800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelké putování Srí Lankou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – COLOMBO
Odlet z Prahy dle letového řádu do Colomba.

2. den

COLOMBO – PINNAWELA – POLONNARUWA
Přílet na letiště v Colombu. Přivítání s průvodcem, který bude zároveň řidičem, odjezd na poznávaní okruh. Návštěva sloního sirotčince v Pinnawela. Poté cesta do města Polonnaruwa, založeného mezi 11. a 12. stoletím. Dochovaly se zde typické vodní nádrže, mezi nejvýznamnější památky pak patří Gal Vihara – komplex soch sedícího, ležícího a stojícího budhy.

3. den

ANURADHAPURA
Snídaně. Návštěva královského města Anuradhapura. Toto město bylo prvním hlavním městem Srí Lanky. Bylo symbolem moci sinhálských králů a je nejvýznamnějším historickým místem ostrova. Cestou zpět krátká návštěva města Mihintale. Ubytování v Habaraně, večeře a nocleh.

4. den

SIGIRIYA – KANDY
Po snídani odjezd k nejznámějšímu symbolu ostrova, skalní pevnosti Sigiriya. Výstup k pevnosti na vrcholku hory, cestou navštívíme jeskyni, ve které se dochovaly úchvatné skalní fresky „Nebeské Panny“. Odpoledne návštěva jeskynních chrámů ve městě Dambulla. V pozdních odpoledních hodinách pokračujeme do města Kandy, které bylo až do roku 1815 hlavním městem Cejlonu. Zde navštívíme významný „Chrám budhova zubu“, který patří mezi nejvýznamnější a nejposvátnější budhistické památky vůbec. Ve večerních hodinách kulturní představení a poté večeře v hotelu a nocleh.

5. den

KANDY – NUWARA ELIYA
Po snídani odjezd na návštěvu botanické zahrady v Kandy, která je třetí nejvýznamnější na celém světě. Poté odjezd scénickou krajinou a čajovými plantážemi do horského města Nuwara Eliya. Cestou prohlídka plantáží a výrobny čaje s ochutnávkou. Ve městě pak ubytování, večeře a nocleh.

6. den

YALA NATIONAL PARK
Po snídani odjezd do do Národního parku Yala National Park. Cestou zastávka u vodopádů Rawana Falls. Večeře a nocleh v hotelu přímo v národním paru Yala.

7. den

GALLE – HIKKADUWA
Po snídani odjezd do města Galle. Galle bylo místo, kam poprvé vkročila noha portugalského kolonizátora. Portugalci byli později vytlačeni Holanďany, kteří z Galle udělali památník holandské koloniální architektury. Najdete zde významnou pevnost z roku 1663, která se stala také hlavním přístavem celé Srí Lanky. Odjezd do přímořského městečka Hikkaduwa, zde večeře a nocleh.

8. den

HIKKADUWA – NEGOMBO
Po snídani odjezd na severozápad ostrova, do města Negombo. Prohlídka tohot rybářského města. Odpoledne ubytování v hotelu a pobyt u moře, večeře a nocleh.

9. den

COLOMBO – PRAHA
Snídaně nebo snídaňový balíček, odjezd na letiště v Colombu a odlet zpět do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bentota

31°C Polojasno

Galle

29°C Bouřky

Induruwa

25°C Slabý déšť

Koggala

30°C Bouřky

Negombo

29°C Polojasno

Weligama

29°C Bouřky

×