800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Srí Lankou

Pro náročnější cestovatele doporučujeme tento okruh, který nabízí navíc poznání horských oblastí, relax v centru NP Yala a pobyt na pláži.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Kolomba s přestupem.

2. den

ANURADHAPURA
Po příletu následuje odjezd do Anuradhapury, centra starověkého Cejlonu s řadou nádherných stúp a slavným Buddhovým stromem. Anuradhapura byla takřka 1.500 let hlavním městem celého ostrova a byla jedním z největších klášterních měst, jaká kdy byla vybudována. Ve městě žilo až 10.000 mnichů. V centru tzv. svaté oblasti stojí ruiny slavného kláštera Mahavihara. Ten je díky svému stromu bo – Sri maha Bodhi – jedním z velmi oblíbených poutních míst na Srí Lance. Tento strom byl údajně vypěstován ze štěpu stromu, pod kterým Buddha v Indii nalezl osvícení. Klášter Jetavana se rozkládá kolem monumentální stupy, která kdysi dosahovala výšky 120 metrů (dnes snížena na 70 metrů). I přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na světě. Ubytování. Odpoledne prohlídka Anuradhapury.

3. den

ANURADHAPURA - DAMBULLA
Snídaně. Dopoledne pokračujeme prohlídkou Anuradhapury. Následuje přejezd do Dambully s prohlídkou skalních chrámů. Chrámy se rozprostírají mezi skupinou žulových skalisek. V jeskynních chrámech naleznete více než stovku soch Buddhy v různých pózách. Unikátní jsou též nástěnné malby s buddhistickými motivy. Ubytování, nocleh.

4. den

POLONNARUWA
Snídaně. Dopoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců Polonnaruwy (z 11. století). Naleznete zde ruiny královského paláce, královské lázně a ve svatyni Gal Vihara světoznámé sochy Buddhy, vytesané přímo do skal. Odpoledne možnost fakultativní návštěvy národního parku Mineriya formou safari v terénních autech. Večeře, nocleh.

5. den

SIGIRIYA – TRINCOMALEE
Snídaně. Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholu – Sigiriya, také nazývané „Pevnost v oblacích“ nebo „Lví skála“. Pevnost pochází z 5. století. Na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních nádrží a fontán. Na tzv. lví plošině naleznete dvě obrovské kamenné pracky, jediné pozůstatky ze sochy lva, který původně strážil poslední část výstupu na skálu ke královskému paláci. Je zde i několik jeskyní, které sloužily poustevníkům a dodnes nesou stopy po nástěnných malbách. Odpoledne přejezd do přímořského letoviska v Trincomalee. Volné odpoledne.

6. den

TRINCOMALEE – VOLNÝ DEN
Snídaně. Volno s možností koupání či výletů po okolí. Večeře, nocleh.

7. den

KANDY
Snídaně. Odjezd do Kandy. Cestou zastávka u zahrady s exotickým kořením a prohlídka továrny na výrobu batiku. V pozdním odpoledni prohlídka Kandy, posledního hlavního města sinhálských králů, zahrnující návštěvu Chrámu Buddhova zubu. Tato vzácná relikvie je uschována ve zlatém relikviáři. Ve svatyni, kde je tento zub uložen, se 3x denně konají buddhistické ceremonie. Večer zhlédnutí kulturního vystoupení. Večeře a nocleh v Kandy.

8. den

KANDY
Ráno návštěva sloní farmy Pinnawela. V parku je přes 60 slonů, kteří v divočině osiřeli nebo byli zraněni. K nezapomenutelným zážitkům patří doba koupání slonů v nedaleké řece. Následuje prohlídka jedné z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě – královské botanické zahrady Peradeniya. Nocleh v Kandy.

9. den

NUWARA ELIYA
Po snídani následuje přejezd do horského městečka Nuwara Eliya, oblíbeného letoviska Britů v 19. století, dříve označované jako „malá Anglie“. Jedná se o nejvýše položené město na Srí Lance. Dominantou je hustě zalesněný masiv hory Pidurutalagala, která je se svými 2.555 m n.m. nejvyšším bodem ostrova. Navštívíte zde nejlepší čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

10. den

HORTONSKÉ PLANINY – YALA
Snídaně. V časných hodinách odjezd na Hortonské planiny, jejíž jedna strana spadá na místě zvaném „Konec světa“ do hloubky 1.050 metrů. Výhled do dalekého okolí Vám bude umožněn po zdolání krátkého pěšího okruhu. Odpoledne přejezd k národnímu parku Yala. Ubytování a nocleh.

11. den

YALA
Snídaně. V dopoledních hodinách safari v národním parku Yala, kde lze zastihnout stáda divokých slonů, prasátek a buvolů. V tomto parku též žije největší populace leopardů na světě. Volné odpoledne s možností prodloužení safari v národním parkuVečeře, nocleh.

12. den

YALA – GALLE
Snídaně. Odpoledne odjezd do přímořské oblasti. Cestou zastávka v Galle, pevnostního města, které bylo v historických dobách klíčem k jihu ostrova. Město založili Portugalci jako pevnost Galle Fort, přestavěnou Holanďany jako velkolepé opevnění s hradbami a baštami. Dnes se jedná o nejzachovalejší koloniální město na Srí Lance. Příjezd do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

13. den

POBYT U MOŘE
Snídaně. Pobyt v hotelu u moře 3*. Individuální volno.

14. den

ODLET DO PRAHY
Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště v Kolombu a odlet do Prahy.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY
Program lze prodloužit pobytovým zájezdem na Srí Lance či na Maledivách.

Počasí

Bentota

28°C Převážně oblačno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

20°C Převážně oblačno

Koggala

27°C Převážně oblačno

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×