladatelích anglickou koloniální atmosféru. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

Den 6: SL / Ratnapura (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Ratnapura, města drahokamů, po cestě možná zastávka u některého z nalezišť, kde uvidíte proces dobývání drahokamů (tato místa nejsou veřejně přístupná, proto se žádá předem o povolení pro konkrétní osoby). Ve městě se nachází také několik muzeií se soukromými sbírkami drahých kamenů. V severovýchodní části Ratnapury, Saviya Street, je možné navštívit místo, kde se s drahokamy obchoduje (známějším místem obchodování je cca 40 min. jízdy vzdálené město Newitigale). Na obou místech trhy končí v cca 15 h. Ubytování a nocleh v Udawalawe, večeře formou barbecue v kempu Athgira.

Den 7: SL / Sinharaja Rainforest, Galle (snídaně, večeře)
Brzy ráno po snídani odjezd do Sinharaja (UNESCO 1988). Trekking s průvodcem cca 4 hodiny touto biosférickou rezervací nenarušeného deštného pralesa. Odpoledne transfer k pobřeží na jih ostrova do Galle (UNESCO 1988). Prohlídka města zakončená pozorováním západu slunce z koloniální pevnosti. Večeře a nocleh v hotelu v Galle.

Den 8: SL - Maledivy (snídaně, oběd, večeře)
Snídaně, check out z hotelu, transfer na letiště k přeletu na Maledivy. Po příletu na Maledivy uvítání na letišti a transfer do hotelu.

Den 9-10: Maledivy (plná penze)
Odpočinek u moře.

Den 11: (snídaně)
Transfer na letiště k odletu do ČR.

Stravování

polopenze při okruhu na Srí Lance (snídaně, večeře), plná penze při prodloužení u moře na Maledivách

Ubytování

SL / Anuradhapura - Heritage Hotel ***
Hotel nedaleko centra města posazený do nádherného přírodního prostředí.
Oficiální web: http://www.heritagehotel.lk/

SL / Habarana - Joe´s Habarana Village ***
Příjemné ubytování v bungalovech, k dispozici venkovní bazén, transfer k Sigiriya Rock trvá cca 20 min.
Oficiální web: http://www.joeshabaranavillage.com/index.html

SL / Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

SL / Nuwara Eliya - Galway Forest Lodge ***
Hotel v přírodním horském prostředí.

SL / Udawalawe NP - Elephant Trails Hotel ***
Nový hotel s venkovním bazénem situovaný cca 5 min jízdy od brány NP Udawalawe.
Oficiální web: http://elephanttrail.lk/

SL / Unawatuna - Neptune Bay ***
Malý hotýlek s bazénem přímo na pláži, 10 min jízdy od historického města Galle.
Oficiální web: http://www.neptunebayhotel.com/

Maledivy / Kaafu atol - Fun Island Resort ***
Klidný budgetový resort s pěkným šnorchlováním a potápěním.
Oficiální web: http://www.funislandmaldives.com/fun/
Lokace: malý ostrov je součástí jižního Male atolu. Oblíbený resort s vhodnými podmínkami ke šnorchlování a potápění má 50 pokojů v plážových bungalovech. Mezinárodní letiště je vzdáleno 38 km a transfer z něj je zajištěn cca 45 min. plavbou rychlolodí
Pláž: kolem ostrova nádherná bílá písčitá pláž, ostrov má vlastní korálový útes
Ubytování: beach front pokoje jsou vybaveny klimatizací, telefonem a minibarem. Před každým bungalovem je malá terasa s venkovními lehátky. Možnost nadstandardního ubytování v deluxe pokojích
Zařízení hotelu: prádelna, obchod se suvenýry, bezpečnostní schránky na recepci, zdarma Wifi připojení na recepci a v baru, restaurace, bar
Aktivity a zábava: šnorchlování, potápěčské centrum, windsurfing, katamarány, vodní lyže, posilovna, biliár, stolní tenis. Každý den resort pořádá zdarma výlet na nedaleký neobydlený ostrov Robinson, ostatní výlety za poplatek. Občasné večery s živou hudbou, karaoke
Stravování: plná penze formou bufetu, při nízké obsazenosti může být servírovaného menu (nápoje nejsou v ceně)

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Možnosti ubytování

Počasí

Bentota

29°C Polojasno

Galle

29°C Polojasno

Induruwa

22°C Skoro jasno

Koggala

29°C Polojasno

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

29°C Polojasno

×