800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh - Tangerine Beach

Srí Lanka velký okruh.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Srí Lanka velký okruh

1. den – Praha – Kolombo
Odlet z Prahy do Kolomba přímým charterovým letem.

2. den – Kolombo – Sigiriya
Následující den přílet do Kolomba; přivítání na letišti; transfer do hotelu v oblasti Sigiriya; cestou lehký snack. Večeře a nocleh.

3. den – Sigiriya – Minneriya
Snídaně. Vydáte se k legendárnímu místu Sigiriya Rock s pevností na vrcholu; která je známá jako „Lví skála“. V 5. st. ji nechal postavit král Dhatusén a obýval ji jeho syn Kassapa. Její historie je opředena mnoha legendami. Království přetrvalo 18 let a poté byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi; zahradami a světově proslulými freskami. Panoramatický výhled je z tohoto místa překrásný. Na počátku poslední části výstupu jsou dvě obrovské kamenné tlapy; zbytek sochy lva; která střežila vchod ke královskému paláci. Po prohlídce se vydáte do jeskynního chrámu Dambulla; kde se stanete součástí dlouhé buddhistické historie ostrova. Následná možnost oběda bude spojena s odjezdem na jeep safari v národního parku Minneriya; kde budete sledovat stáda slonů. Návrat do hotelu; večeře a nocleh.

4. den – Sigiriya – Matale – Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Cestou návštěva ajurvédské zahrady v oblasti Matale; kde se seznámíte s nespočtem druhů koření; bylin a místním ovocem. V rámci návštěvy vás seznámíme s tajemstvím starověké medicínské praxe. Prohlídka bude zakončena krátkou masáží hlavy a ramen. Po obědě odjezd do Kandy. Toto krásné město je centrem tradiční kultury na Srí Lance. Nachází se na břehu jezera a jeho původ se datuje do 13. st. Dnes je město strážcem lanské kultury. Prohlídka vás nechá obdivovat chrám Dalada Maligawa (Chrám Buddhova zubu). Zub je uložen ve svatyni ve zlatém relikviáři; ta se otevírá denně pouze na dobu 30minut. Toto místo je poutním cílem většiny Buddhistů na světě. Uvidíte také představení národních tanců. Ubytování v hotelu v závislosti na programu; večeře a nocleh.

5. den – Kandy – Nuwara Eliya
Po snídani odjezd do Nuwara Eliya. Jako první zastávka a prohlídka drahokamů; které proslavili Srí Lanku jako „Ostrov pokladů – Serendib“. Zastávka ve známé botanické zahradě Peradeniya; která patří k nejkrásnějším na světě; potěší každého milovníka krásných květin a vzácných palem. Obdivovat mnoho druhů rostlin z celého světa je v 700 let staré zahradě samozřejmostí. Dále navštívíte čajovou továrnu; kde se dozvíte; jak se zpracovávají čajové lístky a jak se čaj rozděluje podle kvality a chuti. Příjezd do Nuwara Eliya. Toto malé městečko; kterému se říká „Malá Anglie“; bylo letním sídlem kolonizátorů; a tak je zde patrný britský vliv. Dominantou je zde věčně zelený vrchol nevyššího bodu na Srí Lance; hory Pidurutalagala. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

6. den – Nuwara Eliya – národní park Yala
Snídaně. Přesun do národního parku Yala; platí se vstupné cca 18 USD/osoba. Po cestě spatříte nádherný výhled na Ella Gap a Ravánovy vodopády. Po příjezdu se vydáte džípem na safari. Národní park Yala je největší na Srí Lance. Žije zde na 44 druhů savců a je domovem divokých slonů; divokých kanců; buvolů; leopardů; medvědů a krokodýlů. Poté návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

7. den – Yala – vybraný hotel na pláži
Po snídani odjezd do vybraného hotelu 3* nebo 4* kategorie; individuální volno; s možností fakultativních výletů.

8./10. den – Pobyt ve vybraném hotelu u moře

9./11. den – Kolombo – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy.

10./12. den Praha
přistání v Praze

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování (v případě 10denního zájezdu 7 nocí; v případě 11denního zájezdu 8 nocí; v případě 12denního zájezdu 9 nocí; v případě 13denního zájezdu 10 nocí); stravování dle vybraného hotelu; na okruhu stravování s polopenzí; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; transfery během okruhu; vstup – chrám Tooth v Kandy; botanická zahrada; Minneriya safari; pronájem džípu na safari; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); vízum do země – 1 000 Kč; jiné fakultativní služby povolení k focení a natáčení; early check in / out; a doplňkové služby (spropitné; nápoje; čistírna oděvů).

Počasí

Bentota

27°C Převážně oblačno

Galle

27°C Oblačno

Induruwa

20°C Dešťové přeháňky

Koggala

28°C Převážně oblačno

Negombo

25°C Polojasno

Weligama

28°C Oblačno

×