800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVše, co jste dosud nevěděli o čaji

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Pijete rádi kvalitní čaj? Poznejte jeho cestu na váš stůl!

Poloha

Den 1: Colombo (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem, transfer do hlavního města Colombo. Prohlídka města spojená s návštěvou aukce čaje (pouze Út a St). Jedná se o největší aukci čaje na světě, jež oslavila v r. 2013 již 130. výročí. Makléři, kteří v předcházejících dnech obdrželi stovky vzorků z čajových plantáží, zde prodávají čaj exportérům. Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

Den 2: Pinnawela, Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani odjezd do Centrální vysočiny do města Kandy (500 m n.m.), z jehož okolí pochází černý čaj výrazné chuti, který nejlépe chutná s mlékem. Po cestě návštěva sloního útulku v Pinnawela, kde možno zhlédnout několik desítek osiřelých či ve volné přírodě zraněných slonů vč. krmení slůňat a koupání celého stáda v řece. Prohlídka Kandy, města malebně rozprostřeného na zelených pahorcích, vč. návštěvy chrámu, který uchovává posvátnou relikvii Buddhova zubu. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

Den 3: Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Hanthana, cca 4 km jižně od Kandy, kde návštívíte Muzeum čaje, umístěné v bývalé továrně na čaj z r. 1925. Je zde umístěna ve 4 patrech expozice starých strojů, historických fotografií apod., knihovna, audiovizuální sál, prodejna a v nejvyšším patře vyhlídková restaurace. Návštěva vůbec první čajové plantáže na Srí Lance - Loolecodera Estate, kterou založil cca 35 km jiždě od Kandy James Taylor v r. 1867, a následně v r. 1872 i továrnu. Na plantáži se nachází mj. kamenné "sedátko", odkud Taylor obdivoval krásu zdejší přírody, ruina jeho bungalovu a studna, z které čerpal vodu. Návrat do Kandy, večeře a nocleh.

Den 4: Nuwara Eliya (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do vysokohorského letoviska Nuwara Eliya (1889 m n.m.) s krásnými sceneriemi kopců porostlých čajovníkem. Po cestě zastávka na čajové plantáži Mackwoods Estate, kde se pěstuje jeden z nejkvalitnějších vysokohorských čajů. Produkce čistého černého čaje, aromatizovaných a míchaných čajů i čajů pro znalce - bílý tipsový čaj a zlatý. Návštěva továrny na zpracování čaje, kde se seznámíte s procesem výroby. Projížďka městem Nuwara Eliya, večeře a nocleh ve městě.

Den 5: (snídaně, večeře)
Velmi brzy ráno ještě před snídaní výprava za sběrači čaje s možností vyzkoušet si sbírat čajové lístky přímo na plantáži. Zpět do hotelu na snídani a následuje transfer na nádraží do Nanu Oya - panoramatická jízda vlakem do Ella (vlak odjíždí v 9:30 nebo ve 12:45 h a cesta trvá cca 4 hod.). Z nádraží v Ella transfer na jižní pobřeží, po cestě zastávka na jižněji položených plantážích, tzv. „Low Growing Tea Estates“, tj. do 600 m n.m. Ubytování v známém letovisku Hikkaduwa s širokými možnostmi vodních sportů i zábavních příležotostí.

Den 6-7: Hikkaduwa (snídaně, večeře)
Individuální program v plážovém letovisku.

Den 8: Hikkaduwa (snídaně)
Snídaně, check out a transfer na letiště do Colomba k odletu zpět do ČR nebo možnost prodloužení pobytu u moře.

Stravování

polopenze

Ubytování

Colombo - Concord Grand ***
Oficiální web: http://www.hotelconcordgrand.com/

Kandy - Oruthota Chalets ***
Příjemný menší rodinný hotýlek s bazénem v krásném přírodním prostředí s výhledem na nádrž Victoria, cca 18 km od centra Kandy.
Oficiální web: http://www.oruthotachalets.lk/

Nuwara Eliya - Summerhill Breeze ***
Oficiální web: http://www.oakraysummerhillbreeze.com/

Hikkaduwa - Lanka Supercorals **
http://www.hotellankasupercorals.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Počasí

Bentota

29°C Převážně oblačno

Galle

28°C Převážně oblačno

Induruwa

22°C Převážně oblačno

Koggala

27°C Dešťové přeháňky

Negombo

28°C Polojasno

Weligama

28°C Převážně oblačno

×