Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Srí Lanka | Dambulla

AMAYA LAKE

  Poloha a popis

  Poloha

  Cca 160 km severovýchodně od Colomba – zhruba napůl cesty do Trincomalee na východním pobřeží – v srdci tzv. Kulturního trojúhelníku, blízko Dambully, v rozlehlém areálu lesoparku přímo na břehu vodní nádrže Kandalama (pozor – v jezeře se nekoupe!).

  Ubytování

  92 téměř výhradně v jednotlivých bungalovech (vyjímečně 2 spojené) je rovnoměrně roztroušeno pod stromy. Všechny jsou velmi citlivě zařízeny obývací částí a několika schůdky oddělenou ložnicí, klima, koupelnou se separátní vanou a sprchou, WC, telefonem, sejfem, Sat-TV, minibarem, varnou konvicí a krytou terasou.

  Vybavení

  Tradiční (bývalý název Culture Club Resort) a velmi přírodně koncipovaný hotel nabízí velkou vzdušnou recepci/lobby s přístupem na internet, otevřený bar, otevřený restaurant s výhledem směrem k jezeru, velkým bazénem (rekonstruován 2008) s pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně) a několika obchůdky. Pro hromadné akce je určena menší klimatizovaná konferenční místnost.

  Stravování

  Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu). Pro ayurvedické pobyty plná penze se specielní nabídkou jídel.

  Náš názor

  Pokud si můžeme dovolit subjektivní názor, má tento hotel nejkrásnější a nejpůsobivější „genius loci“ z celé Srí Lanky. Vynikající výchozí bod pro poznávání (Annuradhapura celý den, Sigiriya nebo Polonnaruwa půl dne, Dambulla „za humny“). Klid, pohoda, pozorování ptáků a další fauny, projížďky po jezeře, a špičková Ayurveda – to je Amaya Lake!